e okuldan öğrenci adresi öğrenilebilir mi

Kodla Büyü

bayram47

Site Gezgini
e okula öğrenci nakili isterken kimlik numarasını girdiğimiz bizim okulda olmayan bir öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu adresi öğrenebiliyoruz.
Ama bize bizim okulun öğrencilerinin adresleri lazım. Çünkü sürekli devamsız öğrencilerin evine gidebilmemiz için adresleri şart.
Ben bunu e okulda araştırdım ama bulamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı?

Öğrenci işlemleri bölümüne girin...

Oradan numarasını yazın öğrencinin, öğrencinin bilgileri geldikten sonra; sanırım adres bilgileri var orada...

numara girip öğrenci işlemleri/öğrenci bilgileri - raporlar telefon falan çıkıyor. Ama o telefonu da öğretmen giriyor.
adresi bulamadım.

hocam eğer öğrenci kaydı yapıldıktan sonra elle eklendiyse adres ve telefon bilgileri bulunuyor e-okulda. yani idareciler girdiyse vardır girmediyse yoktur..

bizim okulda devamsız öğrencilere mektup göndermek ve ev ziyaretleri için şu yol izleniyor, idarecilerimiz öğrencilerin kimlik no'ları ve anne-baba isimlerini bi tablo yapıp muhtarlığa gidiyorlar, o tablodaki bilgilerden (bazen çocuk bulunmuyor da anne-baba bulunabiliyor, oyüzden anne-baba isimlerini de götürüyorlar zaten) adres bilgilerini alıyorlar muhtardan. bulunamayan adresler için de bi tutanak hazırlıyorlar hemen orada, altına hem idareciler hemde muhtar imza atıyor "şu şu kişilerin kaydı bulunamamıştır" tarzı bişey.. sonra da bu tutanağı ilçe mem'e veriyorlar. gerisiyle ilçe uğraşıyor..

Kurum İşlemleri - Devamsızlık İşlemleri - Devamsızlık Mektubu ekranından Raporlara girerek, devamsızlığı 5 günün üzerinde olan öğrenciler için Devamsızlık mektubu görüntülenebilir. Bu mektupta Veli ismi ve Adresi bulunabilir.

Fakat öğrencinin devamsızlığı 5 günün altında ise veya mektup gönderilmiş görünüyor ise, öğrenciye yalancıktan enaz 5 güne tamamlayacak kadar devamsızlık yazın, devamsızlık mektbuna bakın sonra tekrar silin devamsızlıkları. :D

Geri