Eğitim-Bir-Sen'den Ültimatom!

Kodla Büyü
banada yeter bu para.
mesele insanca ve esitce yasamak.gecen gun avukata gittik adamin sizi dinlemesi saati 200tl bir de dava aldi 7350tl.
isim oldugunda taksiye de binebilmeliyim en guzel evde oturmayalim cocugu mu koleje de gonderebilmeliyim.ev kredisi oderken maas sadece zaruri ihtiyaclari karsiliyor.haziranda okul kapaniyor soyle bir 2-3 asya yada avrupa ulkesini coluk cocuk 1 ay gezelim kac ogretmen var

Avukat,doktor geziyor begeniyor evin fiyati kac tl 250bin dusunmuyor aliyor.ulkenin gelecek nesillerini biz egitip sekillendiriyoruz ama ozel hayatlarimiz icler acisi.

Buzkırıcı' Alıntı:
banada yeter bu para.
mesele insanca ve esitce yasamak.gecen gun avukata gittik adamin sizi dinlemesi saati 200tl bir de dava aldi 7350tl.
isim oldugunda taksiye de binebilmeliyim en guzel evde oturmayalim cocugu mu koleje de gonderebilmeliyim.ev kredisi oderken maas sadece zaruri ihtiyaclari karsiliyor.haziranda okul kapaniyor soyle bir 2-3 asya yada avrupa ulkesini coluk cocuk 1 ay gezelim kac ogretmen var
davayı alabilecek adamsa değer ama sahtekar yalancı iki yüzlü birisine denk geldiyseniz yıllarca sürünürsünüz.
olan giden paranıza olur.

Avukat,doktor geziyor begeniyor evin fiyati kac tl 250bin dusunmuyor aliyor.ulkenin gelecek nesillerini biz egitip sekillendiriyoruz ama ozel hayatlarimiz icler acisi.

Bir arkadasin isi vardi yaninda gittim avukat yasli tecrubeli.demem o ki al sana bir avukat gidiyor 20 tane daire aliyor 87bine araba aliyor.bizim neyimiz eksik.

''hemşire 1920 TL alıyor dediğinde bütün okuduğum yıllara lanet ettim''
diyen arkdaş nerden aldın bu bilgiyi ..17 yıllık yüksekokul mezunu ebe henşire 1.350 TL , 4 yıllık fakulte mezunu 1.400 lerde bilgi yanlışın var.
bu biz öğretmetlerin yeterli ücret aldığı anlamına gelmiyor tabiki.

selçukbeyrek' Alıntı:
diyen arkdaş nerden aldın bu bilgiyi ..17 yıllık yüksekokul mezunu ebe henşire 1.350 TL , 4 yıllık fakulte mezunu 1.400 lerde bilgi yanlışın var.
maliye bakanı trt de söyledi

polis de 2400 küsüratı da var

yine kandırmaca yapıp döner sermaye +mesai+4/1+2 çocuk falan sa bilmiyorum

adamın ağzından çıkan rakamlar bunlardı

serkanholep' Alıntı:
selçukbeyrek' Alıntı:
maliye bakanı trt de söyledi

polis de 2400 küsüratı da var

yine kandırmaca yapıp döner sermaye +mesai+4/1+2 çocuk falan sa bilmiyorum

adamın ağzından çıkan rakamlar bunlardı

Döner sermaye ile yine dediğiniz ücreti geçiyor hocam çoğu yerde hemşirelerin aldığı maaş.

@umaykut daha önce 3 defa uyarılmasına rağmen hakaretlerine devam ettiği için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Hani eskiden arka mahallelerde, ev hanımları evlerinin önünde oturur komşuları ile sohbet ederlerdi. O sohbetlerde herkes dünyanın en iyi insanıdır. Ama o hanımlar akşam olup evlerine girdiklerinde komşularını eşlerine çekiştirirlerdi.. :) Arkadaşlar bu muhabbetin yarın da devam ettiğini unutmayalım. EBS yandaştır, 2 laf etti diye hükümete cephe aldı sanmayın. Yarın yine yan yana oturacaklar hükümetle. Ne yazıkki bunu göremeyen arkadaşlar var. İdeolojik olarak bakıp, bunlara o gözle destek vermeyin. İdeolojiniz ne olursa olsun. Hükümetin karşısında olun ki muhalefet olarak hakkınızı alın. Yarın diğer sendikaların yakınları hükümete gelirse EBS li olun. Bu işler böyle. Memuru paçavraya çevirenleri siz de paçavraya çevirin :)

Benden de çok sert açıklamalar sayın seyirciler : "Yalakalığımızı yarı yarıya azaltırız".

sehzade' Alıntı:
aydansiii' Alıntı:
12 Eylül referandumunda "Nikah masasında bile bu kadar iştahla evet dememiştik" sloganıyla yola çıkanlar, eşlerinden utanıyorlar mı acaba? Toplu sözleşme için evet diyenler ne oldu. Şalvarı bozup don yaptınız, yine % 3 ü aldınız.

Hocam görüşünün virgülüne kadar katılıyorum. Ve soruyorum;
Bunların bu davranışlarına hâla inanan bu davranışları hâla samimi bulan var mı?
+1
eleştirdikleri her nokta kendileri sayesinde gerçekleşmiştir. bunca eğitimcinin hakkını ödeyemeyeceklerdir..

istifaaaa başka yol kalmadı eylülde 17de içi bomboş tv kanallarında yerden yere vurulan bir sendika herşeyi yapmaya hzırdır sen adamın dükkanına kilit vuruyorsun.
Ama bizim öğretmenler akıllanmaz illa o 45tl var ya işte o 45tlye razı olursan yarın ek dersin de gidecek seneye tayin hiç beklemeyin artık

29 mayıs günü sendikamdan istifa ettim. hala sendikalardan medet umanlar 45 TL için yaverlik yapanlar kendi menfaatlerini siyasilerin emelleriyle süsleyenler oldukça biz adam olmayız. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar itibarsızlaştırılmış, gereksizleştirilmiş, bir o kdar da koyunlaştırılmış bir bir meslek grubu yoktur. Hala da ses çıkarmıyorlar ya o da ayrı bir konu. ama onlarda haklı.hangi iş veren yatarak 2000 TL üzerinde alan birine bu kadar parayı verecek? Ek dersi de kesilecek haberi yok.
böyle olaylar karşısında duyarsız okumuş cahillerin olduğu bir topluluk gençliğe ne verebilir, hak hukuktan nasıl söz edebilir. Yazıklar olsun...
saygılar

Bu sendika tam işçi bulma kurumu gibi çalışıyor ismin degiştirse iyi olacak...İşe yaramaz beş para etmez ya

Memur maaş zamlarında gördük birseni ve yetkili sendikasını...Daha da hoş göstermeye çalışmayın şu adamları

aydansiii' Alıntı:
12 Eylül referandumunda "Nikah masasında bile bu kadar iştahla evet dememiştik" sloganıyla yola çıkanlar, eşlerinden utanıyorlar mı acaba? Toplu sözleşme için evet diyenler ne oldu. Şalvarı bozup don yaptınız, yine % 3 ü aldınız.
Ağzına sağlık canım kardeşim. Lafı gediğine koymuşun. :tr:

Geri