DYK Kursları Eskisi Gibi Olur mu?

Kodla Büyü

paradox99

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mille Eğitim bakanın Yusuf Tekin, son öğretmenler odası buluşmaları toplantısında, DYK Kursları Eskisi gibi olacak demiş, acaba bize kurs açma hakkı tanırlar mı? Duyan oldu mu başka?

Bence olur ama saat sınırlaması (haftalık max şu kadar açılabilir vb.) gibi birşey getirebilirler.

bence
malum senin mükemmel zam anlaşması ve zam oranlari ile ekdersin tl bazında değeri iyice düşürülür ve ekders anlamsız hale getirilir
sonrasında kurs açılması normalleştirilir ama ekders bazında getirdigi gelir değmez bir değer olduğu için çoğunluk açmaz kurs felan

Normal ekdersi bırak dyk ücreti bile kuş kadar kaldı hocam. 12 yıldır btr yim ilk defa bu dönem başvurmayacağım. Evine 10 dakikalık işe gelen bir usta bile minimum 500 lira para istiyor. Ben maximum 8 saat dyk vererek üstelikte hafta sonumu yakarak 800 lira mı kazanacağım. Normalde paraya da ihtiyacım var halbuki ama napayım onların olsun

bence
malum senin mükemmel zam anlaşması ve zam oranlari ile ekdersin tl bazında değeri iyice düşürülür ve ekders anlamsız hale getirilir
sonrasında kurs açılması normalleştirilir ama ekders bazında getirdigi gelir değmez bir değer olduğu için çoğunluk açmaz kurs felan
Acarlar Hocam açarlar, müdür yardımcısı olarak tüm öğretmenlerin dyk açmaya çalıştığı bir okuldayim, bizim okul istisna ise bilemiyorum.

Normal ekdersi bırak dyk ücreti bile kuş kadar kaldı hocam. 12 yıldır btr yim ilk defa bu dönem başvurmayacağım. Evine 10 dakikalık işe gelen bir usta bile minimum 500 lira para istiyor. Ben maximum 8 saat dyk vererek üstelikte hafta sonumu yakarak 800 lira mı kazanacağım. Normalde paraya da ihtiyacım var halbuki ama napayım onların olsun
Başka bir iş yapma şansımız var mı? Aynı ildeyiz herhalde hemşerim. Var mı tavsiyen?

Eskiden dediği acaba ekdersin normal 1 ders gibi sayıldığı dönem olabilir mi? Malum maddi konularda bize gelen her şeyi sıka sıka veriyorlar :) Eskiden bir ders bir saat ek ders ücretiydi alın size eskisi şimdi isteyen herkes açabilir derler mi? Diyebilirler sanki. Zaten bu 2 kat mevzusu dersanelerin kapatılması sürecinde okullarda daha çok kurs açılsın diye teşvik gibi gelmişti.

Geri