Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

'Dünyanın 7 harikası' için Kapadokya'ya oy bekliyor

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında mutlucan tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. mutlucan

  mutlucan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.839
  Beğeni:
  0
  'Dünyanın 7 harikası' için Kapadokya'ya oy bekliyor
  Nevşehir Valiliği, İsviçreli bir vakfın internet sitesinde yaptığı "Dünyanın 7 Harikası" oylamasında, Türk halkını Kapadokya için oy kullanmaya çağırdı.
  Nevşehir Valiliği’nin resmi www.nevsehir.gov.tr adresli internet sayfasında, İsviçreli New7Wonders adlı vakfın yaptığı ve devam eden oylamada, Türkiye’den Kapadokya ve Pamukkale’nin dünyanın 7 harikası adayları arasında gösterildiği; Kapadokya’nın 111 ve Pamukkale’nin ise 114. sırada yer aldığı duyuruldu.
  Nevşehir Valiliği, internet kullanıcılarının beğendikleri kanyon, fiyort, sahil, dağ, ova, çöl, deniz, nehir veya şelale gibi doğal güzellikleri internet üzerinden seçeceklerini ve en çok oy alan 21 mekanın finale kalacağını bildirdi.
  İnternet üzerinden yapılan oylamanın 31 Aralık 2008 tarihine kadar devam edeceği belirtilen açıklamada, finale kalan 21 doğa harikası arasından "Dünyanın 7 Harikası"nın belirlenmesi için de 2010 yılına kadar oylamanın süreceği kaydedildi.
  Oylamanın http://www.new7wonders.com/nature/en/vote_on_nominees adresli internet sayfasında devam ettiğini bildiren Valilik, Türk halkını Kapadokya’ya oy vermeye davet etti.
   
 2. penguen.os

  penguen.os Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  235
  Beğeni:
  0
  bu oylamadan birinci çıksa bile BM 'ye bağlı yanılmıyorsam UNESCO sonucu kabul etmiyor.Bilimsel değerlerden uzak bir oylama olduğu için
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal