DYS Şablonları Açılmıyor

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar. Yan okulumuzun Müdür Yardımcısı bilgisayarında masaüstünde ve şablonlar klasöründe yer alan UDF uzantılı şablonlara çift tıklayınca sadece saliselik bir şekilde siyah konsol(MS-DOS) görünüp kayboluyor ve şablonlar açılmıyor. DYS kurulumunu, Java ve UYAP Editör kurulumunu defalarca kaldırıp kurduk ama çözüm olmadı. Çözüm olarak DYS'ye giriş yapıp "Kelime İşlemciyi Aç" butonuna basıp açılan Kelime Editörünün Dosya menüsünden aç diyerek masaüstündeki şablonlarımızı açabiliyoruz. Bu yol her ne kadar çok zaman kaybı olmasa da Format atmadan şu şablonları çift tıklayarak açmanın yöntemi var mıdır?

İşletim sistemi Windows 7 32 bit

Problem daha önceden yoktu, ben dün 2000 civarında çok çeşitli virüs temizliği yaptım Avast başlangıç(sistem açılmadan) taraması ile. Problem virüs temizliğinden sonra başladı.

Avast'ın korumasını da devre dışı bırakmış olsam da şablonları hala direkt çift tıklayarak açamıyoruz.

Hocam,

Şablonlar 64 bitte hazırlandığı için bu şekilde hata verir. DYS içindeki kelime işlemci (Uyap editör versiyonu) yeni olduğu için orada çalışır.

Hocam,

Şablonlar 64 bitte hazırlandığı için bu şekilde hata verir. DYS içindeki kelime işlemci (Uyap editör versiyonu) yeni olduğu için orada çalışır.
Müdür yardımcısı ben virüs temizliği yapmadan önce çift tıklayarak şablonları açabildiğini belirtti hocam. Yani 32-64 uyumsuzluğu olsa ben virüs temizliği yapmadan önce de o şablonları açamamış olması gerekmez miydi?

Aynı sorun bizim okulda da var. Müdür yardımcısı udf şablonu editör ile masaüstümde düzenleye biliyorken Bugünlerde yapamıyorum diyor. Dys yi katılımsız olarak kaldırdım ve yeniden kurmama rağmen düzelmedi. Sistem Windows 10 64 bit. Bu sorunu nasıl çözeceğiz arkadaşlar

Hocam UYAP editörü kaldırıp, Kullanıcılar ya da Belgelerin içinde bir yerde .uki klasörü olur onu da silip tekrar Uyap editörü kurmayı deneyi hocam. Belki sorunu aşabilirsiniz.

upload_2018-10-10_13-36-45.png

Avukat platformunda bu sorunun çözümünün yukarıdaki şekilde olduğu yazılmış fakat ben denediğimde değişen hiçbir şey olmadı maalesef. Sorunu olan arkadaşlar denesin, belki çözüm olur.

Hocam UYAP editörü kaldırıp, Kullanıcılar ya da Belgelerin içinde bir yerde .uki klasörü olur onu da silip tekrar Uyap editörü kurmayı deneyi hocam. Belki sorunu aşabilirsiniz.
Hocam editörü kaldırmaksızın uki klasörünü silip şablonları açmaya çalıştım, sorun çözülmedi. Sizin dediğiniz gibi uki klasörünü sildikten sonra editörü kaldırıp tekrar kurmayı denemedim henüz.

virüs programı "C:\Uyap\Uyap Kelime Islemci\SablonEditor.bat" karantinaya almıştır. çalışmasına izin verilmeli.

virüs programı "C:\Uyap\Uyap Kelime Islemci\SablonEditor.bat" karantinaya almıştır. çalışmasına izin verilmeli.
İlginiz için teşekkür ederim hocam. Bu dediğiniz de aklıma geldi ve Uyap editörü kaldırıp tekrar kurarken bu sefer C:\Uyap2\ şeklinde bir klasöre kurdum ve masaüstündeki şablonlara çift tıklayınca hiçbir şekilde antivirüs programının engellediğini belirten bir uyarı ile karşılaşmadım. Sonuçta antivirüs ilk kez başka klasörde karşılaştığı bir .bat uzantılı dosyayı karantinaya taşısa haber verirdi.

Geri