EBA Marketten uygulama inmiyor

Kodla Büyü

svbarut

Seçkin Üye
Seçkin Üye
öğretmen tabletinden eba market uygulamaları inmiyor. güvenlik nedeniyle bazı yetkiler devre dışı bırakıldı diyor. bu tabletlerde biz bi şey yapamayacak mıyız. herşey engelli.

ayarlardan güvenlik/ cihaz yönetimi /bilinmeyen kaynaklara izin ver diyeceksiniz ondan sonra google play haricindede apk yada eba marketi kullana bilirsiniz

Yeni dağıtılan General Mobile öğretmen tabletlerinde bu sorunu çözen oldu mu?

Bizde güvenlik sekmesi açık hocam ordan bilinmeyen kaynakları açıp sorunu çözdük. Güvenlik sekmesini açma yöntemleri vardır biraz araştırmak gerek

güvenlik sekmesi bende bulamadım bu sistemsel bi hata mı acaba biraz beklemek mi lazım çünkü çocuklar Google play den indirebiliyolar

Son dağıtılan GM tabletlerde, Google play açık, Eba market engelli. güvenlik seçeneğide yok. Harkasin Meb, her işin ters.

Ayarlar da uygulamalar kısmında "ayarları " durdurmaya zorlayın. Sonra tekrar ayarlar menüsüne girin. Sorun bizde çözüldü

mturkmen42' Alıntı:
Ayarlar da uygulamalar kısmında "ayarları " durdurmaya zorlayın. Sonra tekrar ayarlar menüsüne girin. Sorun bizde çözüldü
hocam biraz daha ayrıntılı açıklayabilirmisiniz

Hocam menüden ayarlara giriyorsunuz. Orada uygulamalar sekmesi var. Uygulamarın alt kısmında ayarlar seçeneğini tıklayıp durdurmaya zorla butonuna basın. sonra ayarları kontrol edin. güvenlik kısmı gelmiş olacak

bu durumla bende karşılaştım yukarıda yazılanlar ile sorunu çözemedim napabiliriz başka ?

Arkadaşlar eba dan uygulama indirmek için ve güvenlik sekmesini görmek için yeni bir kullanıcı profili oluşturun. yeni oluşturduğunuz profilde ayarlara girince kişisel yazan bölümde yedekle sıfırla gidiyor onun yerine güvenlik sekmesi geliyor ve güvenli olmayan yayıncılardanda yüklemeye izin veriyor. yeni hesap oluşturmak için Cihaz kısmından kullanıcılara girip sağ üstte Hesap ekleye tıklayın gerisi gelir zaten. ben yaptım oldu (General Mobile Etab4)

Bu ne iş yaa? Arkadaş eba dan uygulama indiremiyoruz, indirebilmek için 2.kullanıcı oluşturuyoruz bu sefer de klavye iptal..Dalga mı la bu?

Ben Çözümünü buldum.ama bunu paylaşamam .
Güvenlik sekmesinide 5 dk lık işlemle açabiliyorum saygılarla... :lol: :lol: :p :p

1. Widget eklemeden ayarlar seçilir sonra bir pencere açılır oradan da uygulamalar seçilir. Masaüstüne ayarlar kısayolu gelir. bu kısayolu tıklanarak uygulamalar açılır.

2. Uygulamalardan tümü seçilir. Ordan sırası ile ayarlar deposu seçili durmaya zorlaya basılır. Sonra geri çıkıp bu seferde ayarlar seçilip sırası ile önce önbelleği temizle ye sonra verileri temizleye basılır gelen uyarıya tamam diyiler. Bu yapılan işlem sayesinde güvenlik ayarı açılır. Soldan güvenlik sekmesi seçilir. Oradan bilinmeyen kaynaklar işaretleni

sinan36' Alıntı:
1. Widget eklemeden ayarlar seçilir sonra bir pencere açılır oradan da uygulamalar seçilir. Masaüstüne ayarlar kısayolu gelir. bu kısayolu tıklanarak uygulamalar açılır.

2. Uygulamalardan tümü seçilir. Ordan sırası ile ayarlar deposu seçili durmaya zorlaya basılır. Sonra geri çıkıp bu seferde ayarlar seçilip sırası ile önce önbelleği temizle ye sonra verileri temizleye basılır gelen uyarıya tamam diyiler. Bu yapılan işlem sayesinde güvenlik ayarı açılır. Soldan güvenlik sekmesi seçilir. Oradan bilinmeyen kaynaklar işaretleni
Hocam dediklerinizi yaptim oldu ama bu sefer tabletiniz herhangi bir öğretmen ya da öğrenci ile eşleşmemiş uyarısı veriyor

yeni dağıtılan tabletlerde, tableti ilk açtığınız zaman ayarlar menüsünde bir takım özellikler görünmüyor. özellikleri aktif edebilmek için;
Ayarlar/depolama/uygulama/ayarlar/verileri temizle işlemlerini yapıyoruz.
bu işlemlerden sonra güvenlik ayarı görünür hale gelmektedir.
fakat okula gelen yazıda bazı akıllı tahta uygulamalarının kurulamayacağı, tabletin garanti kapsamı dışında kalacağı belirtilmiş arkadaşlar...

commodore' Alıntı:
yeni dağıtılan tabletlerde, tableti ilk açtığınız zaman ayarlar menüsünde bir takım özellikler görünmüyor. özellikleri aktif edebilmek için;
Ayarlar/depolama/uygulama/ayarlar/verileri temizle işlemlerini yapıyoruz.
bu işlemlerden sonra güvenlik ayarı görünür hale gelmektedir.
fakat okula gelen yazıda bazı akıllı tahta uygulamalarının kurulamayacağı, tabletin garanti kapsamı dışında kalacağı belirtilmiş arkadaşlar...

:+1:

Geri