dynedciler mi bilişimciler mi kullanacak

Kodla Büyü

hamuş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 14 yıllık bilişim teknolojileri öğretmeniyim fakat 14 yıldan beri görev tanımlarımız konusunda hiç bişey düzelmedi tabi bunda bizlerinde farklı davranışlarının etkisi var.
Bilişim teknolojileri sınıfında 1. dönemden beri ingilizce öğretmenleriyle beraber uyumlu bi şekilde ders işliyoruz nasıl diyeceksiniz? 10 bilgisayar var bunlardan 5 tanesi ile sadece dynede girilebiliyor çünkü diğer bilgisayarlar vasat her neyse 5 tanesi ilede ben ders işliyorum birde öğretmen bilgisayarı var ondan da dynede giriliyor fakat ona projeksiyon bağlayıp ders anlattığım için sadece 5 bilgisayarı kullanırmısınız dedim arkadaşlara onlarda tabi hocam dediler benim dersimde girip çıkıyorlar çocukların bi problemi olduğunda tabi hep ben ilgileniyorum
Buraya kadar normal geçenlerde idarecilere bu dyned için toplantı yapılmış ve tutuşmuş bizimki okula yeni torpille görevlendirme geldi müdür yardımcısı bt sınıfına geldi hocam çıkın sınıftan bugün akşama kadar dyned için kullanacaz burayı diyor bana bende hocam biz zaten idare ettik bu zamana kadar ben bi tarafta dersimi anlatayım tek bilgisayarla onlar yapsın diyoum yok senin bilgisayarıda kullanacaz diyo git sınıfına ayrıca bizleride sıkıştırıyorlar ilimizde kodlama ile ilgili çalışma var code.org sitesinden takip ediyorlar.
bende 1 bilgisayardan ne olacak dedim müdür yardımcısına kapıyı yüzüme kapatır gibi davanarak bu zamana kadar ben bşey istedim mi ki diye laflar bana ki sabahçı olmamıza rağmen format atmaktan onun bilgisayarına akşam 5 lerde çıktım bt rehber öğretmenide değilim ki bide kurs açalım derken senin dersin teogda çıkıyomu diyen insan bu
neyse yüzüme kapatır gibi sınıfın kapısını yap yap dersini dedi ve gitti bende sinirlendim ve çocukları alıp çıktım sınıftan gittim öğretmenler odasına geçin sınıfa dedim sonra acaba dedim konuşurken kırdıysam diye msj attım kendisine kalbinizi kırmak istemedim diye ve hiç cevap yazmadı artı senenin başından beri bilgisayar istiyorum ilgilenmiyor bile ayrıca her önüne gelen benim sınıfını istiyo rehberlik öğretmenide sunum yapmak için önemsiz diye dersim
benim amacım sadece aldığım maaşı hak etmek dersimi anlatarak gidip sınıfta oturmasını bende bilirim
size bunu anlatmamın sebebi lütfen artık sadece görevlerimizi yapalım fazlasını yapmayalım idarecilere yaranmak için lütfen

sıkıntımı paylaşırsanız görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim çünkü inanın çok bunaldım artık idarecilerin bu davranışlarından ne yapacağımı bilemiyorum hep kötü olan ben oluyorum

Hocam benim 5 yıllık öğretmen olarak naçizane tavsiyem geri adım atmamanız olurdu. Anladığım kadarıyla elini taşın altına sokmaktan çekinmeyen birisiniz. Bu zamana kadar bu son okulunuzda karşılıksız ve menfaatsiz iyilikleriniz dokunduysa bence diş gösterme zamanı gelmiş demektir. Ben yerinizde olsam ilçe milli eğitim de dahil olmak üzere kimseyi kâle almazdım benim ihtiyaçlarım yasal olarak daha ön plandaysa.

hocam yazdığınız ifadeler çok anlaşılır değil.
olayı tam anlayamadım ben şahsen.

