e-Okul Bilgi Alma Programı 2024 v4.0 - Ücretsiz (Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise) - Açık Kaynak

Kodla Büyü
Merhaba bir kaç deneme den sonra sorunlar çözüldü hatasız çalışıyor. Emeği geçen herkese tek tek Teşekkür ederim öncelikle.
benim sorum şu olacak bu işlemi geçmiş dönemler için nasıl yapabiliriz? bunu çok merak ediyorum.
(örneğin öğrencilerin önceki tüm eğitim yıllarındaki devamsızlıkları için)
bu sorunun dışında bir diğer söylemek istediğim ise notları veya ortalamaları ile ilgili verileri de bu şekilde çekilebilse faydalı olabilirdi.

Bana sınıf tanımlaması yapmış olmalarına rağmen ben giriş yapamıyorum sınıf tanımlı değil diyor.

1670134486560.png

Gelen listeden ilgili öğrenci kısmına tıklayarak öğrenci bilgilerini ve tel bilgilerini görebiliyorum.
sonraki aşamada öğrenci no kısmına numarayı yazarak diğer öğrencinin de aynı bilgileri karşıma çıksın diye yazdığımda sınıf şube tanımlaması olmadığı yazıyor

Merhaba, öncelikle program için teşekkürler.
Bugün farkettim, doğum tarihlerini alırken bazı tarihlerde gün ve ay kısımlarının yerlerini değiştiriyor. Günü 12 ve altında olanlarda bu değişikliği yapıyor gibi geldi bana. Bilgilendirmek istedim.
İyi çalışmalar, tekrardan teşekkürler.
19/10/2009
16/09/2009
8.08.2009​
10.05.2009​
26/06/2009
12.04.2009​
17/07/2009
17/06/2008
27/04/2009
17/10/2009
25/06/2009
14/06/2009
12.01.2011​
29/10/2011

Bana sınıf tanımlaması yapmış olmalarına rağmen ben giriş yapamıyorum sınıf tanımlı değil diyor.

Ekli dosyayı görüntüle 72436
Gelen listeden ilgili öğrenci kısmına tıklayarak öğrenci bilgilerini ve tel bilgilerini görebiliyorum.
sonraki aşamada öğrenci no kısmına numarayı yazarak diğer öğrencinin de aynı bilgileri karşıma çıksın diye yazdığımda sınıf şube tanımlaması olmadığı yazıyor
İdareci şifresiyle girin. Sadece girdiğiniz sınıfları görebilirsiniz eokulda.

Bugün farkettim, doğum tarihlerini alırken bazı tarihlerde gün ve ay kısımlarının yerlerini değiştiriyor. Günü 12 ve altında olanlarda bu değişikliği yapıyor gibi geldi bana. Bilgilendirmek istedim.
19/10/2009
16/09/2009
8.08.2009​
10.05.2009​
26/06/2009
12.04.2009​
17/07/2009
17/06/2008
27/04/2009
17/10/2009
25/06/2009
14/06/2009
12.01.2011​
29/10/2011

teşekkür ederim hocam
ilgileneceğim

Emeğinize sağlık güzel program. Anne baba meslek bilgilerini de çekemiyoruz sanırım.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

The Work Plan

Upgrade

*Anne-Baba meslek bilgileri ekleme Completed
*Manuel olarak öğrenci bilğilerinin gride eklenebilmesi Paused
*Anne-Baba meslek bilgileri ekleme Completed
*Manuel olarak öğrenci numaralarını gride eklenebilmesi Paused
*Cvs formatında öğrenci yükleme ve bilgileri dışarı aktarma Paused

Bug ve Debug
*Problem Çözümü(Tarayıcı yakınlaştırma butonu) Paused
*Problem Çözümü(Bekle komutu) Completed
*problem çözümü(Fazla sütunlar) Active
*Problem çözümü(Veri çekmeye baştan başlama) Paused
*Problem çözümü(Doğum tarihi formatı) Paused

Proje geliştirme sürecine @RecepOgretmen hocamızda dahil oldu.
Hatalı doğum tarihi, anne baba meslek bilgileri ve veri çekme hızı güncellemeleri ona aittir.
Katkısı için teşekkür ediyorum. 🙏

19/10/2009
16/09/2009
8.08.2009​
10.05.2009​
26/06/2009
12.04.2009​
17/07/2009
17/06/2008
27/04/2009
17/10/2009
25/06/2009
14/06/2009
12.01.2011​
29/10/2011
2.7 sürümü ile güncellendi

Emeğinize sağlık güzel program. Anne baba meslek bilgilerini de çekemiyoruz sanırım.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
2.7 sürümü ile güncellendi

2.7 sürümü için TIKLA

Hocam ellerinize sağlık.
Güncelleme yapmayı düşünürseniz anaokulları için de seçenek ekler misiniz? 🙏

Çocuk işlemleri menüsü: https://e-okul.meb.gov.tr/OkulOncesi/OGR/AOG01001.aspx
Bir öğrenci seçildikten sonra baba bilgisi: https://e-okul.meb.gov.tr/OkulOncesi/OGR/AOG02005.aspx
anne bilgisi https://e-okul.meb.gov.tr/OkulOncesi/OGR/AOG02006.aspx

Emeğinize sağlık.

