Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

E-Tab 4 ve 5 Orjinal yazılım ROM MDM yükleme

Konu, 'Fatih Tablet' kısmında ademola tarafından paylaşıldı.

1. ademola

ademola Süper Üye Süper Üye

Fatih Projesi MDM yükleme sihirbazı
    Yazılım problemleri nedeniyle servise gitmesi gereken tabletleri servise göndermeden kendiniz düzeltebilirsiniz.

download: http://link.tl/ZyUa

Vsınıf öğrenci eba markette zaten var, kurulum için; videolu anlatım

root problemlerinde orjinal rom atabilirsiniz ; Sadece indirin ve bilgisayarınıza yükleyin sihirbaz sizi yönlendirecek.

etab4 e imaj atarken birkaç sefer denemeniz gerekebilir. Son aşamada rom u yüklerken reset atmaması lazım, işlem bittiğinde recovery menüsüne geri dönecek siz elle yeniden başlat diyeceksiniz. 6 7 kez denemek gerekebilir.

cihaza rom atmadan önce pybs den > raporlar > aktivasyon raporu kısmına bakmalı ve mevcut MDM türü hangisi ise onu yüklemelisiniz aksi halde aktivasyon sorunu yaşarsınız.

içinde 3tip rom var:
    BTT_microUSB : standart usb girişli cihazlar için BTT MDM
    Infoline_30PIN : ilk dağıtılan 30pin geniş soketli cihazlar için
    Infoline_microUSB: standart usb girişli cihazlar için İnfoline MDM

BTT : basit görünümlü turuncu siyah aktivasyon ekranı
    İnfoline : etab5 teki gibi kalkan simgesi olan solda öğrenci adı tablet bilgisi görünen

twrp yüklü cihazlara rom atmak gerekirse. uygun olan BTT_microUSB.zip dosyasını tablete kablo aracılığı ile kopyalayın. twrp recovery den install seçeneği ile zip dosyasını göstererek yükleyebilirsiniz.

twrp den stock recovery e dönmek isteyenler için stock recovery:
    standart micro usb ler için : http://link.tl/SnWs
    30pin geniş soketli cihazlar için : http://link.tl/SnWi

e tab4 twrp den stock recovery e dönmek

E-tab 5

e-tab 5 için telpadan orijinal rom geldi öğrenci ve öğretmen için

öğretmen: http://link.tl/1aZf4
    öğrenci : http://link.tl/1aZfe

3 tuşu aynı anda basılı tutarsanız 10sn içinde kapanması lazım. ses artırma ses kısma ve power açma kapama tuşu 3üne birden basılı tutun, yada şarjın bitmesini bekleyeceksiniz mecbur. şarj biterek kapanırsa tableti hiç açmadan 15 20dk şarj edin sonra rom atın.

program kusurlu yalnız bazı tabletlerde cihazın seri no siliniyor aktif olmuyor. yüzde10 silinme ihtimali var diyebilirim :)

serino silinme probleminin çözümü :

orjinal yazlım atmadan mac adreslerinizi bir kenara yazmanızı tavsiye ederim:
    resimde sadece wifi mac görünüyor bt kapalı olduğu için.
    wifi mac in sonu 85 ile bitiyor demekki bt mac in sonu 86 olacak. tabi bu 16lık tabanda olduğu için 9dan sonra A gelmesi gerekir. wifi mac sonu 7B diyelim BT mac 7C olmalı

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 8 Kasım 2017
    pinarceylin bunu beğendi.
  2. g.cetin.66

g.cetin.66 Süper Üye Süper Üye

Re: E-Tab 4 Orjinal yazılım ROM MDM yükleme

Hocam supersin arsivde dursun.tab5 icin durum nedir malum suanda tab5 ler revacta

3. aydınDr

aydınDr Süper Üye Süper Üye

Re: Fatih E-Tab Orjinal yazılım ROM MDM yükleme

Emeğiniz için tebrikler
    Paylasiminiz için teşekkürler

4. miraz

miraz Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler Hocam :)
    2.dönem çok lazım olacak gibi.

5. g.cetin.66

g.cetin.66 Süper Üye Süper Üye

Hocam emeğine sağlık gerçekten bu gidişle herkese lazım olacak sanırım ama bizim iş yükümüz artar mı bilmem millet servise göndermektense bize getirirse vay hallimize, şöyle insan bakıyorda kurumlarda öğretmen öğrenci herkes rootlamış çok az bi kısım root atmamış yakında bunada bi yazı çıkartırlar

6. ademola

Kısmen haklisiniz hocam ama bu bizim işimiz değil sonuçta servisin işi. Vakti olup uğraşmak isteyenlerin için paylaştım...

7. hakansia

hakansia Seçkin Üye Seçkin Üye

bu işelmi nasıl yapacağız? usb den image yükler gibi mi?

8. ademola

indirin ve bilgisayarınıza yükleyin sihirbaz sizi yönlendirecek.

9. mathline

mathline Üye

hocam çok güzel bir paylaşım. mutlaka ihtiyaç olacak. Ancak gerek öğretmen gerekse öğrencilere root atma konusunda uyarı yaptım. Gelen tabletlerle asla ilgilenmem. Servise gönderirim. Netice de bizim işimiz oyuncak tamiri değil :)

serkan42 bunu beğendi.
  10. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

Güzel paylaşım. Takipte kalalım. Teşekkürler...

11. baron38

baron38 Seçkin Üye Seçkin Üye

takip

12. tiredsoldier

tiredsoldier Site Gezgini

oncelikle emegine saglik bizi bir cok dertten kurtardin tesekkurler.

bisorum olacak.
    Infoline_microUSB: secenegini tab 4 icin denedim yapamadim. (en az7-8 kez) ben yanlis biseymi yapiyorum yoksa bu secenek tab 4 icin gecerli degilmi?

