E-kitap okuyucu tavsiye

Kodla Büyü

poyraz81

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşımın sorusunu aynen kopyalayıp yapıştırıyorum. Konu hakkında bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlarım yorumlarınızı yazabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Sorusu: Huawei Matepad paper, Amazon Kindle, onyxboox bunlar sanırım en yaygın e-kitap okuyucu seçenekleri hocam. Benim cevap almak istediğim soru PDF makaleleri okumada sorun yaratır mı? Not alabilir miyim? Klavye desteği sağlanabilir mi? Aldığım notları worde atabilir miyim? teşekkür ederim

Kobo markası da iyidir ben yıllardır 6 inc bir kobo kullanıyorum PDF için e kitap okuyucu ideal değil edup kitapları okurken aldığınız tadı PDF kitaplar vermiyor.

Olay sadece pdf ise tablet daha mantikli yok kitap ise ekitap okuyucu derim. Pdf kitap ve dergiler için kalemli ipad kitaplar için kobo libra 2 kullanıyorum ikisi de bekleneni fazlasıyla yerine getiriyor

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlarım. Başka tavsiyesi olan arkadaşımız olabilirmi acaba.

kindle için konuşayım, arkadaşların dediği gibi pdf için çokta kullanışlı değil, calibre adındaki yazılımla ise tür dönüştürebiliyor. Not alma işlemi oluyor, yani kitapta bir bölgeyi seçip o bölgeye dair açıklama, not alabiliyorsunuz. goodreads ile irtibatlı bir şekilde okuduğunuz kitap ile alakalı diğer okuyucuların not aldıkları, önemli gördükleri yerleri de takip edebiliyorsunuz. Klavye kullanımını ise ilk sizden duydum ama zannetmiyorum böyle bir şeyin mümkün olacağını. Şarj süresi kullanıma bağlı tabi ama yaklaşık 30 gün gidebiliyor. Bir de "send to kindle" eklentisi/uygulaması ile internet üzerinde seçmiş olduğunuz bir metni cihazınıza gönderebiliyorsunuz. Tabletlere göre artı yanlarından bir tanesi ise kitap okuma ışığının karanlıkta gözlerinizi yormaması. Tüm bunlar neticesinde özellikle PDF yoğunluklu çalışılacaksa kindle tavsiye etmiyorum, ama hobi olarak yatmadan önce okurum derseniz kindle yada diğer kitap okuyucular olabilir.

Ben de almayı düşünüyordum ama çok pahalı.10 inch olanlar özellikle. Bu fiyata apple tablet almak daha mantıklı.
Ama ekitap okuyucu değer.Kitaplar aşırı pahalı.Sadece flash gordon 42 cilte 3200 lira verdim.

Bir ara ekitap okuyucu kinder marka almayı bende düşündüm okulda bir hocada vardı hiç göz yormuyor bir ay şarj gidiyor diyordu okumasına bağlı olarak ilk çıkanların bir tık üstü klavyesiz tip kitapları ise telegram da kanal var ne ararsan pub uzantılı çıkıyor
ama sorun fiyatlar pahalı değer mi demeden insan edemiyor.

2 aydır amazon kindle paperwhite 5 kullanan biri olarak keşke daha önce alsaydım dedim. Eğer yılda belirli bir sayının üzerinde kitap okuyorsanız verdiğiniz paranın karşılığını kısa sürede alırsınız. kindle pdf formatında da okuyabilirsiniz ama epub kadar kullanışlı değil. yeni çıkmış kitaplar hariç telegram gruplarında ekitapları rahatlıkla bulabilrsiniz.

Benim anlamadım amazon türkiye mağazasını açtı, kaç sene geçti ama hala kindle satışı yapmıyor. Sebebini bilen var mı?

2 aydır amazon kindle paperwhite 5 kullanan biri olarak keşke daha önce alsaydım dedim. Eğer yılda belirli bir sayının üzerinde kitap okuyorsanız verdiğiniz paranın karşılığını kısa sürede alırsınız. kindle pdf formatında da okuyabilirsiniz ama epub kadar kullanışlı değil. yeni çıkmış kitaplar hariç telegram gruplarında ekitapları rahatlıkla bulabilrsiniz.
Sayın hocam takip ettiğiniz telegram grupları var mı? paylaşırsanız sevinirim.

Geri