EBA hesabından 5.6.7.8 sınıflarda bilişim dersi zorunlu olacak diyor.

Kodla Büyü

aslan0706

Süper Üye
Süper Üye
Eğer doğruysa EBA instangram sayfasındaki açıklamada 2018-2019 yılından itibaren 5.6.7.8. sınıflarda bilişim dersinin zorunlu olması için çalışmaların devam ettiği yazıyor Açıklama resimlerde.
https://www.instagram.com/egitimbilisimagi/

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-02-26-22-39-52-1.png
    Screenshot_2018-02-26-22-39-52-1.png
    453.4 KB · Görüntüleme: 293
  • Screenshot_2018-02-26-22-40-03.png
    Screenshot_2018-02-26-22-40-03.png
    449.5 KB · Görüntüleme: 217
Son düzenleme:
Kamu spotu bile hazırlanmış. Onu bile izledim ama hiç heyecan olmadı. Duyarsızlaştım mı ne...o_O

Hocam madem zorunlu olacak. Neden 2018 2019 eğitim öğretim yılı 7.8.sınıflar seçmeli ders listesinde görünüyor.

5-6-7-8. sınıflarda zorunlu olan derse girmediğim sürece inanmam. çalışmalar devam etse ne yazar.

• Beğen
Tepkiler: omd
Bir standartta net olmadığından hep sorun olur biri gelir dersi kaldırır biri gelir seçmeli yapar biri gelir sınıf bazlı yer değiştirir artık nasıl estiyse bunları hep gördük maalesef.

Valla kusura bakmasınlar da çoğu bilişimci bıktı artık bölümün belirsizliğinden.
Ona rağmen hala çok güzel işler çıkaran arkadaşlar var.
11 sene oldu ben bildim bileli çalışmalar devam ediyor.
İnsanları körelttiler iyicene.
Daha yeni anlıyorlar herşeyin yazılımla yapılacağını ama onu da tam anlamıyorlar.
Yazılım uzun soluklu devamı olması gereken bir eğitim.
Sadece 5-6 da yazılım dersi koymak ile olmuyor.
ilkokul-ortaokul-lise-üniversite olarak gitmesi gerekiyor.
Hatta meslek liseleri bu iş için en iyi yerler. Maalesef ülkemizde meslek liselerinin durumu ortada.

Sonuç şu ki sadece ders sayısı artırarak bir sonuç elde edemezsin. (İngilizce dersinde olduğu gibi)
Sistemin içine düzenli bir şekilde entegre etmen lazım.
O yüzdendir ki öncelikle yöneticilerin yazılımı öğrenmesi lazım.
Ondan sonra gerisi gelir...

Geri