Herşey bir yana ne olursa olsun meslek onurunuzu çiğnetmeyin derim.
Bunu bir bilişimci müdür yardımcısı olarak söylüyorum...

birde mesaj mı attınız ? kırdıysam diye ? Allah'tan sizin okula bilişimci gelmedim. dynedleri bozar çalışmıyor der yollardım galiba ingilizcecileri. tamam bizde de idareci var ama arkadaş yani. ortam da öyle. diğer türlü derse gir çık yapardım.

bilgisayar dersini kağıt üstünde işlemek.. hocam üstad sın ben bilgisayar laboratuvarı var 20 çalışan pc ama bizde ki öğrenciler vasat mı bilemedim. yok ne çalışan nede öyle hevesi olan teog un etkisi çok büyük zaten birde idareci arkadaşlar yüksek not ver öğrenciyi üzme diyor..

keşke bilgisayarcı olmasa idim diyenlerdenim 5. senem. şöyle türkçe mat fen ne bilim din kültürü bile güzel olurdu

teşekkür ederim görüşleriniz için biraz moral verdiniz evet herşeyi kimseyi kırmadan yapmaya çalışıyorum yapmayınca senin görevin deniyor yapınca bu senin üstüne yapışıp kalıyor sonra hiç arkadaşınız kalmıyor millet kalp kırdım mı diye düşünmeden pat pat konuşuyor anlayamıyorum inanın bu branştan çok yıprandım o kadar aldığım puanımla başka bi bölüm yazmadığıma bin pişmanım

hocam normal şartlarda senin idareciye, idarecinin de sana ihtiyacı var, işler bu şekilde yürümeli
amaaaaaaaa.......! işler değiştiğinde , senin ona ihtiyacın yok.. 06davut ne diyorsa o..

dersliğe göre ders programı yapsın , pc sayısını arttırsın , vs. vs.. diyeceğin çok laf olur

Hocam kendince birşeyleri iyi yapmaya çalıştıysan, birileri ile aram bozuldu diye kafaya takma. Bi süre sonra onlarda unutuyor bu olanlanları veya unutmuş gibi davranmak durumunda kalıyorlar.O yüzden kendini üzme. Sen en kötü ihtimal dersine girer çıkarsın.

Hocam içinizden ne geliyorsa onu yapın vicdanı anlamda diyorum yani birilerine yaranmaya çalışıp takdir beklentiniz olmasın , insanlar anlamıyor. İyilik yapıyorsun fazladan fedakarlık yapıyorsun eleştiri alıyorsun. Bir de yani adam size saygısızlık yapmış siz kalbinizi kırmak istemedim diye mesaj atmışsınız fazla ince düşüncelisiniz sanırım. Bir de karşılığında size cevap yazmamış. Bence adamına göre muamele yapın. Herkese böyle ince olmayın.Bazen diş göstermek gerek.

Hocam çok anlaşılır değil yazdıklarınız, biraz karışık olmuş. Ben yine de kendi yaptığımı yazayım, siz zaten bt sınıfı için kulanım planı hazırlamalısınız, haftalık ders çizelgesine önce kendi derslerini yerleştirin, sonra ingilizce öğretmenine verin, ne zaman dyned yapacaksa o derse yazsın adını, başka zaman da gelmesin mümkünse, bilgisayarların tamir ve bakımını yapacağım filan dersiniz. Eğer Her istediğinizde gelin derseniz onlara, canları ders işlemek istemediği zaman çıkar gelir, veya kendi bile gelmez öğrencileri gönderir, uğraşır durursunuz. Zaten msj olayı filan çok saçma olmuş. İş inada binerse dyned i bile bozarım, bilgisayar donanımları yeni güncellemeleri kaldırmadığı için yüklenememektedir diye bi yazı yazarım kim kurarsa kursun ondan sonra. O müdür yardımcısına da söyleyin, dyned o kadar önemliyse kendi bilgisayarını öğrenciye versin ordan girsinler

3 yıl önce bu okula başladım 1 pc yi sildim komple yükledim dynedi de kurdum sonra imajla hepsine attım.
bir önceki okulumda ders saatim azdı ama 2 ingilizce öğretmeni de ellerine sağlık işi öğrendiler benim boş derslerimde dynedi orta derecede aktif olarak kullandılar. he bazen ben yardımcı oldum ama 2 kere aynı şey için çağırmadılar ( formatördüm bu arada)
fakat yeni labta 1 kişi bile dyned yüklümü diye sormadı sorsalar cevap belli 3 seneden beri kuruk duruyor dicem.
geçen sene müdür mıkırdandı ingilizceci arkadaş diye sırf hocam dynedi sen derslerde işle diye. ortada yazılı bişey yok devlette söz uçar yazı kalır devletimiz göndersin yazıyı işleriz dedim salladım.

