DynEd çalışmıyor, sorunlu diyenler!

Kodla Büyü

tmancar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dünden itibaren DynEd gayet hızlanmış. Sanırım sunucular iyileştirilmiş.
Bağlantı ve öğrenci kayıt işlemleri gayet hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. (Tabi bu bahsettiklerim hafta sonu gerçekleşti)
DynEd'i kurduktan sonra güncellemeyi unutmayın.

güncellelemeyi bırak prgorama giriş yapamıyoruz. geçersiz şifre uyarısı ile karşı karşıya kalıyoruz

Gözüm açık gitmez insallah takır takır çalışır olarak göre bilirim :)

Kılavuzda gösterilen formatta gönderdiğimiz halde sınıf listelerini kabul etmiyor. :?

Arkadaşlar; dyned çalışmıyor,öğrenci ve öğretmen kayıtlarını yaptım.Öğrenci sisteme girişte sıkıntı yaşıyor.çoğu zaman da giremiyor.sisteme kayıtlı olan öğrenciler Ankara'da bulunan Server bağlanmaya çalışıyor.Bağlanamıyor tabiki.Çoğu kez şu soruyu kendime sordum acaba benmi yanışlık yaptım diye.

www.muhabbetsofrasi.com

merhaba arkadaşlar;
dyned te en çok yaşadığım sorun kurulum ve güncelleme bittikten sonra kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyoruz ama biraz bekledikten sonra " C:\Program Files\DynEd\data_i\students" dosyasında "YAZMA YETKİNİZ YOK" diye bir mesaj çıkması.
Aynı makinada yönetici olarak da giriş yapmak mümkün olmuyor.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşımız yardımcı olabilirse çok sevinirim.
realcoco

hep sorun hep sorun
adına tanımladıgınız ingilizce öğretmeninin kullanıcı adı ve şifresine "GEÇERSİZ KULLANICI ADI VE ŞİFRESİ" DİYOR

cimenwd' Alıntı:
Eee hocam. Bir proje her zaman kullanımı azaldığında ve millet onun hatalarından sıkıldığında bitmiş bir projedir. MEB'imiz de maşallah kobay olarak kullanıyor bizi. Kendimi bazen bir laboratuarda kafes içinde ezik ezik ölümü bekleyen bir Hamster gibi hissetmiyorum değil

Aynen yaa :cry:

arkada$lar bu zaten adi ustunde pilot proje.

bir dyned il koordinatorunden aldigim bilgiye gore okulda dyned dersi $eklinde uygulama zorunlulugu yok. $imdilik sadece cocuklarin evde girmesine yogunla$mi$ durumdalar. bilginize...

evde cd yi kurdum günceleştirmeleri yaptım
okuld bugün cd yi kurduğumda güncelleşt bitti diye bir yazı çıktı
güncelleştirileceklerin*** şu şeilde listesi çıkmadı.zaten giriş yapamadım şifreyi yazdım lütfen bir sçim yapın diye altta çıkan bölümde Ankara server 6 diye çıkması gereken bölüm çıkmıyor ne yapmam gerek?

realcoco' Alıntı:
merhaba arkadaşlar;
dyned te en çok yaşadığım sorun kurulum ve güncelleme bittikten sonra kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyoruz ama biraz bekledikten sonra " C:\Program Files\DynEd\data_i\students" dosyasında "YAZMA YETKİNİZ YOK" diye bir mesaj çıkması.
realcoco
hocam bende de aynı sorun oldu tamamen kaldırdım tekrar yükledim ilk yüklenmesinde kesin internete bağlı olsun güncellemeyi yapın. ama sonra tekrar dyned klasörüne tıklayın ordaki uptodate ile *** olanları tekrar güncelleyin ben de sorun kalmadı şimdilik.

realcoco' Alıntı:
merhaba arkadaşlar;
realcoco

Aynı sorun ben de de var..

zeyno' Alıntı:
realcoco' Alıntı:
merhaba arkadaşlar;
realcoco
hocam bende de aynı sorun oldu tamamen kaldırdım tekrar yükledim ilk yüklenmesinde kesin internete bağlı olsun güncellemeyi yapın. ama sonra tekrar dyned klasörüne tıklayın ordaki uptodate ile *** olanları tekrar güncelleyin ben de sorun kalmadı şimdilik.

Onla alakası yok..Uyuz bi program işte..

