EBA Okul İstatistikleri

Kodla Büyü

ay51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bize gelen yazıda okuldaki EBA'ya kayıtlı olan ve olmayan öğretmen ve öğrenci bilgilerini istediler. Nasıl ve nereden öğrenebilirim?

Hocam ebaya giriş yapınca isminin üstüne tıkladığında raporlar var, büyük ihtimal oradan ama yetkili değilsiniz diye uyarı veriyor.

raporlar ilçe milli eğitim müdürlerine açıldı. ayrıca orada da öğrenci ve öğretmen bazlı değil okulun toplam kullanıcı sayısı üzerinden bilgi var. hangi okulda hangi öğrenci giriş yapmış görünmüyor. toplam sayı üzerinden verilmiş.

okul müdürünün eba şifresiyle ulaşılabiliyor hocam
bende az önce denedim yetkiniz yok diyor.
ama okul müdürünün eba şifresiyle girilebiliyor.

Arkadaşlar ben bugünden itibaren her öğretmene EBA hakkında kısa bir bilgi verip, şifresinin olup olmadığını kendi odamdaki bilgisayardan kontrol edeceğim. Olmayana şifre oluşturacağım ve bütün bu işlemleri imza karşılığında bir belgede toplayacağım..

öğretmenlere şifre vermek gibi bi durum yokki zaten herkes şifresini ilk girişinde oluşturabiliyor. öğrenciler için de ben ilk şifreyi verdim kaybeden ya da değiştirip unutan olursa sınıf rehber öğretmenine yönlendiriyorum. öğretmenleri de bu durumdan haberdar ettim yaptığım bilgilendirme toplantısında.

benim sorunum da birkaç kişi dışında öğretmenlerin eba kullanmaya sıcak bakmaması. zaten eba ders te 5 ders var. diğerleri de istediği içeriği bulamamaktan şikayetçi

Geri