BTT_micousb secengini yapabildim bu seferde f@tih agina oto. girmiyor sifre istiyor.
    yapmak istedigim sey f@tih agina tabletimle baglanip v sinif uygulamasi kullanabilmek.
    yardimci olursaniz cok sevinirim. simdiden teaekkurler

13. erkantuzcu

erkantuzcu Aktif Üye

Hocam öncelikle emeğine sağlık. Gerçekten güzel paylaşım. Turkdevs an itibariyle açılmıyor. Sormak istediğim birkaç soru var;

1. Bunlar (e-tab4 ve etab5 ) stock rom yani orjinal rom mudur? Yani yüklendiğinde tableti ilk haline döndürür mü? Turkdevs şu an açılmadığı için oradaki stock rom bölümündeki Ahmet İkbal'in paylaştığı rom stock rom denmesine rağmen oynanmış bir sürümdü o yüzden soruyorum. İstediğim şudur ki; elimde yedek tablet var ancak rootlu olduğu için başka öğrenciye veremiyorum. Ben bu rom u yüklediğimde tekrar aktivasyon ekranı gelir mi ve bu tableti başka öğrenciye verebilir miyim?

2. Hiç açılmayan e-tab 4 'e de bu rom yüklenebilir mi?

3. Turkdevs'te paylaşılan EBA_SSO, V sınıf Öğrenci ve Öğretmen apk'leri e-tab 4 lerde de çalışır mı?

4. e-tab 4 lerde kablosuz ağa otomatik bağlantı ile ilgili bilginiz var mı?

Bu konularla ilgili olarak bilgilerinizi ve yorumlarınızı paylaşırsanız memnun kalırım. Teşekkürler, saygılar...

14. ademola

öncelikle buradaki rom telpanın yani servisin verdiği orjinal rom. aktivasyonunuz hangisine uygunsa onu yuklemelisiniz. ilk sayfada söylemiştim orjinal mdm nizi bilmiyorsanız pybs den öğrenebilirsiniz. yüklerken reset atması bir problem maalesef. fabrika ayarlarına döndürürken ekran şifresinin silinmemesi de aynı sebepten. olana kadar denemek zorundayız.

fatih ağlarının şifreleri değişti biliyorsunuz, bu yuzden tabletin güncelleme almasını beklemek zorundasınız. etab 4 te Vsınıf yok zaten. muhtemelen oda bir güncelleme ile gelecektir. etab5den vsınıf apk yı cıkartıp etab4 e attım yine çalışmadı..

15. ademola

1. etab4 telpanın orjinal fabrika romu. etab5 de stock rom olduğunu söyluyor turkdevs deki ASSDER. ben denedim 2 öğrenci tabletinde virüs sorunu vardı, bununla düzelttim ve aktivasyon başarılı oldu yanii bence stock rom. aynen dediğiniz gibi root u silip yeniden aktivasyon yapabilirsiniz. tablet daha önce birisinin adına aktive edilmiş ise fabrika ayarlarına da döndürseniz de stock rom atsanız da otomatik onun adına aktive oluyor internete bağlanınca. başka bir öğrenciye verecekseniz mdm@eba dan aktivasyonu sildirmeniz gerekir.

2. hiç açılmama sebebi rom ise evet. recovery menüyü açıp bilgisayara bağlıyorsunuz.

3. eba sso v sınıf bunlar hep etab5 için etab4de çalışmıyor.

4. etab4 güncelleme aldıktan sonra F@tih ağına otomatik bağlanıyor.

16. erkantuzcu

erkantuzcu Aktif Üye

Cevaplar için teşekkür ediyorum. Denemelere geçmeden önce kafamdaki soru işaretleri böylece çözülmüş oldu. Root atılmış tabletlerde aktivasyon ekranı gelmiyordu. Bu iş öğrencilerden alıp elimde yedek olarak kalan tabletler için çok iyi oldu. Tekrar teşekkürler...

17. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

TWRP den yükleyemeyen arkadaşlar sabırlı olun. Benim 4. de yüklendi. MD5 hatası veriyor gibi görünsede en sonunda yüklüyor. (infolineUsB.zip)

Sonuç: paylaşım için tekrar teşekkürler ademola hocam

18. sertokus

Yanlız bir sıkıntı var. Bu zip dosyasını install edince benim TWRP klasörü içindeki backup ımı silmiş. Bunun silinmemesi için bir ayar var mıydı TWRP de.

Yanlız twrp değil herşeyi siliyor haberiniz olsun.....

19. sertokus

Arkadaşlar temkinli olalım. Ben Allah'tan backup' ı da bilgisayarıma yedek almıştım.
    Fakat bir sürü şey öğrendim.
    Örneğin daha önce bir türlü tablet TWRP de iken usb kablo ile bağlanamıyordum. Adb sideload filan çok uğraştım. Kodlar programlar. Ademola hocanın verdiği programda usb driverları yükle var. Buradan usb driverları bilgisayarınıza yükleyerek twrp yoluyla tabletinize backupları yükleyebilirsiniz.

Aynı zamanda fatihyazılımı etkin olsa bile. Bu şekilde istediğiniz dosyaları tablete yükleyebilirsiniz.

Benim yarım saatimi aldı sizin almasın...

20. baron38

baron38 Seçkin Üye Seçkin Üye

yazılımı attı. en son ekran geldi. kendim açma tuşuyla tableti açtım ama eski ayarlardan yeniden açıldı. 6 kez yaptım. 6 kez yazılım atıldı dedi ama yine de eski ayarlarla açıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal