E-KONFERANS BİLGİ PAYLAŞIMI

Kodla Büyü

bundara79

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞLAR BU BAŞLIK ALTINDA E KONFERANS İÇİN GEREKLİ DONANIMLAR İÇİN BİRBİRİMİZE ÖNERECEĞİMİZ DONANIMLAR(WEBCAM,SES SİSTEMİ HOPARLÖR V.S) PAYLAŞALIM.SİSTEMDE SORUN YAŞAYAN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLALIM.HERKESİN FAYDALANMASI DİLEĞİYLE

MESALA İLK SORU?
WEBCAM OLARAK HANGİ MARKA VE MODELİ ÖNERİYORSUNUZ?

Hocam bu resimde bir köşede dursun bence;

Ekli dosyalar

• e-konferans.jpg
    e-konferans.jpg
    94.7 KB · Görüntüleme: 9,022
hız testi 3,31 diyor. yeterlidir değil mi. zaten tam olarak 4 ü görmez gibime geliyor

Yeni Mail gelmiş...
Sayın İl Milli Eğitim Müdürü,

Mebbis Yöneticileri ve Uzaktan Eğitim Moderatörleri,

Bilindiği üzere Uzaktan eğitim salonları ve moderatör bilgileri daha önce
illerden teyitli olarak alınan bilgiler dahilinde hazırlanmış olup,

Sayın Bakanımızın onayına sunulmuş ve son şekli verilmiştir.

Uzaktan eğitim salonlarının ve salon moderatörlerinin çeşitli sebeplerle
değişiklik talepleri ile ilgili mailler elimize ulaşmaktadır.

Salon moderatörleri değişikliğinin;

a) Görevlendirilen moderatörün il ve ilçe dışına tayini,

b) Askerde veya doğum izninde olması durumunda,

Salon değişikliğinin de olağanüstü durum, yıkım, tadilat gibi sebepler söz
konusu olduğunda resmi onaylı yazı ile yapılabileceği

harici durumlarda hiçbir şekilde Uzaktan eğitim salon ve moderatör
değişikliği taleplerinin dikkate alınmayacağı , belirtilen sebepler

dışında uzaktan eğitim salonlarının tam katılımlı testi ve bundan sonra
yapılacak çalışmalarda oluşacak sorunlarda hiçbir mazeret kabul
edilmeyecektir.

İyi çalışmalar dilerim.

Volkan AKÇAY

Bakan a.

Bilgi İşlem Grup Başkanı

hikomen' Alıntı:
Yeni Mail gelmiş...
Sayın İl Milli Eğitim Müdürü,

Mebbis Yöneticileri ve Uzaktan Eğitim Moderatörleri,

Bilindiği üzere Uzaktan eğitim salonları ve moderatör bilgileri daha önce
illerden teyitli olarak alınan bilgiler dahilinde hazırlanmış olup,

Sayın Bakanımızın onayına sunulmuş ve son şekli verilmiştir.

Uzaktan eğitim salonlarının ve salon moderatörlerinin çeşitli sebeplerle
değişiklik talepleri ile ilgili mailler elimize ulaşmaktadır.

Salon moderatörleri değişikliğinin;

a) Görevlendirilen moderatörün il ve ilçe dışına tayini,

b) Askerde veya doğum izninde olması durumunda,

Salon değişikliğinin de olağanüstü durum, yıkım, tadilat gibi sebepler söz
konusu olduğunda resmi onaylı yazı ile yapılabileceği

harici durumlarda hiçbir şekilde Uzaktan eğitim salon ve moderatör
değişikliği taleplerinin dikkate alınmayacağı , belirtilen sebepler

dışında uzaktan eğitim salonlarının tam katılımlı testi ve bundan sonra
yapılacak çalışmalarda oluşacak sorunlarda hiçbir mazeret kabul
edilmeyecektir.

İyi çalışmalar dilerim.

Volkan AKÇAY

Bakan a.

Bilgi İşlem Grup Başkanı
Bu yazının orjinali elinde olan var mi? Çok acil lazım. Doğum iznine ayrılacağım halde salon değişikliği yapılamayacağını söylüyorlar :(

Ne yazıkki mail bu şekilde geldi. Yani text olarak. Üst yazı yok. Ama resmi yazı olarak isterseniz Volkan AKÇAY'a mail veya fax çekebilirsiniz sanırım.

28 inde yapılacak olan il ve ilçe müdürleri konferansa nasıl dahil olacak. konferans salonunda 1 kişi mi konferans dinleyecek ? nasıl olacak bu iş arkadaşlar ?

gonca hanım bugun yollanacak dedı maıl bende sorun vardıda maıl adresımde bakalım gelırse paylasırız

arkadaşlar program maillerimize geldi. bu konu hakkında bilgim var fakat, şunu merak ediyorum. şimdi 28 inde yapılacak olan il ilçe müdür lerinin toplantıya katılımı nasıl olacak. yani koca konferans salonunda 1 müdür birde ben mi olacağız. yani hegitim şifrelerimizle giriş yapıp konferansı mı yöneteceğiz. nasıl olacak bu iş ?

ewet arkadaşlar nasıl yapmayı düşünüyorsunuz ilçe müdür ve müdür yardımcısı konferanslarını 1 veya 2 kişi ile koskoca e-konferans salonu

fakmanca' Alıntı:
ewet arkadaşlar nasıl yapmayı düşünüyorsunuz ilçe müdür ve müdür yardımcısı konferanslarını 1 veya 2 kişi ile koskoca e-konferans salonu
benimde en çok merak ettiğim konu bu. acaba ilde mi toplanacaklar bütün ilçe müdürleri?

çarşamba günü sorup öğreneceğiz o zaman arkadaşlar kimsenin bişey bildiği yok sanırım. ben mail attım. bana geri yine seminer programını göndermişler. yani sonuç alamadım. isterseniz sizlerde mail atın ki hepimizi bilgilendirsinler mail olarak..

hayır gelen mailde hangi salonda seminerlerin yapılacağı açıklanmamış mesela merkezde 3 salon var ve hangi salonların kullanılacağı yok yani. Benim bilmem gerek ki hangi gün hangi salonda görevliyim ona göre tedbirimi alayım. Ayrıca 23 mayıs 14:30 da mı olacak deneme.

sen hangi salonda görevliysen o salon olacak. sana şifre verildiğinde kağıdında hangi salon yazıyorsa o yanii...

arkadaşlar iller hangi salonda hangi eğitimi yapacaklarını planlarlar. Mesela Milli Eğitim müdürleri ildeki Üç salondan birinde ve/veya ilçelerde. Yani ildeki bazı salonlar sadece kalabalık gruplarda açılabilir. Gelen yazıya göre zaten iller kendileri organize olacaklar. Örneğin bizim salon ilk iki konferansta görev almayacak. Hizmetiçi öyle planlamış. (il veya ilçede birden fazla salon mevcutsa). (Sivas merkez, okul müdür başyardımcımız hizmetiçi ile görüşmüş. benim okulum okul müdürleri konferansında görevliymiş).

Bahsi geçen eğitimin iliniz uzaktan eğitim sınıfı moderatörleri ile işbirliği içinde
http://bigb.meb.gov.tr/dosyalar/il_Bazl ... osu_2.xisx link adresi kullanılarak
planlanması ve eğitimin ekli program çerçevesinde (Ek-1) düzenlenmesi için gerekli tedbirlerin
alınması hususunda.

gelen yazıda bu linkden iller kendi arasında planlayabilir diyor, ili aradım haberleri yok??? :?

yani bu şu demek mi; ilçeler ilde herhangi bir salonda toplanabilir mi yani ? sen söyleyince fark ettim bu anlamı :S bilmece gibi. .emin ol bende ile sorsam haberleri yoktur :S

Bakanın direkt emri var. Müdürleride salona götüreceksiniz. Eğitimlerin tamamı hizmetiçi eğitim salonlarında olacak

Yazıyı iyi okuyun. Görev yaptığı yerleşim yerinde uzkatan eğitim merkezi bulunan... diye devam ediyor. Dolayısıyla herkes kendi yerleşim yerindeki uzaktan eğitim merkezinde eğitime alınacak. müdürler vs. dahil.

Geri