Eba destek noktası ek ders ücreti

Kodla Büyü

gsultra

Site Gezgini
Böyle birşey ile karşılaştım bilgisi olan yada bu konu ile ilgili resmi yazı varmı arkadaşlar

Ekli dosyalar

• IMG_20200928_005614.png
    IMG_20200928_005614.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 519
Ogretmenlerin_Eba_Destek_Noktalarinda_Gorevlendirilmesi_26_09_2020_Page2-724x1024.jpg

Ekli dosyalar

• Ogretmenlerin_Eba_Destek_Noktalarinda_Gorevlendirilmesi_26_09_2020_Page2-724x1024.jpg
    Ogretmenlerin_Eba_Destek_Noktalarinda_Gorevlendirilmesi_26_09_2020_Page2-724x1024.jpg
    86.5 KB · Görüntüleme: 314
iyi hoşta,cumartesi açılacakmı?kim kalacak ücret verilecek mi?bişey belli deil.

Arkadaşlar bu yazı şimdilik okula gelmeyecektir. Yazının yazıldığı birim YEGİTEK olarak görülüyor. Yani Personel genel müdürlüğü, Yenilik ve eğitim teknolojileri genel müdürlüğüne EBA destek noktalarında öğretmen görevlendirme ile ilgili bir sorun olmadığını, görevlendirilebileceğini yazmış.
Yenilik ve eğitim tek. genel müdürlüğü bu yazıya istinaden valiliklere diyecek ki EBA destek noktalarında işleri yürütecek ve 18 saat ücret karşılığında çalışacak öğretmen görevlendirin diyecek. Valilikler de okullardan BTR görevlendirmesi gibi başvuru alacak. Tabi burada başvuracaklarda aranan şartlar, görevleri, sorumlulukları nedir belli değil. Sanırım amaç, okulda fatih olmayan ama bir nedenle EBA destek noktası haline getirilen okullarda işlerin yürütülmesini sağlamak. Sanırım mevcut durumda çoğu yerde kimseyi ücret vermeden çalıştıramayacaklarını anlayınca bu yola girdiler.
Önümüzdeki günlerde bir şeyler netleşir.

peki bu görevlendirmeler btr lerden farklı mı??? çoğu il btr görevlendirmesi yaptı. İptal mi edilecek.

Arkadaşlar bu yazı şimdilik okula gelmeyecektir. Yazının yazıldığı birim YEGİTEK olarak görülüyor. Yani Personel genel müdürlüğü, Yenilik ve eğitim teknolojileri genel müdürlüğüne EBA destek noktalarında öğretmen görevlendirme ile ilgili bir sorun olmadığını, görevlendirilebileceğini yazmış.
Yenilik ve eğitim tek. genel müdürlüğü bu yazıya istinaden valiliklere diyecek ki EBA destek noktalarında işleri yürütecek ve 18 saat ücret karşılığında çalışacak öğretmen görevlendirin diyecek. Valilikler de okullardan BTR görevlendirmesi gibi başvuru alacak. Tabi burada başvuracaklarda aranan şartlar, görevleri, sorumlulukları nedir belli değil. Sanırım amaç, okulda fatih olmayan ama bir nedenle EBA destek noktası haline getirilen okullarda işlerin yürütülmesini sağlamak. Sanırım mevcut durumda çoğu yerde kimseyi ücret vermeden çalıştıramayacaklarını anlayınca bu yola girdiler.
Önümüzdeki günlerde bir şeyler netleşir.

Hocam, bu bilgiyi nereden edindin? Bana çok olabilir gelmedi. Zaten okulda idareye ve BTR ye full ek ders veriyorken, tekrar bir görevlendirme yapmazlar diye düşünüyorum. Sadece belki BTR hariç Eba Destek noktası da görev alacak öğretmenlere günlük belli bir saat ek ders ödenebilir. Onda da zaten uzaktan dersler bile 15 saat sonra ek ders sayılırken çok olasılık vermiyorum

peki bu görevlendirmeler btr lerden farklı mı??? çoğu il btr görevlendirmesi yaptı. İptal mi edilecek.
Yazıda bununla ilgili bir bilgi yok.
Ancak şahsen ayrıca bir görevlendirme örneğin EBA Destek Noktası Destek Personeli gibi bir adla görevlendirme yapılabilir. Okulda görev almak isteyenlerden sırasıyla, BT öğretmeni, BTR sertifikası olan ya da ben bu işlerden anlıyorum diyenler arasından görevlendirme yapılabilir.
Ama henüz ortada fol yok yumurta yok, zaman gösterecek.

Hocam, bu bilgiyi nereden edindin? Bana çok olabilir gelmedi. Zaten okulda idareye ve BTR ye full ek ders veriyorken, tekrar bir görevlendirme yapmazlar diye düşünüyorum. Sadece belki BTR hariç Eba Destek noktası da görev alacak öğretmenlere günlük belli bir saat ek ders ödenebilir. Onda da zaten uzaktan dersler bile 15 saat sonra ek ders sayılırken çok olasılık vermiyorum
Yazıyı yorumladım hocam.
Yazıyı yazan, yazının yazıldığı birim, yazıda geçen yönetmelik maddesi incelendiğinde bu sonuca ulaşılıyor.
YEGİTEK personel genel müdürlüğüne 16 eylülde bir yazmış, ona cevaben de bu yazı 22 eylül de yazılmış. 16 eylülde BTR görevlendirmeleri çoğu ilde başlamıştı. Demek ki YEGİTEK eğitim destek noktaları için alternatif çözümler düşünmüş ki görüş sormuş.

