e-okul giriş yapıldığında internet penceresi kapanıyor...

Kodla Büyü

aysegul_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
müdür yardımcısının bilgisayarında şöyle bir sorun var... e-okul açılıyor... kullanıcı adı, şifre girilip tıklandığında pencere hiç bir uyarı vermeden kapanıyor... son dersten önce söyledi bana da pek inceleyemedim... ama msn e ya da meb sitelerine giriyormuş onlarda kapanma olmuyormuş yani.. bilgisayarı hafta sonu formata göndermişler, tabii programlar falan kurulmuş.. tahminim kurulan programlardan biri açılmasını engelliyor olabilir güvenlik maksadıyla falan... yarın uğraşacağım ama, şimdiden araştırmak istedim... böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu hiç? :roll:

ben yine kendi soruma, kendim cevap vericem galiba... neyse yarın sorunu çözebilirsem cevabını da yazarım :)

internet explorer ayarlarından olabilir. bir de ie8 de uyumluluk görünümü var. uyumluluk görünümü aktif iken girmeyi deneyin belki işe yarayabilir.

hocam bu benimde başıma geldi çözdüysen bi zahmet anlatsan yada çözümü bilen arkadaşlar varsa anlatsa müteşekkür olurum

Hocam bilgisayarın tarihine bakıver. geçmiş yıllara ayarlı olabilir. bağlantıları da otomotik algıla yap

Sayafaya girdiğimde birşey olmuyor sadece sayfada işlem yapacak bir yere tıkladığımda kapatıveriyor.

Daha önce bende gördüm bu sorunu explorer ın ayarlarını default olarak geri döndürünce düzelmişti. denenebilir yani. Kolay gelsin... Birde aynı bilgisayarda kapandığında mozilla ile deneyin derim.

Çözüldü gibi görünüyor.

Çalıştır --msconfig yazdım---başlanğıç kısmındakileri sildim tekrar başlattım.

birde Ağ bağlantılarında ip numarasını elle verdim.
Ayarların içinde
*Microsoft ağları için istemci
* dosya ve yazıcı paylaşımı
* TCP İP sürüm 6
internet iletişim kuralları (tcp ip)

den başkasını sildim.

Amahangisisişe yaradı bilmiyorum.

Ama şuan çalışıyor.
ikisinide deneyin

Geri