E-Okul Öğrenci Fotoğraflarının Çekimi İçin Hangi Android Uygulamasını Kullanıyorsunuz?

Kodla Büyü

patlıcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
E-Okul öğrenci fotoğraflarını güncellemem istendi arkadaşlar. Kendi telefonumla çekeceğim fotoları. Pratik önerebileceğiniz android uyumlu bir uygulama var mı acaba?

okul zengin galiba. normalde okula para kalsın diye fotoğrafçı çağırılır ve parası öğrenciden toplanır. bir kısmı da okula kalır paranın

hocam Google Play'de e okul foto var. hiç uğraşma

Evet hocam gördüm o uygulamayı. Bazı sınıflarımız çok karanlık oluyor, o uygulamada da flaşlı çekim özelliği yok. O sınıflardaki çocukların yüzleri karanlık çıkıyor. Alternatif bir program öneren olursa incelemek istiyorum. Daha iyi bir alternatif bulamazsam dediğiniz programı kullanacağım.

hocam flash özelliğini bilmem ama . öğrenciler sınıf sınıf aydınlık bir yere çağrılabilir. en iyisi e- okul foto dur.
Böyle bir uygulama bulsam . flash benim bahanem olmazdı hocam. çünkü uygulamalar inan ışıktan daha çok uğraştırıyor insanı.

eğer isterseniz fotoğraf makinesi ile çekip, ya da flashlı kamera ile robores3 ile de tek seferde pc ortamında ayarlama yapabilirsiniz. (robores3 2 yıl önce iş görüyordu. hala iş görüyor mu bilmiyorum) kolay gelsin

hocam flash özelliğini bilmem ama . öğrenciler sınıf sınıf aydınlık bir yere çağrılabilir. en iyisi e- okul foto dur.
Böyle bir uygulama bulsam . flash benim bahanem olmazdı hocam. çünkü uygulamalar inan ışıktan daha çok uğraştırıyor insanı.

eğer isterseniz fotoğraf makinesi ile çekip, ya da flashlı kamera ile robores3 ile de tek seferde pc ortamında ayarlama yapabilirsiniz. (robores3 2 yıl önce iş görüyordu. hala iş görüyor mu bilmiyorum) kolay gelsin
Doğrudur hocam zaten ben de daha iyi bir alternatif bulamazsam "e-okul foto" yu kullanacağım. Sadece bakınıyorum, yarına kadar vaktim var.

e-okul fotodan daha iyi çekebilecek bulamazsınız.
-çocukları akıllı tahtaya yaslayın beyaz fon oluşur
-sınıfı aydınlık hale getirin camları açın ışıkları yakın
-sadece kafa fotoğrafı alın
yanınıza müdür yardımcısını alın siz sabit durun o yollasın sınıf mevcuduna bağlı gerçi ama 1 derste 3 sınıf bile gidiyor bu şekilde ve çok güzel fotoğraflar ortaya çıktı bende

e okul foto yapana çok teşekkürler 3 yıldır işimizi görüyor güzel uygulama hızlı pratik

bu uygulama e okula direk yüklüyor mu hocam
Sanırım öyle bir özellik yok hocam. Üye girişi vardı, üye oldum belki o zaman dediğin gibi bir seçenek gelir diye. Kelebek Sistemi diye bir seçenek geldi ama onun da e-okul foto işleriyle bir alakasını göremedim.

Sanırım resmi çekme işini E-Okul Foto ile, yükleme işini de aşağıdaki konudaki dosyayla yapmamız gerekiyor.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/e-okul-toplu-resim-yukleme.162709/

Son düzenleme:
Evet hocam gördüm o uygulamayı. Bazı sınıflarımız çok karanlık oluyor, o uygulamada da flaşlı çekim özelliği yok. O sınıflardaki çocukların yüzleri karanlık çıkıyor. Alternatif bir program öneren olursa incelemek istiyorum. Daha iyi bir alternatif bulamazsam dediğiniz programı kullanacağım

Hocam ışığı arkana al. Microsoft picture manager ile (ofis 2010 ile kurulumda gelir) tüm fotoğrafları seç otomatik düzeltme dersen parlaklaştırıyor. E okul için kâfidir boşuna uğraşma hocam. vakit kaybı

Ben beyaz tahtayı fon yapıp kendi telefonumla çekiyorum.
Robores 3 ile de otomatik yüz tarama yapıp bmp olarak kaydediyorum. (Bmp de boyut 60 kb dan büyük oluyor.)
Derse girip 5 dk da çekip bitiyor iş.

Geri