Eğitek Şunu Düşündümü Hiç

Kodla Büyü

berkay07

Aktif Üye
Değerli arkadaşlara bir soru sorayım. malum şimdi görevlendirmeler muhakkakki puan üstünlüğüne göre yapılacak. Şimdi kendi ilimde bazı arkadaşlar ilçeye gidip düzenlerini bozmak istemiyorlar. Dolayısı ile tek düşünceleri şu. Ben sertifikamı alıp işi yapmıyacağım diyorlar. Sertifikadan sonra bu arkadalar eski görevlerine dönecek. Peki noolacak bu durum. İhtiyaç nasıl karşılanacak. Eğitek böyle bir durumu engellemek için ne yapmalı sizce.

Örneğin Ailinin B ilçesine gitmek istemeyen biri mecburen puana göre orası kalınca sırayı diğerine vermeyecek ve sertifikayı alabilmek için başvuru yapacak.

görevden kaçanın kaşığı kırılsın :D
görev yapacam deyip setifikayı alınca vazgeçmek gibi bir seçenek yok gibi geliyor bana
zaten önce görev sonra setifika yoksa hepimiz her setifikayı almak isteriz

arkadaşlar bazen o kadar gereksiz tepkiler veriyorsunuz ki .diyelim ki yukarıdaki hocalarımızın dediği gibi olsun ya da sizin dediğiniz gibi sayın müdür yardımcımız.kim ne kaybeder ya da ne kazanır.Allah aşkına biraz düşünün de öyle yazın şu ortamda bile bu kadar tepki yersiz.amaç paylaşımda bulunmak birilerini eleştirmek yermek değil.hepimiz aynı taraftayız işin doğrusunu öğrenmeye çalışıyoruz ama inanın öyle cevaplar yazılıyorki soru sormaya veya cevap yazmaya çekiniyorum.
lütfen ...

ne kursu ne sertifikası hocam önümüzdeki ay toplanacaksınız. puana göre sıralama yapılacak sen görevi alırsın yada alamazsın. hadi aldın diyelim seni hemen hadi gel bakalım kursa mı diyecekler sanıyorsun. 2007-1 de başlayanlar mayıs ayında kursa alındılar. siz sertifika peşindeyseniz girin ilçede kurslara saat tamamlayın. kursa gittin ister devam edersin ister etmezsin. kimseninde seni pek umursadığı falan yok hep diyorum yine diyeceğim çok fazla abartıyosunuz. yine yeni yeniden öğretmensin. ben uğraştım şimdi çok güzel bi okulda müdür yardımcılığı yapıyorum.

İçi bizi yakmış dışı sizi.

Sizi anlıyorum 2005 lerde aynı sizin gibi belki daha fazla heyecan vardı.
Ozamanlar böyle yaygın formlarda yoktu tabi. Tek sen , kimseden duyum falanda almazdık, enazından ben almadım. E artık heyecan kalmadı desem yeridir.

Yanlış anlamayın bilgisayara heyecanım hep var kanımın sondamlasına kadar .Gözleim kan çanağına dönene kadar :p

Demem oki görevledirmede öğretmenleri mücahir alan dışına yollayabilecekelrini sanmıyorum. Her kimki belediye sınırları dışında bir yere görevlendirlirse yolluk ve yevmiye hakkeder. Bunuda hiçbir kurum göze alamaz.
Bir memurun günlük maliyeti nolur hesapların Günlük 13YTL + 8 YTL ( 2/3 yevmiye + yolluk) aylık 20*21=420 YTL yıllık 5 000 YTL :D

Yeni herkes kendi ilçesinde değerledirilecek büyük ihtimalle. İl merkezindeki kendi merkez ilçesinde kalacak. İlçelerdekilerde kendi puan sıralarına göre değerlendirelecek.

Bazı ilçelerde 40 alanlar bile formatör olabilecek . Daha yüksek alan yoksa tabi
Tahminim bu yönde

aynen alpay güneş arkadaşımızın dediği gibi olacaktır. yalnız yolluk o kadar tutmaz yalnış bi hesaplaman var. görevlendirildiğini düşünelim yolluğunuzun ilk aylarını alırsınız geri kalanını 6-7-8 belkide daha uzun bir süre alamazsınız neden mi ödenek yok cevabı verilir. ben bunların hepsini yaşadım o yüzden söylüyorum.

berkay kardeşim sende haklısın hem bazı kontenjanlar dolmayabilir hemde adaletsizlik olur olacağınıda göreceksiniz. ve elinizdende hiç bir şey gelmeden adaletsizliği izlemek zorunda kalabilirsiniz ben derimki şimdiden hazırlıklı olun sonra büyük hayal kırıklığına uğramayın.

arkadaşlar yolluk istediğiniz anda görevlendirmeniz fesh edilir haberinize. bu arada olayları çok büyüttüğünüzü düşünüyorum artık. ilçe sırası adaletsizlik gibi olsada mecburi olarak ilçe sırasına gidecekler. tabiki bir arkadaş kalkıpta ben yolluk yövmiye istemiyorum der ve başka bir ilçeye giderse o başka. bu arada zorunlu hizmetinizi yapıyorsanızda farklı ilçelere gitme gibi hayaller kurmayın.

Ama eğitici görevlendirmeleri tam bir muamma ( denge tazminatı olayı tamamen gerçekleştikten sonra) ikinci 600 kişiyi bulacaklarını pek sanmıyorum. Şu anda denge tazminatı yüzünden görevi bırakmayı düşünen kendi ilimde 4-5 arkadaşı tanıyorum. Gerisini siz düşünün..

