Eğiticilikte yazılım mı önemli, donanım mı?

Kodla Büyü

Eğiticilikte yazılım mı önemli, donanım mı?

• Yazılım

Oy: 0 0.0%
  • Donanım

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Hocam gerçekçi olalım. İki konuda uzman olan, aslında iki konuyu da bilmiyordur.

Hocam o zaman sana bi hdd gelecek takmam uzman değilim.
sata disc gelecek drversız kurulmadığını bilmeyeceksin.
Hocam gir download.com 'a yazılımların hepsini biliyormusunuz .
Sebepler arkasına saklamayalım hadi office sınavı hazırlayalım inanın bu sınavdan farkı olmayacaktır.Programlama php deseler sınav için php mi öğrenicen
Yada deseler server yönetimi suse mi kurucan yada windows 2003 .

Ağlanacak halimize saçma sapan başlıklarla forumda güldürüyoruz kendimizi.

Açıkçası biri diğerinden ayrılmaz şeylerdir bunlar. kasıt var sanki bu ankette. donamım mı yazılımdan çıkar? yazılım mı donanımdan çıkar? sorusu daha mantıklı olur doğrusu. :D

eğer bilgisayar tamircisiysen benim gibi :) donanımı iyi bilecen yazılımıda iyi bilecen yok ebfo isen bilgisayar tamircisi gibi davranıp öğretmenlere kurs verecen :!:

bencede her ikisi de önemli. ikisi de birbirinin ayrılmaz bir parçasıdır..

Tabi donanım bilgisi önemli de, çok donanımla işiniz olmuyor ki, formator seniz bilmem, az bir donanım bilgisi olsa yeter, bilgisayar dünyası deyince kesinlikle akla yazılım geliyor, hertürlü tasarımı yazılımlarla yapıyorsunuz, eğitim materyallarini yazılımlarla hazırlıyorsunuz.

exemcli' Alıntı:
S
Sayın donanımcı hocam, ben sizeMacintosh bir bilgisayar getirsem, bunun işlemcisini upgrade edin desem, bunu yapabilecek misiniz?

Arkadaşlar tıp doktorları neden branşlaşıyorlar zannediyorsunuz? Vücudun hangi kısmı diğerinden daha önemsiz ayırt edebilir misiniz? Ama göz doktoru tutup da fıtıkla ilgilenmiyor. Çünkü onun yapacağı iş için gözü bilmesi lazım.

Bilgisayarda donanım mı yazılım mı sorusunu mantıklı bulmuyorum. Bu "insan için ruh mu gereklidir yoksa beden mi?" sorusuna benzer ve bu sorunun cevabı her ikisi de olurdu herhalde. Sınavı sorgulamanın bir faydası olmadığı ortada. Sınava gelene kadar ortada sorgulanacak çok fazla mesele olduğunu düşünüyorum. Memlekette Bilgisayar Öğretmeninden başka herkes Hizmet içi eğitim kursu veriyor. Kimse bunu sorgulamıyor nedense? 14 yıllık bir bilgisayarcı olarak şunu diyorum: "Eğer bilgisayarda iyi olduğunuzu düşünüyor ve kendinize haksızlık yapıldığını düşünen arkadaşlar varsa bu piyasa herkese açık. güzel işler yaparak güzel para kazanabilirsiniz. hem de formatörlüğe nazaran daha az yorularak ve daha fazla zevk alarak. Şimdiden kolay gelsin. İyi çalışmalar...Saygılarımla...
www.kuzeykentlisesi.k12.tr