dynedi çalıştıramayan arkadaşlara

sayın hocalarım:dyned şu anda mükemmel çalışıyor.aynıanda 15 bilgisayarda öğrencilerimiz ders esnasında sorunsuz ve gayet hızlı bir şekilde çalışıyor.gelelim sorunlarınıza
1-geçersiz şifre veye kullanıcı hatasında:
---kulanıcı adı ve şifrelerde kesinlikle türkce karakter kullanmayınız.Bundan kaynaklanıyor.
2-kurulum yaptınız ama güncellenecek öğe yok(****)lı güncelemeler gelmiyorsa yda herhangi bir sistem hataası verirse(CLS veye Başka türden Hatalar)İnternet bağlantı hatası hariç.zaten bu hata artık olmuyor olsada geçici "yeniden deneyin"i tıklayarak çözüm bulursonuz
...Önce dyned cdsini takıp önceki kurulumu kaldırın sonra bigisayarımdan girip Araya Dyned yazarak dosya ve klasör araması yaptırarak bulunan dosyaları siliniz.Sonra yeniden kurulum cd sini takıp kurulumu yapınz.
3- En kolay kurulum şekli
....herhangi bir bilgisayarda kurulumu yapıp tüm güncellemeleride yaptıktan sonra o bilgisayardaki (kurulum yaparken kurulum yerini değiştirmemenizi özellikle tavsiye ederim "c\program files\dyned olmalı.Değiştirmeeyiniz) dyned klasörünün(program fiesteki)içine masa üstündeki 2 tane kısyol simgesinide atinız.(Dyned Courseware ve document)
bunları yaptıktan sonra dyned klasörünü(program filesteki) kopyaalaraak flaş diskinize yapıştırın.flaşınız yoksa cd ye yazdırabilisiniz. bunuda yaptıktan sonra işlem bitti.
istediğiniz herhangi bir bilgisayarın "c\program files " dizinine diskinizdeki veya cd ye aldığınız dyned klasörünü yerleştirdiğinizde ve oklasörün içindeki Dyned Courseware ve documant kısa yollarınıda kopyalarak masa üstüne attığınızda progra güncelleme falan ihtiyacı duymadan direk çalşır.
...Öğrencilerede bu şekilde cd ye yazdırarak verirseniz.onlarda herhangi bir kurulum ve güncellemeye ihtiyac duymadan evlerinde bilgisayarlarında çalıştırabilirler.
4-bütün buanlattığım durumlar bir haftalık tecrübeleriin sonucunda odu.şu an mutlu bir şekilde cayımı yudumluyorum.hele öğrencilerin derste kullandıklarında ok mutlu olmuştum.
umarım faydalı olur.
sıkıntı olursa mesajla yinede yardımcı olurum.
yunu_1967@hotmail.com
saygılar
bu kurulumu b

Re: dynedi çalıştıramayan arkadaşlara

yunusum' Alıntı:
sayın hocalarım:dyned şu anda mükemmel çalışıyor.aynıanda 15 bilgisayarda öğrencilerimiz ders esnasında sorunsuz ve gayet hızlı bir şekilde çalışıyor.gelelim sorunlarınıza
1-geçersiz şifre veye kullanıcı hatasında:
---kulanıcı adı ve şifrelerde kesinlikle türkce karakter kullanmayınız.Bundan kaynaklanıyor.
2-kurulum yaptınız ama güncellenecek öğe yok(****)lı güncelemeler gelmiyorsa yda herhangi bir sistem hataası verirse(CLS veye Başka türden Hatalar)İnternet bağlantı hatası hariç.zaten bu hata artık olmuyor olsada geçici "yeniden deneyin"i tıklayarak çözüm bulursonuz
...Önce dyned cdsini takıp önceki kurulumu kaldırın sonra bigisayarımdan girip Araya Dyned yazarak dosya ve klasör araması yaptırarak bulunan dosyaları siliniz.Sonra yeniden kurulum cd sini takıp kurulumu yapınz.
3- En kolay kurulum şekli
....herhangi bir bilgisayarda kurulumu yapıp tüm güncellemeleride yaptıktan sonra o bilgisayardaki (kurulum yaparken kurulum yerini değiştirmemenizi özellikle tavsiye ederim "c\program files\dyned olmalı.Değiştirmeeyiniz) dyned klasörünün(program fiesteki)içine masa üstündeki 2 tane kısyol simgesinide atinız.(Dyned Courseware ve document)
bunları yaptıktan sonra dyned klasörünü(program filesteki) kopyaalaraak flaş diskinize yapıştırın.flaşınız yoksa cd ye yazdırabilisiniz. bunuda yaptıktan sonra işlem bitti.
istediğiniz herhangi bir bilgisayarın "c\program files " dizinine diskinizdeki veya cd ye aldığınız dyned klasörünü yerleştirdiğinizde ve oklasörün içindeki Dyned Courseware ve documant kısa yollarınıda kopyalarak masa üstüne attığınızda progra güncelleme falan ihtiyacı duymadan direk çalşır.
...Öğrencilerede bu şekilde cd ye yazdırarak verirseniz.onlarda herhangi bir kurulum ve güncellemeye ihtiyac duymadan evlerinde bilgisayarlarında çalıştırabilirler.
4-bütün buanlattığım durumlar bir haftalık tecrübeleriin sonucunda odu.şu an mutlu bir şekilde cayımı yudumluyorum.hele öğrencilerin derste kullandıklarında ok mutlu olmuştum.
umarım faydalı olur.
sıkıntı olursa mesajla yinede yardımcı olurum.
yunu_1967@hotmail.com
saygılar
bu kurulumu b

başka bir forumda bu şkl.de yapıldığında problem olduğu yazıyordu

sayın hocam asla problem çıkmıyor.bilakis bu hazırladığm klasöru kopyala yapıştı yöntemiyle istediğim her okulun labına 10-15 dakikada kuruyorum.buryada göndereceğim ama zamaım yok.klasürün 1.partını(bölümünü rapide attım ama 4 bölümü daha var atabilirsem sizleri budertten kurtacağım.saygılar