Sen baştan sarı öküzü vermişsin şimdi bana niye geldiler diyorsun hocam. Kusura bakma yani.

hakkaten hocam birlikte sınıfta ders işlemek de ne .siz biraz fazla tolerans göstermişsiniz.onlar sizemuhtaç siz onlara değil.önce derslerinizi yerleştirirsiniz dersllik programına kalanın da uygun miktarını dynede verirsiniz. ayrıca hiçbirimizin asli görevi değil dyned kurmak.biraz kararlı olun.ezdirmeyin kendinizi.millet sizin peşinizde koşsun.akıl vermek olarak anlamayın ama verilen bir işi anında bitirip bitirdim demeyin.sallayın birkaç gün sonra yapın eksikliğini bilsinler ki kıymet bilsinler. 10 yılın tecrübesiyle 7 okul gezmiş biri olarak söylüyorum

hocam iyi niyetiniz her zamanki gibi kullanılmış,idare çıkın burdan nasıl diyebilir onu da anlayamadım. bt sınıfı kullanım planı yapın herkes kendine ayrılan saatte ders işlesin ,tabi bu planı müdürün onaylaması gerek..14 yıllık öğretmenseniz bu adamları kafanıza takmayın bence ,nasıl cümleler kurdunuz bilemiyorum ama alltan alacak siz değilsiniz anladığım kadarıyla..

Bizim okulun binası deprem etüdünden geçemedi.Yıktılar yeni yaptılar..Bilgisayar odası yok.Teknoloji tasarım, müzk, cart curt sınıfları var.Bilgisayar sınıfı yok.16 saat zorunlu bilgisayar dersim var.

İdarenin yanına gidip durumu izah edince neymiş akıllı tahta gelecekmiş. :p ..Öğrenci nasıl yapacak uygulamayı.Ki ben farklı okulda btr yim aynı zamanda.
Sınıf varmış yokmuş artık umrumda mi? Hayır. Girip dersimi anlatıyorum..Daha fazla tekrar daha fazla değerlendirme daha fazla emek.öğrenciler için de daha yorucu.Sosyal bilgilere çalışır gibi çalışacak dersime yapacak birşey yok.Evde imkanı olan uygulamasını yapar..

Şimdi gel de bu idareye üzül.Kusura bakmayın diye msj at.Herhangi bir ricasını yapmak için yırtın.

Ders saatim dışında beni zor bulurlar.Hele bir de şu tahtalar gelsin...Neyse..Anlayan anlamıştır..

Hocam henüz öyle bi müdürle çalışmadım elimden geleni yaparım balık vermem balık tutmayı öğretirim öğrenen öğrenir öğrenmeyen daha yanıma gelemez :)) yoksa fırçayı yer :)) eee btr olarak mesai arkadaşlarınıza fırça atmakda çok datlı oluyor :))) baktım ondan da anlamıyor google diye bişe var baksın yapsın ama sıze ait olmayan işler için

Bende artık tecrübelerimden şunu anladım eğer bilişim öğretmeniysen benim idareyle işim olmaz diyemezsin adamlar sana işi düşünce öyle güzel buluyorlar ki seni.. Kırılmış, üzülmüş hiç umurumda değil çünkü onlar bizim kırılmamızı, üzülmemizi hiç umursamıyorlar. 3 yıldır aynı yerde görev yapıyorum artık mizacımı çözdüler asla ama asla yumuşak her ne görev verilirse yaparım edasında olmayın hocam çok üzerinizden geçinen oluyor sen çalışıyorsun adam yan oda da senin yaptığını kendisi yapmış gibi böbürlenerek anlatıyor.. Bence sizde olmaz demeyi öğrenin..

hepinizden Allah razı olsun yorumlarınız için teşekkürler

fazla iyi niyetli davranmışsın hocam
btr olmamana rağmen ekstra bir sürü iş yapmışsın
planlama yapsınlar
ve gerekiyorsa dilekçe ver güzelce
resmi olarak araştırsınlar
öncelik kimdeymiş baksınlar ders saatlerini senin dersin olmadığı zamana göre koysunlar

Geri