E. T açılışından American megatrends hatası

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
20220922_114503.jpg

Merhaba arkadaşlar. Etkileşimli tahtanın birinde tahtanın açılışı resimdeki gibi kalıyor. Biostan önyükleme önceliğini uefi hddden hdd ye alinca açılıyor ama tahta kapanıp açıldıktan sonra eski haline dönüyor. Önyüklemede yine uefi hdd yer alıyor. Sorunu nasıl çözerim?

Hata bios pilinden kaynaklı olmalı hocam. Tahtayı kapattığınızda fişten çekmezseniz normal açılıyor. Yani bizim ki öyleydi. Denemenizi tavsiye ederim.

geçen yıl Vesteli çağırdık bu sorun için ben pilden olduğunu söylüyorlar dedim yok hocam ops değişmesi lazım dedi 1750 liraya ops değişti güya şimdi aynı sorun devam ediyor.

geçen yıl Vesteli çağırdık bu sorun için ben pilden olduğunu söylüyorlar dedim yok hocam ops değişmesi lazım dedi 1750 liraya ops değişti güya şimdi aynı sorun devam ediyor.

Sorun bios pili hocam. Mesajda CMOS ayarları yanlış demiş zaten. Vestel boşuna para almış gibi.

bios pili olabilir sorun. bios pili olmaz ise anakart ile alakalı dedi vestel. maliyeti yüksek çıkardı bende onarımı istemedim. bios ekranına girip çıkıyorum açılıyo. prizden fişi çekmezseniz açılır.

BIOS a girip tarih ve saat düzelttim şimdilik sorun yok ama eğer sorun bios pili kaynaklı olsaydı fişi çekip taktıktan sonra da hata vermez miydi yanlış mı biliyorum acaba

BIOS a girip tarih ve saat düzelttim şimdilik sorun yok ama eğer sorun bios pili kaynaklı olsaydı fişi çekip taktıktan sonra da hata vermez miydi yanlış mı biliyorum acaba
pil tamamen bitmediğinden olabiliyor bazen. Fişi çekip taksanız bile normal açılabilir ama bir süre olur. Kesin çözüm bios pili değişimi.
https://www.trendyol.com/westinghou...kablolu-soketli-bios-pili-10-adet-p-195370491
ben bu ürünü almıştım bu sene başında. hazır soketli olduğundan değiştirmesi basit oluyor.Videolar da var youtube da.

.. tarihten de mi anlaşılmıyor.. demek ki uzmanlık çalışma notlarındaki her okula teknik personel hikaye... kökten değştirsinler ops yi pil yerine.

Geri