Dron Kalibrasyon Yardım

Kodla Büyü

PCkey

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
3-4 yıl önce robotzade sitesinden montajsız olarak bir dron seti (QAV 250) aldık. Bu yıl meb robot mini iha kategorisinden katılmayı düşünüyorum. Dron parçalarını monte ettim fakat bilgisayardan (Librepilot & Openpilot programları) kalibrasyonu yapamadım. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Kumanda kolunu aktif hale getirin raw kolunu maximum a çekin ve dronu güce yani lipoya bağlayın esc ler den kalibre sesi duyacaksınız bu ses bitiminde kolu minimuma çekin ve 3 kez bip sesini duyana kadar bekleyin. Escler kalibre olmadan motor dönmez ve sakın ha sakın bu işlemleri pervaneler takılı iken yapmayın

O drone da büyük ihtimal cc3d vardır ucurması zor bi kart yerinizde olsam kontrolcüyü değiştirirdim

Evet hocam. Cc3d kartını kullanıyor. Kumandayla alıcı bağlantısını yaptım. Fakat cc3d kartıyla haberleşmeyi başaramadım

sosyal ağlarda FPV Drone grupları var, çözerse onlar çözer sizin işi hocam.

Chrome eklentilerinden Betaflight veya Cleanflight ile deneyin hocam bazı kartlar sadece Cleanflight ile calışıyor.

Hocam esc ler d-shot ise blheli s programı ile kalibre ediliyor. Diğer esc lerden ise kumandadan yapılıyor kalibrasyon işlemi.

Pervaneleri sökün. ESC leri tek tek kumanda alıcısında uçak motoru için ayrılan kısma bağlayın. kumandayı uçak için ayarlayın ve tek tek kalibre edin. Gaz kolunu fulleyinn. ESC ye güç verin bip leyecek sonra minimuma çekin bipleyecek. Tekrar gaz verdiğinizde dönmeye başlar. kolay gelsin. pervaneleri sökmeyi unutmayın.

Yorumlarınız için teşekkürler. Cc3d kontrol kartının kalibrasyonunda sorun yaşıyorum.

Geri