Driver (Sürücü) Sorunu?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar... bilgisayara format attım da sürücü sıkıntısı çekiyorum. Hem de bence en gıcığından :? Ağ denetleyicisi driver sorunu yaşadım. Bilgisayarda internet olmadığı için otomatik de yükleyemiyorum. Başka bir bilgisayarın İnternetinden bu driverı aradım ama bulamadım. Siz böyle driver sıkıntısı çektiğinizde ne yapıyorsunuz? Bununla ilgili bildiğiniz siteler var mı?

Bu arada bilgisayarım toshiba satellite
Ağ denetleyicisi Driver donanım kimliği ise: PCI\VEN_8086&DEV_0091&SUBSYS_52018086&REV_34

Tavsiye için teşekkürler hocam... İnternet ile alakalı driverlarda sınıntı olduğu için programlar önceleri pek işe yaramadı. Aygıt yöneticisinden sağ tıklayıp güncelleştirme de yapamadım. Sadece Kablosuz İnternet ile alakalı mı bir sürücü de sıkıntısı var diye düşündüm. ethernet kablosu ile internete girmeye çalıştım. Olmadı. Kablolu ile ilgili sürücülerde de sıkıntı vardı galiba.. Kablolu ile bari gireydim en azından Drivers Booster programı ile kolayca wireless driverlarını yükleyebilirdim.. Neyse İş başa düştü. Önce bilgisayarın altında ürün özelliklerinden modelinin R830 olduğunu öğrendim. (bunu programlardan da öğrenebiliyoruz) google'a Toshiba Satelite R830 drivers dedim bayağı bi zaman sonra ağ ile ilgili driversları buldum ve yükledim. İnternet geldikten sonra iş kolay :) Drivers Boosters programı otomatikmen eksik veya eski sürücüleri buluyor ve güncelle diyorsun. İşlem tamam :+1: (Aygıt sürücüsünden sağa tıklayıp güncelle dediğimizde bazen bulamıyo ama sonra 5-6 dafa bi daha denedeğimizde güncelliyor ama Driver Boosters programı gerçekten çok iyi.. Buluyor ve güncelliyor :alkis: Tabi internet olması şartıyla

(Niye mi bu kadar uzun ve ayrıntılı yazdım. Böyle bir sorunla karşılaşan bir arkadaş olursa çektiğim bu işkenceyi o da yaşamasın diye böyle ayrıntılı şekilde yazdım :) Benim için drivers sorunu işkence )

Genelde offline çalışan driver pack soluition programı ile hallediyorum.her ihtimalr karşı format atmadan önce üreticinin sitesinden en azından ethernet sürücüsünü indirmek lazım.

Geri