Son düzenleme:
Yazının 2. paragrafında "...ders görevi bulunmayanların..." ibaresi var. Bu norm kadro fazlası olan öğretmenleri işaret ediyor.

Diğer taraftan BTR'leri işaret etmemesi de iyi bir şey... Bu yazı referans gösterilerek, zorla EDN nöbeti yaptırılan öğretmen arkadaşlar tepkilerini gösterebilirler.

O zaman normal ek ders ile bu görevlendirme sonucu verilecek ek ders ikisi aynı anda verilmez herhalde

btr nin görevi destek ve rehbelik edn lerde çocukların başlarında nöbet tutmak değildir, tutacaksa sınıfta canlı ders uygulaması yapan hocalar var, 8 ler ders işliyor 1 ler geliyor anasınıflarda geliyor(bunların hepsi bizim okulda var), idari işler oluyor hangi birisine koşturacaksınız zaten btr nin görevi değil orada beklemek esas işini yapamaz birisi çıkar der ki hepsine de koştururum ne var ki bunda yapar oda eline sağlık demek düşer herkese, insani olarak duran durur o ayrı mesele orada nöbet tutulacaksa diğer işlerin hiç birine şahsen ben yetişemem bakamam neden mi aynı anda çok yeri kontrol altında tutma yeteneğimde yok o kadarlık canımda yok.

btr nin görevi destek ve rehbelik edn lerde çocukların başlarında nöbet tutmak değildir, tutacaksa sınıfta canlı ders uygulaması yapan hocalar var, 8 ler ders işliyor 1 ler geliyor anasınıflarda geliyor(bunların hepsi bizim okulda var), idari işler oluyor hangi birisine koşturacaksınız zaten btr nin görevi değil orada beklemek esas işini yapamaz birisi çıkar der ki hepsine de koştururum ne var ki bunda yapar oda eline sağlık demek düşer herkese, insani olarak duran durur o ayrı mesele orada nöbet tutulacaksa diğer işlerin hiç birine şahsen ben yetişemem bakamam neden mi aynı anda çok yeri kontrol altında tutma yeteneğimde yok o kadarlık canımda yok.

Aynen hocam...

btr nin görevlendirmelerinde il il kişisel olarak il koordinatörlükleri yeni madde olarak zaten eklemişler edn lerde de öğrenci ve öğretmenleri rehberlik ve destek görevin var zaten ama nöbet tutamazsın başlarında tutarsan asli işini yapamazsın zaten yaparım diyen ya çok iyi niyetlidir, ya eve pek zaman ayırmasına gerek yoktur, yada herşeyin ucundan birazcık yap bırakçılardandır onlarda zaten maksat yukarılara hoş görünmek yükselmek maksat olur genellikle.

eba destek noktasına çocuk geç geldi, sizi bulamadı, orada kavga etti başkasıyla sen oturcam ben oturcam diye ve bilgisayarlara zarar verildi ne yapacaksınız? Çocuk capslock tuşunun vazifesini bilmiyor, rehberlik etmeniz lazım, bu çocuğun hangi saatte eba destek noktasına geleceğini biliyor musunuz? Şu an bt rehberlerinin önceliği eba destek noktalarını ayakta tutmak, çocuklara yardımcı olmak, idari işlere vaktim varsa yardımcı olurum, bunu da zaten idareciye söylerim, benim asli vazifem varken idari iş idareyi ilgilendirir, bt rehberine işi düşüp mesaisini bile beklemeyen idareci bassın benim gibi istifayı, lütfen artık şu idarecilere yardım işini asli işiniz varken yapmayın sırf sizi idare ediyor diye, bu sözüm genel size değil hocam. Çalışma saatim belli, 8 buçukta gelip 3 buçukta çıkıyorum, aslında fazla bile kalıyorum, gerisi idarenin bileceği iş. Maaş karşılığını doldurmayanları görevlendirsinler ki zaten ilgili yazılarda da bundan bahsediyor.

bu yazı ilçede veya okulda bir şekilde norm fazlası olan veya hiç dersi olmayıp ta görevlendirecekleri kapsıyor bence

ek dersi az veya
bu yazı ilçede veya okulda bir şekilde norm fazlası olan veya hiç dersi olmayıp ta görevlendirecekleri kapsıyor bence
ilde veya ilçede norm fazlası öğretmen mi kaldı herkes görevlendirildi bir yerlere.
bence ek ders alamayanlara bir fırsat oldu bu, hem ek derse ihtiyacı olan borcu harcı biriken bir çok arkadaşımız var onlara ilaç gibi gelecektir.

Ek ders yükü olmayan görevde olan bilişim öğretmeni var mı ki. Başka branştaki öğretmenler bu işi beceremez. Zira her an sıkıntı olabiliyor.

Ek ders verilecekmis sanırım gecen sene mart sonrası gıbı
eba destek noktası ıcınde nobet ucretı odenecekmıs Haftada 3 saat ise butun ogretmenlerı gorevlendırırler heralde 6 gun gelıp 3 saat verecekse kımse yapmak ıstemez

Geri