3310' Alıntı:
Bilgisayarda donanım mı yazılım mı sorusunu mantıklı bulmuyorum. Bu "insan için ruh mu gereklidir yoksa beden mi?" sorusuna benzer ve bu sorunun cevabı her ikisi de olurdu herhalde. Sınavı sorgulamanın bir faydası olmadığı ortada. Sınava gelene kadar ortada sorgulanacak çok fazla mesele olduğunu düşünüyorum. Memlekette Bilgisayar Öğretmeninden başka herkes Hizmet içi eğitim kursu veriyor. Kimse bunu sorgulamıyor nedense? 14 yıllık bir bilgisayarcı olarak şunu diyorum: "Eğer bilgisayarda iyi olduğunuzu düşünüyor ve kendinize haksızlık yapıldığını düşünen arkadaşlar varsa bu piyasa herkese açık. güzel işler yaparak güzel para kazanabilirsiniz. hem de formatörlüğe nazaran daha az yorularak ve daha fazla zevk alarak. Şimdiden kolay gelsin. İyi çalışmalar...Saygılarımla...
www.kuzeykentlisesi.k12.tr

Ya helal olsun valla!!!

Ne edip edip işi yine bilgisayar öğretmenleri ve diğerleri tartışmasına getirdin ya. Sen gerçekten çok zekisin! ve buralarda harcanıyorsun. O güzel aklını başakalarına verme! sen uygulamaya koysana

Bilgisayar Yazılım ve Donanımdan ibarettir.Bunu tartismaya gerek yok
Ayrıca bana office'in kısa yollarını menulerini soracaklarına Router'un komutlarını sorsunlar SQL sorsunlar yapamayım daha iyi... Geçen sınava göre daha anlamlı bence...

Kaldıki soruların %60-70 nin her bilgisayar öğretmeninin yapması lazım. Sonucta Bizler SP2 ile gelen Güvenlik duvarınıda bilecez, Boot.ini dosyasının ne olduğunuda, Http portunun kac olduğuda.

Aslında eğitimci kişi olarak Bilgisayar öğretmeni her şeyi bilmeyebilir ama bilmediği konuda olsa bilmediğini öğrenip öğretebilen kişidir...

Herkese iyi calismalar

3310' Alıntı:
Sınavı sorgulamanın bir faydası olmadığı ortada. Sınava gelene kadar ortada sorgulanacak çok fazla mesele olduğunu düşünüyorum.
Sınavı sorgulamanın faydası var muhakkak, yoksa bu sınavda da ofis kısayolları sorulmuş olurdu.

backir' Alıntı:
Ayrıca bana office'in kısa yollarını menulerini soracaklarına Router'un komutlarını sorsunlar SQL sorsunlar yapamayım daha iyi... Geçen sınava göre daha anlamlı bence...

...

Aslında eğitimci kişi olarak Bilgisayar öğretmeni her şeyi bilmeyebilir ama bilmediği konuda olsa bilmediğini öğrenip öğretebilen kişidir...
Hocam sorularda SQL yoktu önce bunu hatırlatayım. İkinci olarak da bir kablonun adını bilmek ya da bir parçanın bacak sayısını bilmek iyi donanımcı olmak mı sayılıyor? Herhangi bir teknik servise gidip orada çalışan bir çocuğu inceleyin. Hiçbir parçanın adını bilmez ama takır takır bilgisayarı toplar.

Size şu yönden katılıyorum, bu işi gerçekten isteyen biri çalışarak bu sınavda başarı olabilirdi. Ama bu kişiyi önce donanım çalışmaya zorlayıp, sonra yazılım konusunda eğitimler vermek, en azından zaman kaybı değil mi?

kazuo' Alıntı:
1-)Hocam sorularda SQL yoktu önce bunu hatırlatayım. İkinci olarak da bir kablonun adını bilmek ya da bir parçanın bacak sayısını bilmek iyi donanımcı olmak mı sayılıyor? Herhangi bir teknik servise gidip orada çalışan bir çocuğu inceleyin. Hiçbir parçanın adını bilmez ama takır takır bilgisayarı toplar.

2-)Size şu yönden katılıyorum, bu işi gerçekten isteyen biri çalışarak bu sınavda başarı olabilirdi. Ama bu kişiyi önce donanım çalışmaya zorlayıp, sonra yazılım konusunda eğitimler vermek, en azından zaman kaybı değil mi?