İlk fırsatta ekler senle paylaşırım hocam
Denersin

Hocam anaokullarını unutmuşsunuz :(

Tarih sorununu hallettiğiniz için teşekkürler.

Bir de veri çektiğimiz bilgi başlıklarını kaydedebilsek ve uygulamayı her açtığımızda tek tek işaretlemek zorunda olmasak güzel olurdu. :)

Hayırlı günler.

Hocam ekledim Okul Öncesini :)
Benim deneme şansım olmadığı için sen deneme yaptıktan sonra dönüş yaparsan sevinirim

İndirmek için TIKLA

Ayrıca veri alırken takılmalara sebep olan öğrenci bilgi baloncuğu vardı oradaki sorunda çözüldü.
Bu sürümle beraber İHL sorunsuz çalıştı hocam. Elinize sağlık. Geçmiş sürümlerdeki hatalarla karşılaşmadım.

Hocam ekledim Okul Öncesini :)
Benim deneme şansım olmadığı için sen deneme yaptıktan sonra dönüş yaparsan sevinirim

İndirmek için TIKLA

Ayrıca veri alırken takılmalara sebep olan öğrenci bilgi baloncuğu vardı oradaki sorunda çözüldü.
Hocam çok teşekkürler.
Şu an çocuk ad soyad ve tc numarayı listeliyor sadece. sınıfında hata yazıyor, onun tikini kaldırsam da diğerleri boş çıkıyor.
Nüfus bilgileri diğer okullarda da aynı mı bilmiyorum, okul öncesinde mernisten bilgi çekmek için farklı arayüze geçiyor bilgiler görülmeye kapalı ondan mı kaynaklanıyor acaba?
Ya da verdiğim linkler eksik olabilir

Hocam çok teşekkürler.
Şu an çocuk ad soyad ve tc numarayı listeliyor sadece. sınıfında hata yazıyor, onun tikini kaldırsam da diğerleri boş çıkıyor.
Nüfus bilgileri diğer okullarda da aynı mı bilmiyorum, okul öncesinde mernisten bilgi çekmek için farklı arayüze geçiyor bilgiler görülmeye kapalı ondan mı kaynaklanıyor acaba?
Ya da verdiğim linkler eksik olabilir
Anladım hocam
Sayfaları kontrol etmek lazım hatta sayfaların linklerini doğru girsek bile sayfa içinde ufak tefek kodlama farklılıkları olabiliyor
Tüm okul türlerinde sayfalar birebir aynı kodlanmamış maalesef bu durum işi zorlaştırıyor

Uygulama üzerinde geliştirme ve karşılaşılan hataları düzeltme çallışmları devam ediyor. Uzun listelerde internet kesilmesi ya da tarayıcıdan kaynakli bir hatadan dolayı veri cekme işi yarım kalınca her seferinde baştan veri çekiyodu. ayrıca fazladan fazladan sütün ekleyebilirdu. Bu iki bug düzeltildi. Stun varsa artık ekleme yapmıyor. ayrıca tabloda veri çekimiş se takrar veri çeke basınca uarı veriyor kaldığı yerden devam etsin mi baştan mı başlasın diye.

Görüş öeneri ve fikirleriniz bekliyoruz.

@RecepOgretmen hocam internet bağlantısında yaşanan sorunlar nedeniyle yarım kalan veri alımını devam ettirebilmek için bir düzenleme hazırladı.
Özellikle uzun listelerde yaşanabilecek bir aksaklıkta herşeyi baştan almak ciddi bir sorundu.
Artık yarım kalan veri alımında programı kapatmadan tekrar "Bilgileri Çek" butonuna basarsanız kaldığı yerden devam edecektir.

2.9.1 sürümünü indirmek için TIKLAYIN

hocam elinize sağlık 1000 öğrencinin verilerini programla sorunsuz alabildim. geçenlerde cinsiyet bilgisi istemişlerdi kopyala yapıştır yapmak zorunda kaldım eğer oluyorsa seçeneklere cinsiyet bilgisini de ekleyebilir misiniz?

Çok güzel oldu. Emeğinize sağlık. Çok işe yarıyor.
Yabancı uyruklu öğrencilerin anne-baba Kimlik numaralarında hata yazıyor. Yabancı uyruklularda bu sayfalar açılınca kimlik numaralarının altında "Sorgula" ve "Geçici" diye bölümler çıkıyor. Belki bununla ilgilidir.
Bir de eğer ekleyebilirseniz: Öğrenci fotoğrafını okul numarası ile bilgisayara kaydetme.
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2022-12-27 152813.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-27 152813.png
    20.9 KB · Görüntüleme: 18
3.0 sürümü ile
Öğrenci resmi alma özelliği eklendi. Resimler programı çalıştırdığınız klasör içinde sınıflar için klasör oluşturarak öğrenci numarası ile resimleri kayıt eder.
Öğrenci uyruk ve cinsiyet bilgileri eklendi
Elle öğrenci numarası girişi eklendi
Yabancı uyruklu anne baba bilgileri alınırken TC No sorunu düzeltildi

Düzenlemeleri yapan @RecepOgretmen hocama teşekkürler

Yeni sürüm için TIKLAYIN

Son düzenleme:
Geri