E. Tahta Kırılan USB İçin Servis

Kodla Büyü

byramdan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar Hocalarım...

Görevlendirme ile bir okula devam ediyorum tahtalarda ki usbler kırıldığı için çalışmıyorlar... İdareciyle görüştüğümde bana servisi aradık 800 küsür para istediler dedi
bende buradan okuduğum kadarıyla ilk seferde ücret almıyorlar dedim :cry:
şmdi benden bunun resmi bir dayanağı olup olmadığını soruyor var mı acaba böyle bir yazı vs ?

(Başka ilçedeki okulu aradı onlar ücretsiz yaptırmışlar :+1: )

yok hocam eskiden ücretliydi ama son anlaşma ile ücretsiz oldu herhangi bir ücret talep edemezler. nelerden ücret alınacağı internette var. fatih.meb.gov.tr adresine bak istersen

ilgili yazılar il eğiticilerde vardır, her il için servis listesi ve sözleşmeler iliniz eğiticisinde olmlı.

bende 800 tl istiyorlar diye okuludum. takipteyim son durumu yazarsanız sevinirim hocam.

Hocam ben 444 4 123 le de konuştum ordaki görevli her bir tahtaya bir kereye mahsus garanti kapsamında olduğunu söyledi. 2 gün önce de ops değişti ve hiç bir ücret ödemedik.

2 hafta önce ücretsiz değiştirdiler. 444 4 123 nolu telden arıza kaydı açtırırsanız sorun çıkarmazlar.

Hocam bizden 80 tl alıyorlar. Faz1 kurulu bizim okulda. SizDekiler faz2 mi qcaba? Ücretsiz mi diye ili aradım ama il de ücretli dedi

yaptıracağınız işlem ilk sefere mahsus olmak üzere ücretsiz 444 li numaradan kayıt oluşturun hepsi bu. Kullanıcı hatası olsa dahi ilk sefer ücretsiz bununla alakalı daha bu hafta sivas merkezde toplantıdaydık yazıyı gösterdiler.Yazıya gerek yok illede yazı istiyorsanız bulunduğunuz ildeki eğiticiler ile görüşün onlar size göndersin

hangi il diyor ücretli olduğunu faz1 faz2 fark etmiyor çok ilginç adamlar işin içinde ama haberleri yok nasıl bi dünya?daha yeni bizim ilçede ücretsiz değiştirdiler ne parası

hocalarım bir sorum daha olacak acaba arızaları tek tek mi söylemek gerekiyor yoksa toplu mu başvuruyoruz?

fatih-projesi-f278/akilli-tahta-usb-girisi-kirildi-mi-burayi-okuyunuz-t128227.html
Başka başlık açmayıp bu başlığa aşağıdaki metni oluşturmuştum. Bütün arkadaşlardan ricam, tahta servis dışı kalırsa kesinlikle vestele çıkan modülü vermeyin.

zulfikar1985' Alıntı:
Değerli meslektaşlarım, yeni başlık açmadım burasının uygun olduğunu düşündüm. Tahmin edeceğiniz gibi bizimde tahtalardan bir tanesinin usb girişi kırılmış ve bir kereye mahsus kapsam dahilinde şeklinde değiştirilmişti. Değiştirildikten 1 ay sonra usb ler çalışmaz oldu, üstelik görünürde hiç bir kırık v.s. fiziksel zorlama ibaresi yok. Garanti kapsam dışı denildi 1260TL bu gün ödedik değiştirdik. Ancak, bu başlığı açan arkadaşın yazısıyla benim düşünceler tevafuk olacak ki modülü parayla satın alacağımız için ben eski modülü vermeyeceğimi söyledim. Bayağı bir tartışma yaşadık, ısrar ettiler nitekim vermedik. İşin daha ilginci kargodan sıfır geldi diye açtıkları ilk ürünü gördüğümde bu sıfır olamaz dedim ve o ürünü kabul etmeyeceğimi söyledim. O şüphelerimi daha da artırdı. Bu vestel, 1000 küsür liraya modülü satıyor ufak bir problem sebebiyle, eğer eski modülü verirseniz onu ufak değişimle tamir edip sonra sıfır diye başka okullara gönderiyor kanısı oluştu bende... Daha önce böyle bir durumla karşılaşan modüllerin garanti kapsamı dışında kalması durumunda takınılması tavırla ilgili bilgisi belgesi olan arkadaşlarım paylaşırlarsa sevinirim.

Bimer Başvuru Numaranız :922286
Öncelikle http://fatihprojesi.meb.gov.tr adresinde yayımladığımız
"Garanti harici işlemler ve fiyat listesinde"

OPS'lerin USB arızaları için sadece bir kez değil genel olarak garanti kapsamına alındığı belirtilmekte ve okullarımızın ücret ödememesi gerekiyor.

Firma sadece kapı kulplarını bir kereye mahsus değiştiriyor. OPS'lerin USB arızaları için bu durum geçerli değil.

Tereddütte düştüğünüz konularda belirtilen dokümanları incelemeniz faydalı olacaktır. TEŞEKKÜRLER...

Geri