e-Okul Bilgi Alma Programı 2023 v3.4 - Ücretsiz (Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise, AİHL, MTAL) - Açık Kaynak

Kodla Büyü
@fhoca Hocam, programınızı ilk çıktığı günden beri kullanıyorum. Çok kullanışlı ve güzel bir program olmuş. Emeklerinize sağlık, çok teşekkürler. Size bir şey sormak istiyorum. Bu programın excelden --> e-okula aktaran versiyonunu yapmayı düşünüyor musunuz? Okullarımızda özellikle boy kilo gibi bilgileri e-okula aktarmak çok zaman alıcı. Bu konuda çalışmanız olursa zaman açısından bizleri çok büyük dertlerden kurtarmış olursunuz. Kolay gelsin.

@fhoca Hocam, programınızı ilk çıktığı günden beri kullanıyorum. Çok kullanışlı ve güzel bir program olmuş. Emeklerinize sağlık, çok teşekkürler. Size bir şey sormak istiyorum. Bu programın excelden --> e-okula aktaran versiyonunu yapmayı düşünüyor musunuz? Okullarımızda özellikle boy kilo gibi bilgileri e-okula aktarmak çok zaman alıcı. Bu konuda çalışmanız olursa zaman açısından bizleri çok büyük dertlerden kurtarmış olursunuz. Kolay gelsin.
Öyle bir çalışma düşünüyorum öğretmenim ama nasıl bir mantıkta işlemeili onarsını daha oturtmuş değilim. Fikri olnlar bir taslak resim atar ve altına nasıl oması gerektiğini yazarsa ufaktan çalışmalrta başlarız.

Öyle bir çalışma düşünüyorum öğretmenim ama nasıl bir mantıkta işlemeili onarsını daha oturtmuş değilim. Fikri olnlar bir taslak resim atar ve altına nasıl oması gerektiğini yazarsa ufaktan çalışmalrta başlarız.
Cevabınız için teşekkürler hocam. Şu aralar lazım olduğu için ilk aklıma gelen aşağıdaki resimde belirtilen kısımların excelden e-okula aktarılması.

Adsız.png

Ben sınıf öğretmeniyim. Bu galiba orta okullara ait olana bir ekran. O nedenle bu ekran aulaşamıyorum. Ulaşamdığım için de gerekli kodlaro yazamıyorum.

Ben sınıf öğretmeniyim. Bu galiba orta okullara ait olana bir ekran. O nedenle bu ekran aulaşamıyorum. Ulaşamdığım için de gerekli kodlaro yazamıyorum.

Banada açık değil bu ekran
İdareci hesabıyla bakmak gerekiyor
Uygulamanın geliştirilmesinde ki en büyük engel ekranlara ulaşmak ve bu ekranların okul türleri arasındaki farklıkları

arkadaşlar merhaba bende doğum tarihi alırken hata mesajı alıyorum
çalıştığım okul türü Anadolu Lisesi

doğum tarininin üzeiner gelip incele dermisniz. orada ne yazıyor. Aynı veri mi var?

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    9.5 KB · Görüntüleme: 38

Eokula özgü bir program tabiki çok daha iyi olacaktır. Ancak alternatif programlarla bu işi halledebilirsiniz.
Ben Meslek Lisesinde görev yapıyorum, sene başında okula yeni gelen 600 öğrencinin okul numarası 7-8 karakterli oluyor.
Excel'den verdiğim sıralı öğrenci numaralarını, eokulda bu öğrencilere aktarıyorum.

Bunun için benim bildiğim iki program var.
1) ui vision
2) iMacros

İkisi de tarayıcı eklentisi olarak çalışıyor. Web Otomasyonu olarak adlandırılıyorlar.
Bütün web sitelerinde kullanabilirsiniz. Bu eokula uyarlamak için biraz çalışmak gerektiği anlamına geliyor

Ortaokulda öğrenci kimlik bilgilerinin hepsinde hata veriyor.

