E-Devlette Soy Bilgisini Ağaca Dönüştüren JavaScript Kodu Geliştirdim

Kodla Büyü

celalaybar

Site Gezgini
E-Devlette atalarımızı görebiliyoruz. Fakat tablo şeklinde sunulmuş. Takip etmek oldukça zor. Biz de bir JavaScript kodu geliştirdik. Artık atalarımızı tablo yerine dallanan ağaç şeklinde görmek mümkün. Tarayıcı konsolunda çalıştıracağımız kodla tabloyu soyağacına dönüştürüyoruz.

Teşekkürler, ancak çocuk ve torunları tabloda nasıl görülebilir. onları tabloda görüntülenemiyor.

Sorgulamada birsey cikmadi. Simdi soyumuz yokmu
Hocam yoğunluktan dolayı soy bilgisi biraz geç hazırlanıyor e-devlette. Ben de sabah sorgulama yapmıştım. Gece yarısına ancak hazırlanmıştı. Bilmiyorum belki bununla alakalıdır. Benim kodumun çalışması için tablonun hazır olması lazım.

hocam ellerine sağlık. JavaScript kodunuda ekleseydin içeriğeyazmaya uğraşmazdık.
Hocam onun için youtube da videonun açıklama bölümünde link verdim. O linke gidip kopyala yapıştır yapılabilir. Öyle yapmamın sebepleri var. Örneğin youtube linkleri kısaltıyor. Daha sonra kodda değişiklik yapabilirim. Onun için kodu öyle merkezi bir yerde tutuyorum.

Hocam onun için youtube da videonun açıklama bölümünde link verdim. O linke gidip kopyala yapıştır yapılabilir. Öyle yapmamın sebepleri var. Örneğin youtube linkleri kısaltıyor. Daha sonra kodda değişiklik yapabilirim. Onun için kodu öyle merkezi bir yerde tutuyorum.
Tamam hocam teşekkür ederim hızlı bakınca görememişim.

Bende bu yorumu okuyunca anladım. Youtube burada, siteye gömülü geldiği için, youtube açıklamasına bakmak aklımıza gelmedi.

Elinize sağlık. Gayet güzel olmuş. İnsan kime baktığını anlıyor.
Son olarak, bir geri bildirim yapmak isterim. En son bilmediği kişiler için kaydı yok yazıyor ya onun yerine, (artık son kişiye geldiğinde) baba ve annesinin kaydı yoksa, kişinin kendi adının yanında babasının adı, annesinin adı sütunundan aldığı veriyi yazabilir.

Bende bu yorumu okuyunca anladım. Youtube burada, siteye gömülü geldiği için, youtube açıklamasına bakmak aklımıza gelmedi.

Elinize sağlık. Gayet güzel olmuş. İnsan kime baktığını anlıyor.
Son olarak, bir geri bildirim yapmak isterim. En son bilmediği kişiler için kaydı yok yazıyor ya onun yerine, (artık son kişiye geldiğinde) baba ve annesinin kaydı yoksa, kişinin kendi adının yanında babasının adı, annesinin adı sütunundan aldığı veriyi yazabilir.
Teşekkür ederim. Kodu yazarken dediğiniz aklıma gelmedi değil aslında. Epey uğraşmıştım. Yorucuydu. Videonun rating alacağından emin değildim. Onun için şimdilik böyle olsun diye düşündüm ve kafamdaki bazı şeyleri sonraya bıraktım. Nasip olursa belki yeni geliştirmeler yapabilirim. En son küçük ekranlar için scroll özelliği ekledim. Geri bildirim için teşekkür ederim. Geri bildirimlerle daha sağlıklı projeksiyonlar oluturulabiliyor.

Güncelleme: Soy ağacını resim(jpg) olarak indirebilme özelliği olan versiyon oluşturuldu. Videonun açıklama bölümünden kodlara ulaşabilirsiniz.

Güncelleme: Soy ağacını resim(jpg) olarak indirebilme özelliği olan versiyon oluşturuldu. Videonun açıklama bölümünden kodlara ulaşabilirsiniz.
resim olarak kaydetme çok iyi olmuş :) yalnız bi çözünürlük problemi var galiba en sağdaki soy görünmüyor. elinizi emeğinize sağlık

resim olarak kaydetme çok iyi olmuş :) yalnız bi çözünürlük problemi var galiba en sağdaki soy görünmüyor. elinizi emeğinize sağlık
Teşekkür ederim. Çözünürlük problemine bi bakayım. Benim makinada iyiydi. Demekki her çözünürlükte çalışmıyor. Hangi çözünürlükte denediniz? Tesbit edip çözebilirsem buraya yazabilirim.

Teşekkür ederim. Çözünürlük problemine bi bakayım. Benim makinada iyiydi. Demekki her çözünürlükte çalışmıyor. Hangi çözünürlükte denediniz? Tesbit edip çözebilirsem buraya yazabilirim.
1366 x 768 benim masaüstü çözünürlüğü yalnız ekranda normal görürken resim olarak kaydet deyince daha farklı bir çözünürlükte kaydediyor kaydedilen resim çöz: 777x 771

1366 x 768 benim masaüstü çözünürlüğü yalnız ekranda normal görürken resim olarak kaydet deyince daha farklı bir çözünürlükte kaydediyor kaydedilen resim çöz: 777x 771
Evet yatay scroll ile gözükmeyen kısımları resme dahil etmiyor. Dikey scroll'da sorun yok. Onun için şimdilik geliştirici araç penceresini sağda göstermek yerine alta yerleştiriseniz resmi düzgün bir şekilde indirebilirsiniz. Geliştirici araç pencerisi ekranın değişik yerlerine sabitlenebiliyor. Araç penceresinin sağ üst köşesindeki ayarlar(3 nokta) kısmından ekranın neresine sabitlenebileceğini belirleyebiliyorsunuz. Ben de daha sonra yatay scroll problemini çözebilirsem buraya yazarım. Geri bildirim için teşekkür ederim. Önemli bir bug bulmuş olduk. Teşekkürler.

Geri