DYS'den bakanlık bilgilendirmesi...

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Bildiğiniz gibi DYS diye güzel bir sistem var. Her konuda haberdar ediliyoruz. Şaka bir yana geçmiş evrakları görebilmemiz, tam cevap sayılmasa da gelen yazlara not diyebilmemiz mükemmel.
Yanlız şunu farkettim, bize sade okul müdürü yazı gönderebiliyor. Bakanlık, il veya ilçe doğrudan gönderemiyor.
Yönetmelik , yönerge , bir duyurusu vs çok geç geliyor veya gelmiyor. Hatta geçen pazartesi gittiğim toplantının yazısı çarşamba öğleden sonra geldi.
Ölçme değerlendirme konusunda yönetmeliği hasbel kadar bir arkadaş mesaj attığı için gördüm. 2 gün sonra okulundaki öğretmenlerin çoğu bir arkadaş mesaj attığı için öğrendi... 10 Ekimde (2 gün önce) yayınlanan yönergedense sanırım kimsenin haberi yok. Ben de bugün il BT watsapp grubunda ölçme değerlendirme de görevli bir arkadaşımızın attığı mesajla öğrendim... Tahmin ediyorum ki bize yazı sınav haftası ancak gelecekti ve ..... (Madde 5e bakınız)

Kısaca, en azından bu tür önemli şeyleri bakanlık, il mem doğrudan öğretmenlere DYS üzerinden gönderebilse güzel olmaz mı? Şöyle bir yönetmelik var, şu adreste yayınlandı vs gibi Tebliğler dergisini, bilmem ne sitesinin duyuru bölümünü hergün takip etmem biraz tuhaf değil mi? Nereyi takip edeceğim, bir liste versinler... Ayarı kaçıracak il ve ilçe mem olacaktır, olsun. Zaten kaçırmıyorlar mı?

Devlet işinden bir halt anlamayan, sorumluluk nedir bilmeyen süper zekaları müdür yaptıkça hangi güzel sistemi getirirsen getir, çalışmaz. Müdür olacak adamların tek bildiği WhatsApp'tan, eğitimle ilgili en alakasız, mesajları iletmek. Bakanlık WhatsApp ile yönetiliyor. DYS filan onları aşar. DYS ile herkesin attığı adımı bile loglayan bakanlık da ancak seyreder. Körlerle sağırlar birbirini ağırlar.

Uzaktan eğitim zamanında parasını aldığı dersi yapmayan müdürlere bile bir şey denmedi, DYS'den yazı göndermediler diye mi kulakları çekilecek?

Yeni haber:

DYS kalkacakmış

Yerine “Belgenet” kullanılmaya başlanacakmış

Bildiğiniz gibi DYS diye güzel bir sistem var. Her konuda haberdar ediliyoruz. Şaka bir yana geçmiş evrakları görebilmemiz, tam cevap sayılmasa da gelen yazlara not diyebilmemiz mükemmel.
Yanlız şunu farkettim, bize sade okul müdürü yazı gönderebiliyor. Bakanlık, il veya ilçe doğrudan gönderemiyor.
Yönetmelik , yönerge , bir duyurusu vs çok geç geliyor veya gelmiyor. Hatta geçen pazartesi gittiğim toplantının yazısı çarşamba öğleden sonra geldi.
Ölçme değerlendirme konusunda yönetmeliği hasbel kadar bir arkadaş mesaj attığı için gördüm. 2 gün sonra okulundaki öğretmenlerin çoğu bir arkadaş mesaj attığı için öğrendi... 10 Ekimde (2 gün önce) yayınlanan yönergedense sanırım kimsenin haberi yok. Ben de bugün il BT watsapp grubunda ölçme değerlendirme de görevli bir arkadaşımızın attığı mesajla öğrendim... Tahmin ediyorum ki bize yazı sınav haftası ancak gelecekti ve ..... (Madde 5e bakınız)

Kısaca, en azından bu tür önemli şeyleri bakanlık, il mem doğrudan öğretmenlere DYS üzerinden gönderebilse güzel olmaz mı? Şöyle bir yönetmelik var, şu adreste yayınlandı vs gibi Tebliğler dergisini, bilmem ne sitesinin duyuru bölümünü hergün takip etmem biraz tuhaf değil mi? Nereyi takip edeceğim, bir liste versinler... Ayarı kaçıracak il ve ilçe mem olacaktır, olsun. Zaten kaçırmıyorlar mı?
hocam Müdür Yrd olarak görev yapıyorum.
Sizin iliniz ya da ilçenizden kaynaklı bir problem olabilir mi acaba.
Sizin iletişimden kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünüyorum. Biz gelen yazıları öğretmenlerin bize vermiş olduğu mail adreslerine hemen gönderiyoruz.
DYS gayet akıcı güzel bir şekilde kullanıyoruz.

Biz gelen yazıları öğretmenlerin bize vermiş olduğu mail adreslerine hemen gönderiyoruz.
DYS gayet akıcı güzel bir şekilde kullanıyoruz.

Yazıları, Mail adreslerine niye gönderiyorsunuz anlayamadım, acaba sizin bulunduğunuz bölgede; öğretmenlere, sisteme giriş izni verilmedi mi? Biz Öğretmenler de, DYS sistemine girip resmi yazıları okuyabiliyoruz. Hatta okuduktan sonra da "Okudum" tuşuna basıp onaylıyoruz. Bizim burada artık kağıt ile duyuru yapılmıyor.

Ben DYS 'yi kontrol etmiyorum. Sadece gereksiz yazılar geliyor.
İlçemizdeki başka bir okulun bünyesinde pansiyon açılmış, Bunun bakanlık olur yazısını bana niye gönderiyorlar ki?

Sistem ne kadar iyi olursa olsun, önemli olan kimin kullandığı.

Şu satırları yazarken aklıma bir şey geldi. Bunu Yapay Zeka 'ya bağlayıp, sadece benimle ilgisi olabilecek şeyleri bana bildirmesini sağlarsak faydalı olabilir. :)

Auto mouse clicker uygulaması ile Eylül 'den şubat'a kadar olanların hepsini otomatik okundu işaretlemiştim. Bu 178 tane yarıyıl tatilinden bu güne birikenler.
1710837458376.png

Ben DYS 'yi kontrol etmiyorum. Sadece gereksiz yazılar geliyor.
İlçemizdeki başka bir okulun bünyesinde pansiyon açılmış, Bunun bakanlık olur yazısını bana niye gönderiyorlar ki?

Sistem ne kadar iyi olursa olsun, önemli olan kimin kullandığı.

Şu satırları yazarken aklıma bir şey geldi. Bunu Yapay Zeka 'ya bağlayıp, sadece benimle ilgisi olabilecek şeyleri bana bildirmesini sağlarsak faydalı olabilir. :)

Auto mouse clicker uygulaması ile Eylül 'den şubat'a kadar olanların hepsini otomatik okundu işaretlemiştim. Bu 178 tane yarıyıl tatilinden bu güne birikenler.
Ekli dosyayı görüntüle 75757

Okul müdürünüz okula gelen herşeyi sizlere de yolluyor galiba

Benim okulda 880 adet resmi yazıyı okumayan öğretmen var.Müdür, toplantıda söyleyince iyi gülmüştük.Çünkü bu da 1 sene gitmez demişti.

sene başından beri 3 tane yazı yollamışlar , birde halk eğitimi merkezinde görevliyim ortaokul ve liseye göre çok az yazı gelmesine rağmen gelen yazı 3 :)

Androidde de çalışıyor mu acaba?

Android ve iOS uygulamaları bile var:

Dys gibi hantal ve sürekli hata yapan sistemden kurtulacağımıza sevindim. İnşallah en kısa zamanda sistem hayata geçirilir.

belgenet meb demo sistemine giriş yapabiliyormusunuz? 1 haftadır sistemsel hata oluştu uyarısı veriyor. ama il ilçe mem de aynı sisteme girip eğitim veriyorlar. okulda sistemde giremiyoruz

DYS kendi bilgi işlem dairesine yazdırmışlardı. O kadar emek var. şimdi çöpe döndü desenize. Çok adam çalıştı onun için.

Geri