Son düzenleme:
ilk sayfadaki 3.3 sürümünü indirip içind ebulanan biç bir dosyayı silmeden denermisiniz.
Ayrıca tüm nufus bilgileirnde hata yapıyorsa windows sürümünden kaynaklanabilir.
10 ve üstü bir sürümde denemeniz mümkün mü?

ilk sayfadaki 3.3 sürümünü indirip içind ebulanan biç bir dosyayı silmeden denermisiniz.
Ayrıca tüm nufus bilgileirnde hata yapıyorsa windows sürümünden kaynaklanabilir.
10 ve üstü bir sürümde denemeniz mümkün mü?
3,3 versiyonunu indirdim. windows 10da ve hiçbir dosyayı silmeden denedim. Öğrenci nufüs bilgilerinde hata veriyor .

Merhabalar, ortaokulu denedim. Nüfus bilgilerinde veri çekiyor yalnız excele aktardığımda hücre içinde fazladan satır oluyor.
Okul öncesi olarak denedim, nüfus bilgilerinde hata yazıyor. Sanırım sayfayı yeni stile çevirmişler.
Kolay gelsin.

Merhabalar, ortaokulu denedim. Nüfus bilgilerinde veri çekiyor yalnız excele aktardığımda hücre içinde fazladan satır oluyor.
Okul öncesi olarak denedim, nüfus bilgilerinde hata yazıyor. Sanırım sayfayı yeni stile çevirmişler.
Kolay gelsin.
Evet ana okulunu güncelleme yapmamişlar yada güncelmeyi geri çekmişler.
Diğer hata için satır olayını birdahaki sürümde haşlledebiliriz.

Ana Sınıfı Kütük bilgileri alma ve bilgileri excele aktarırken extra satır oluşması sorunu için çalışma yaptım. Kontrol edip dönüş yaparsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Debug.rar
    25.3 MB · Görüntüleme: 17
Ana Sınıfı Kütük bilgileri alma ve bilgileri excele aktarırken extra satır oluşması sorunu için çalışma yaptım. Kontrol edip dönüş yaparsanız sevinirim.
Merhaba, okul öncesi kısmında tüm bilgileri doğru çekti.
Ortaokulda v bu bilgilerde hata ifadesi var.
Ogr_UyrukOgr_CinsiyetOgr_Dogum_TarihiOgr_Dogum_YeriOgr_Nufus_IlOgr_Nufus_IlceOgr_Cilt_NoOgr_Aile_Sira_NoOgr_Sira_NoOgr_Mahlle_Köy

Merhaba, okul öncesi kısmında tüm bilgileri doğru çekti.
Ortaokulda v bu bilgilerde hata ifadesi var.
Ogr_UyrukOgr_CinsiyetOgr_Dogum_TarihiOgr_Dogum_YeriOgr_Nufus_IlOgr_Nufus_IlceOgr_Cilt_NoOgr_Aile_Sira_NoOgr_Sira_NoOgr_Mahlle_Köy
Orta okulun bşr öğrenciye ait kütük ekranın fotosun atarmınız. Göze tuklayıp açılanmı direk resim olarak gösteren cinsten mi?

Ortaokul nüfus bilgilerini alırken hata yapıyor. Resim veya göz yok ortaokul nüfus bilgileri text halinde.

3 gündür ortaokul için farklı yolları denedim. nüfus bilgilerinde hata veriyor.

Nüfus bilgileri kısmında örneğin bir öğrencinin doğum tarihi 04***** bu şekilde görünüyor ve yıldızları açıp tüm veriyi görmeyi sağlayacak bir seçenek yok.

Ben öğretmen hesabından bakıyorum. Yarın idare ekranından bakacağım. Eğer onlarda da bilgiler kapalıysa bu bilgileri almak pek mümkün olmayacak.

Şu an ortaokulda nüfus verileri açık şekilde gözüküyor ama sayfa kendini yüklemeyi tamamlayamıyor.

Liselerdeki arkadaşların durumu nasıl. Kütük bilgilerinin sayfası hakkında bilgi verirlese bu gün düzenleme yaparım.
İlkokul ve orta okullarda öğretmen şifresi ile yıldız varken idareci şifresinde bilgiler normal görünüyor.

Geri