1-) olarak orda sorsalardi mantigiyla konustum hocam. Zaten Router'ın komutlarından da sormadilar. Yani orda daha teknik konularda sormaları bilgisayar öğretmenliği eğitimi almış bizler için daha iyi bence demek istedim... Ote yandan Boteci olarak bilmemiz gereken direk Flash+Actionscript, Phostosop, Dreamweaver, Director+Lingo, SQL, ASP vs.. sorsalar onada en az bu kadar itiraz eden olurdu ki durum bence daha vahim de olabilir. İlerde uzmanlık sınavı yapacaklarmıs sanırım.

2-) Sorular cok cook zor degildi ama Egitek sanırım Temeli saglam olan BOTE ci secmek istemis... En azından BOTE'ci olan biri zaten yazarlık dilini bilen icinde olan biridir

Bana göre zaman kaybetmek degil kazanmakta olabilir...

İyi calismalar

Yazılımdan anlayıp ta donanımdan anlamayan varmı acaba ben bunu merak ediyorum.
Donanım dediğim topu topu 4 pinden oluşan G3 silahı gibi geliyor bana. söküp takmak, parça tanıtmak parça değiştirmek. seslerden hataları anlamak gibi basit iş yani. Oysa YAZILIM bir dünyadır. YAZILIM bir deryadır, Yazılımdan anlıyorum demek için;
-Dreamweaver veya türevi bir program kullanmak
-Photoshop iyi kullanmak,
-Bir flash programı kullanmak.
-Bir veya birkaç video edit programı kullanmak.
-Convert programları kullanmak,
-Web tasarım dan anlamak,
-İstenilen programı kırabilmek ve kullanabilmek.
-Çok iyi derece sunular hazırlayabilmek (power point gibi basit değil)
-İstedğiniz yerden başka bir yerdeki PC ye müdahale edebilmek ve sorunu çözmek.
-YANİ SAYMAKLA BİTMEYECEK KADAR ÇOK ben bazılarını yazdım. bu ve bunların fazlasını biliyorsanız yazılımdan anlıyorsunuz demektir.

kazuo' Alıntı:
exemcli' Alıntı:
S
Sayın donanımcı hocam, ben sizeMacintosh bir bilgisayar getirsem, bunun işlemcisini upgrade edin desem, bunu yapabilecek misiniz?

Arkadaşlar tıp doktorları neden branşlaşıyorlar zannediyorsunuz? Vücudun hangi kısmı diğerinden daha önemsiz ayırt edebilir misiniz? Ama göz doktoru tutup da fıtıkla ilgilenmiyor. Çünkü onun yapacağı iş için gözü bilmesi lazım.

hocam bir donanımcı değilllim o farklı bir ilgi alanı ama ram takmayıda bliyoruz :D merak ettmeyib mac getirseniz bomba diye en azından karakola götürmem arar bulur yine yaparım bundan emin olun . Ayrıca donanım dediğiniz şey nedir allah aşkına soyleyin sadece biraz okuma biraz ilgilidir. Ama temeldir girin forumda arayın bulun Muş'tan ali hocamın açtıpı bir başlık var laptop me yoksa masaüstüne mi sahipsiniz dyei insanlar masaüstü bir başka demiş sizce neden biraz düşünün. Siz bilgisayar alırken vb kitabımı aldınız yada siz cocuklara donanım yazılım nedir ilebaşlıyorsunuz . Hocam sınavın acısını saçma sapan başlıklar ile cıkarmayın adamlar bende dahil olmak üzere güzelce cevabımızı verdi.

exemcli' Alıntı:
Hocam sınavın acısını saçma sapan başlıklar ile cıkarmayın adamlar bende dahil olmak üzere güzelce cevabımızı verdi.
Yanlış anlıyorsunuz, benim amacım sınavın acısını çıkarmak değil. Bu sınav geldi ve geçti zaten, bir sonraki sınavın daha geçerli olması için bu tartışmayı yapmak lazım bence.

Ayrıca anket sonuçları da ortada, bence savunduğunuz şeyin doğruluğunu bir kez daha düşünün.

Geri