Eğer usb yazıcı çalışmıyorsa , anakart la ilgili?

Kodla Büyü

dervisahmet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eğer usb yazıcı çalışmıyorsa (lexmark e120) , anakart la ilgili bir şey eksik yüklenmiş olabilir mi arkadaşlar.Aygıt yöneticisinde bi sorun görünmüyor , yazıcı bağlantı noktası usb0001. anakart biosstar . ne dersiniz bu konuda tecrübeniz oldu mu?

dervisahmet' Alıntı:
Eğer usb yazıcı çalışmıyorsa (lexmark e120) , anakart la ilgili bir şey eksik yüklenmiş olabilir mi arkadaşlar.Aygıt yöneticisinde bi sorun görünmüyor , yazıcı bağlantı noktası usb0001. anakart biosstar . ne dersiniz bu konuda tecrübeniz oldu mu?
Öncelikle farklı ve kaliteli bir USB 2.0 kablosu deneyin.

sinaaat' Alıntı:
evet.
çalışan kablo bozulur,çalışmayan zaten bozuktur.
:D hocam kusura bakma yaa. Yani kablo hiç bi darbe felan almadı onu demek istedim.Bugün çok yoruldumda , otobüste kafam sallana sallana geldim.
Anakart chipsetle alakalı eksik bişey yüklenmiş olamaz dimi?

hocam teknik servise gelen ve evde çalışıp teknik serviste çalışmayan(veya tam tersi) yazıcıların büyük çoğunluğu kablo seçer.onun için öncelikle bunu denemenizi istedim.

Ama tabiki ,özellikle formattan sonra bu sorun ortaya çıktı ise ,bişeylerin eksik kalmış olabilileceği düşünülür.
Anakart biostar modelini yada çipsetini yazarsanız ayrıntı verebilirim.

format falan çekilmedi hocam durduk yere çalışmamaya başladı.Bende sistemden bi şeyler kaldırdıklarından şüphelendim. ilginize teşekkür ederim yarın gidince anakartın modeline bakıcam . Yanlız şunu ekleyeyim , Yazıcı tanımlamalarını kaldırıp yazıcı kablosunu tekrar takınca hangi yazıcı modelinin takıldığını algılıyor bilgisayar.Sağ lt köşede lexmark e120 yazıyor.Ama sürücüyü kurunca yine tık yok.Yazıcı bozuk olsa veya kablo bozulmuş olsa yazıcı modelini algılar mı?

Geri