E okula bir haftadır resim atamıyorum arkadaş

Kodla Büyü

uyusuk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar e okul sizde de mi hata veriyor. Fotğrafın boyutunu her şeyini ayarlıyorum. 132 177 px ve hemen hemen hepsi 38 kb e okula atıyorum ama kaydet dediğimde e okul hata ver
yor. Bir haftadır böyle...

bizde 3 haftadır hata veriyor. resmi yüklüyorum kaydet deyince hata çıkıyor kaydetmiyor

3 gün önce yükledim sorun yoktu. bu arada resim ebatı 133x171 ve boyutu en az 20 kb olacak.

sorunu çözdüm resim boyutunu 24 kb'a ayarladım fotosizer programı ile hepsini aynı anda kalitesini düşürerek ayarlayabiliyoruz. Şimdi hata vermiyor. Ama boyut 30 kb ın üzer
nde olunca hata veriyor.

uyusuk' Alıntı:
sorunu çözdüm resim boyutunu 24 kb'a ayarladım fotosizer programı ile hepsini aynı anda kalitesini düşürerek ayarlayabiliyoruz. Şimdi hata vermiyor. Ama boyut 30 kb ın üzer
nde olunca hata veriyor.

yine mi kriterleri değiştirmişler?

bilmiyorum ne yaptıklarınıda 30 kb ın üstünü kabul etmediğini biliyorum :verymad:

uyarilari dikkate almakta yarar var, boyut ve en-boy oranlarina!!! bende epey bi ugrastim gecenlerde :)

Hasari hocamın hazırladığı damlacıkla resim boyutlarını ayarlamıştım. genelde 80-90 kb arasıydı. 8. sınıfların resimlerini bu boyutlarda yüklemiştim. sorun yoktu. mart ayı içinde ben hiç resim yükleyemedim. senin söylediğin boyutta bir deneyelim bakalım olacak mı?

Arkdaşlar bende aynı sorunu uzun zamandır yaşıyordum dün uğraşmam sonucu sadece boyut ve kapasitenin yeterli olmadığını gördüm. düzenlenmiş resimler picture manager'de açıp otomatik düzenlemem sonucu kabul etti.boyutları 1-2 kb arttı parlaklık konrast değişti bunun sonucunda da hepsini kabul etti

standartlara uyan ve uymayan resimlerin listesini nerden görebiliyorduk bulamadım şimdi.

e-okula öğrenci resimlerini ekleyip kaydede basınca hata veriyor. acaba sistemde hata mı var benden mi kaynaklı
Dünden beri resim kaydedebilen var mı? :cry:

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    31.3 KB · Görüntüleme: 805
abdullatif' Alıntı:
e-okula öğrenci resimlerini ekleyip kaydede basınca hata veriyor. acaba sistemde hata mı var benden mi kaynaklı

Hocam bende de aynı hatayı veriyor. Yalnız bu sadece bir şubede oluyor. Diğerlerini yükledim hata vermedi..

sabah yükledim bir sorun yok, 133*171 ve en az 20 kb olduktan sonra sorun olmuyor, e okuldan kaynaklanmıyor sanırım başka internet hattında deneyin

susudes' Alıntı:
abdullatif' Alıntı:

Hocam bende de aynı hatayı veriyor. Yalnız bu sadece bir şubede oluyor. Diğerlerini yükledim hata vermedi..
bende bütün şubelerde kaydederken hata veriyor. resimi ekliyor fakat kaydedemiyorum.

resimleri toplu halde photoshoptan ayarladım. diğer şubelerde sıkıntı yok bir şubeyi kaydetmiyor.. onu bıraktım bende :sleep:

Geri