E-Tab 4 Tablet Bilgisayarlarda V Sınıf Kullanımı

Kodla Büyü

m.arslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
E-Tab 4 Tablet Bilgisayarlarda V Sınıf Kullanımı

Önceki yazılarda, artık Fatih Projesinin ciddiye bindiğini ve proje araçlarının sınıf içinde etkin kullanımının sağlanacağını dile getirmiştim. Devasa bir donanım hamlesinin ardından, devasa bir yazılım hamlesi geldi. EBA şu anda bu yazılım hamlesinin bel kemiği konumunda. Sınıflara kurulan etkileşimli tahtalar ve dağıtılan tablet bilgisayarlar, eba içeriklerini kullanarak dersin daha interaktif bir hale gelmesini sağlayacaklar. En azından planlamalar bu şekilde. Ama Türkiye'de yaşadığımızı ve "Kervan yolda düzülür" mantığıyla, işlerin ağır aksak ilerleyeceğini unutmayalım.

Planda, Etkileşimli tahta, öğrenci ve öğretmen tabletleri arasında iletişim sağlanacak, dersler daha etkili hale getirilecekti. Ancak E-tab 4 tabletler eskimeye yüz tutmuşken, bu etkileşim uygulamaları yeni yeni kendini göstermeye başladı. Bu donanım araçları arasında iletişim kuracak olan uygulama, V Sınıf uygulaması.

Yeni dağıtılan General Mobile E-Tab 5 tablet bilgisayarlar zaten V Sınıf yazılımı yüklü olarak geliyor ve okullarda bulunan F@tih ağına otomatik olarak bağlanıyor. Bu konuda bir sıkıntı yok. Ancak henüz V Sınıf uygulaması sahalara inmeden önce dağıtılan E-Tab 4 cihazlarda bu problem teşkil ediyordu. Nihayet E-Tab 4 tablet bilgisayarlar için de yeni bir güncelleme yayınlanmaya başladı. Bu güncelleme bu eski tabletlere de V Sınıf uygulamasının kurulmasını sağlıyor.

Tabletinde V Sınıf uygulamasını gören öğretmenler, giriş yapmaya çalıştığında eşleşmeyle ilgili bir hatayla karşılaştılar. Bu hatanın sebebi, eba hesabınızın tanınmıyor oluşu. Şimdi V Sınıf'a sorunsuzca girebilmeniz için neler yapmanız gerektiğini görelim.

V Sınıf Uygulaması Nasıl Çalıştırılır?
Bunu yapmak için eba market'te bulunan, EBA Hesap uygulamasını indirmemiz gerekiyor.

EBA Hesap uygulamasının üzerine tıklıyoruz.

Sol tarafta bulunan "İndir ve Kur" seçeneğine tıklıyoruz.

Sağ altta bulunan "yükle" butonuna basarak yüklemeyi tamamlıyoruz.

Kurulumu tamamlamış olduk. Artık uygulama bizi tanıyacaktır. V Sınıf uygulamasını çalıştırdığınızda, karşınıza kullanıcı adı şifre ekranı gelecektir. Bu bölüme TC Kimlik Numaranızı ve EBA şifrenizi gireceksiniz. Artık V Sınıf uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

F@atih wifi ağına nasıl bağlanılır? F@tih ağ şifresi nedir?
Yukarıda da bahsettiğim gibi E-Tab 5 tablet bilgisayarlar okullarda bulunan Access Point'lere otomatik olarak bağlanıyor. Fakat E-Tab 4'lerde böyle bir durum söz konusu değil maalesef. Şifreyi kendimiz girmek durumundayız.

Wifi ağı listesinde bulunan F@atih ağını seçiyoruz ve şifre ekranına,

"{1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}"

yazarak bağlanıyoruz. Tırnak işaretleri olmadan yazmanız gerekiyor. Şuan için geçerli olan şifre bu ancak zamanla değişebileceğini ve bu şifrenin geçersiz olabileceğini lütfen unutmayın.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    109.1 KB · Görüntüleme: 737
  • 2.JPG
    2.JPG
    72.2 KB · Görüntüleme: 737
  • 3.JPG
    3.JPG
    70 KB · Görüntüleme: 736
Faz 1 etab 4 öğretmen tabletine v sınıf apk dosyasından kurulum yapıyorum. V sınf uygulamasından dersi başlatıp vitamin eba ders içeriklerine girdiğimde videoları indirebiliyorum fakat oynatamıyorum. Siyah ekran geliyor ve öyle kalıyor. Tahtaya veya öğrencilere gönderebiliyorum fakat orda da siyah ekranda kalıyor. Videolar başlamıyor. Acaba sistemsel bir sorun mu var yoksa birşeyleri ben mi eksik yapıyorum?

Geri