Bıraktım ve uğraşmıyorum. Öğrencilere o kadar anlattık, geldiler, ilgilendiler, çalışmalara başladılar ama birden bire sunuculara ulaşılamaz oldu. Yaklaşık 3 hafta gelip gitmeye devam ettiler ve bağlanamadıklarından şikayet ettiler, am artık soran da yok. Onların bile inancı kalmadı. Şimdi tekrardan başlayıp uğraşmaya da benim hevesim kalmadı. Altyapıyı doğru düzgün hazırlamadan böyle bir girişimi başlatmak devlet işine yakışmıyor.

Benzer bir olayı bir öğretmen yapsa ne derlerdi acaba???

yunusum' Alıntı:
sayın hocam asla problem çıkmıyor.bilakis bu hazırladığm klasöru kopyala yapıştı yöntemiyle istediğim her okulun labına 10-15 dakikada kuruyorum.buryada göndereceğim ama zamaım yok.klasürün 1.partını(bölümünü rapide attım ama 4 bölümü daha var atabilirsem sizleri budertten kurtacağım.saygılar
tşk...

sorun yaşayanlar nasıl ve neden sorun yaşıyolar bilmiyorum ama cd elime geçtiği gün tüm bilgisayarlara kurdum güncelledim 450 öğrenciye şifre verdim 1 günde hallettim bunları ogünden bu yanada hiç bir sorun yaşamadım çoğu öğrencimiz ilk üniteyi bitirmek üzere.....

arkadaslar dyned ingilizce dil egitiminde bilgisayar ögretmenin yapması gerekenler nedir..bilgilendirseniz sevinirm..

DynEd Bilgisayar Okul Sorumluları (Bilgisayar Formatör Ögretmenleri): DynEd
ingilizce Dil Egitimi Sistemi’nin ilkögretim okullarındaki bilgisayar sistemlerine kurulması ve
aksaksız çalıstırılması için gerekli tüm is ve islemleri yapmaktan sorumludur. Bu kisiler, okulmüdürüne ve okul müdürü ile birlikte DynEd Bilgisayar Merkez Destek Ekibi’ne karsı
sorumludur.
ayrıntı için : mebides.meb.gov.tr DynEd Uygulama Kılavuzu

bu dyned sorunsuz dıyen arkadaslar madem kopyala yapıstır ıle bu sorun cozuluyor sorunsuz dyned klasorunu paylasıma acsınlar herkes faydalansın bır gun calıssa dıger gun calısmıyor hadı klasor paylasımını gectık klasor ıcerıgını resım olarak gostersınler anlayalım nasıl bır eksıgımız varmıs ılk gun calıstı sonra tık yok

aynen katılıyorum adiyif 'e
lab ta sabah çalışan makinelerin hiç birinde öğleden sonra çalıştıramadım :cry:

hdx' Alıntı:
DynEd Bilgisayar Okul Sorumluları (Bilgisayar Formatör Ögretmenleri): DynEd
ingilizce Dil Egitimi Sistemi’nin ilkögretim okullarındaki bilgisayar sistemlerine kurulması ve
aksaksız çalıstırılması için gerekli tüm is ve islemleri yapmaktan sorumludur. Bu kisiler, okulmüdürüne ve okul müdürü ile birlikte DynEd Bilgisayar Merkez Destek Ekibi’ne karsı
sorumludur.
ayrıntı için : mebides.meb.gov.tr DynEd Uygulama Kılavuzu

hocam aynı yazıda dyned ingilizce okul sorumluları(ingilizce öğretmenleri)
DynEd ngilizce Dil Egitimi Sistemi’nin ilkögretim okullarında verimli kullanılması için gerekli tüm is ve islemleri yapmaktan sorumlulardır. Bu kisiler, okul müdürüne ve okul müdürü ile birlikte DynEd ngilizce Merkez Destek Ekibi’ne karsı sorumludur.

yani topu sadece formatörlere atmayalım
bizim tek sorumluluğumuz teknik altyapıyı hazırlamak geri kalan işler ingilizce öğretmenine ait

dyned i tüm bilgisayarlara kurdum çalışıyorlar öğrencilere ve öğretmenlere şifreleri verdim güncellemeler çıktıkça update yapıyorum. benden bu kadar geri kalan işler ingilizce öğretmeninin cd kopyalama işini bile bana yıkmaya kalktılar bunu yapma zorunluluğum yok ve yapmadımda piyasaya yaptırdılar para karşılığı.

recepolmez' Alıntı:
güncellelemeyi bırak prgorama giriş yapamıyoruz. geçersiz şifre uyarısı ile karşı karşıya kalıyoruz
ben şimdi denedin aynı sorun var ya beni sinir etti

Geri