Valla eğitek bir sınav yaptı. Girende, girmeyende, iyi puan alanda, iyi puan alamayanda sıkıntıda. Nedir bu formatörlükten çekilen sıkıntı.

bence bunların tek bir çözümü var. eğitek eğiticiler için acil bir yönetmelik çıkartmalı. böylelikle tüm mahkeme yolları kapanmış olur. ve hiç bir mem farklı uygulama yapmaz bu konuda.

destekli tarasanız yazdıkalrınızıda resmi yazılara dayandırısanıız ii olur nedemek
yolluk istediğiniz anda görevlendirmeniz fesh edilir haberinize
böle bir sacmalık ahaytımd aduymadım.Arkadaşım sen tam eğiteklik bir adamsın..
saygılarımla...

ayrıca eğitek eğiticiler için bundan 4-5 ay önce bir taslak hazırladı.İl koordinatörlerini Antalya da topaldılar 5 gün fikirlerinide aldılar..Ancak sınav muh. vs. derken eğitici bilgisayar formatörlüğü yönetmeliği taslağı rafa kalkmış gibi duruyor.Bu taslak aslında bizim denge tazminatı meselesinide direkt olarak çözüyordu.Ben okudum ayrıntılı..Ama henüz cıkmadı galibada cıkmayacak..

saygılaırmla...

arkadaşım bende eğiticiyim karşılaştığım sorunu sana söylüyorum. yani görev kaydımın olduğu okuldan 20 km. uzaklıktaki ilçe milli eğitimde görev yapıyorum. yolluk istediğimde aldığım cevabı sana yazdım.

eğitici formatörlük işinden sizi soğutmak amacıyla yazmıyorum. bunları bilin sonradan hayal kırıklığına uğramayın.

yok yere celallenmeyin.

yolluk isteme meselesine bişey demedim ben yok görevlendirmen fesh olur meselesine takıldım...görelendirmenin bir ilçede ne şuBe müdür ne şef hiç biri sonlandıramaz..çünkü senin görevlendirmeni ilçe yapmıyorki sonlandırsın arkadaşım.Seni baya tırstırmışlar...
SAYGILARIMLA...

zaten il veya ilçe fesh etmiyor :)
hocam neyse olayı daha da dallandırıp budaklandırmanın anlamı yok.
kimin fesh ettiği zaten konu başlığında yazıyor.

Konunun en b aşında arkadaş sertifikadan bahsetmiş sınava giren arkadaşlar HALA BİR ŞEYİ ANLAMIŞ DEĞİL. DİKKAT!!!. Bu sınavda belli bir puan barajını aşmak eğitici formatörlük belgesi almaya yetmez!!!. Ben izmirde sınava girdim sınavdan önce okulun bahçesinde gördüğüm kişilerin %90 ını belge almaya gelmiş. Arkadaşlar. Belge almak için önce görev almanız lazım. Görev almak yetmez kursa gitmeniz lazım. Buralarda gezinen bir arkadaşım var bir senedir görevde ama hala belge alamadı kursa gitmediği için ve hala kendisi eğitici formatör ADAYI :)

alpaygunes' Alıntı:

Ozamanlar böyle yaygın formlarda yoktu tabi. Tek sen , kimseden duyum falanda almazdık, enazından ben almadım. E artık heyecan kalmadı desem yeridir.

Yanlış anlamayın bilgisayara heyecanım hep var kanımın sondamlasına kadar .Gözleim kan çanağına dönene kadar :p

Demem oki görevledirmede öğretmenleri mücahir alan dışına yollayabilecekelrini sanmıyorum. Her kimki belediye sınırları dışında bir yere görevlendirlirse yolluk ve yevmiye hakkeder. Bunuda hiçbir kurum göze alamaz.
Bir memurun günlük maliyeti nolur hesapların Günlük 13YTL + 8 YTL ( 2/3 yevmiye + yolluk) aylık 20*21=420 YTL yıllık 5 000 YTL :D

Yeni herkes kendi ilçesinde değerledirilecek büyük ihtimalle. İl merkezindeki kendi merkez ilçesinde kalacak. İlçelerdekilerde kendi puan sıralarına göre değerlendirelecek.

Hergün ilçeye gidiş geliş yapıyorum ilden..Bu benim için ile gelebilme şansı idi.İlçe öncelikli seçim yaptırılacaksa yüksek puan almanın ne önemi var zaten ilçede sınava giren tek benim.

TAMAMEN EĞİTİCİ FORMATÖRLÜK KALDIrılsın derim bende.
baştan aşağı yanlış ve hatalarla kurulu bir düzen. Olmasın daha iyi. Okullarda artık sersvislerde çözümlerini bulsun. Peşkeş meydanı olsun.

Sabote' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:

Hergün ilçeye gidiş geliş yapıyorum ilden..Bu benim için ile gelebilme şansı idi.İlçe öncelikli seçim yaptırılacaksa yüksek puan almanın ne önemi var zaten ilçede sınava giren tek benim.

hocam umarım görevlendirmeler yapılırken yolluk istiyormusun istemiyormusun diye sorulur. Ozaman muradınıza erersiniz. Yolluk almıyorum dersiniz görevlendirmeniz olur.

Ama benim , adınıza endişem şuki ya sormazlarsa ! O zaman doğal olarak yolluk ve yevmiyeden kurtulmak için herkesi kendi bölgesinde değerlendiriler. Birilerinin bunu eğiteke hatırlatması lazım. Kimbilir belkide zaten olayın farkındalardır. Görevlendime istiyorum diyenlerden yollukveyevmiye istemeyecem diye bir dilekçe alırlar belkide.

Geri