Driver sorunlarına çözüm olabilir !!!

Kodla Büyü

zgrcln

Aktif Üye
Artık tek tek Driver aramamıza gerek kalmıyacak. Laboratuvarlarda aynı özellikte ki bilgisayarlar kullanılıyor. Yani sağlam bir bilgisayaradan, bi driver EXE dosyası oluşturarak tüm bilgisayarlarda kullanabiliriz. Arattım ama daha önce böyle bi konu göremedim.

öncelikle program
http://rapidshare.com/files/120735506/D ... n.rar.html
burada...

Kurduktan sonra görüntüsü bu şekilde olucaktır.

solda gördüğümüz bizim bilgisayarda kurulu olan driverlar. Öncelikle oradan tamamını seçiyoruz. driver ları ayrıntılı görebilmek için üzerine tıklayabiliriz. Aşağıda resmi de var.

Tüm driverları seçtikten sonra yapacağımız son bi ayar var. Option menüsüne tıklayıp backup sekmesine geliyoruz.Aşağıda resmi var.

Buradan Backup my drivers into an EXE auto-installer seçeneğini seçiyoruz. ve start backup seçeneğine tıklayoruz. Bu şekilde tüm Driver ların bulunduğu tek bir exe dosyasına sahip oluyoruz. Bundan sonra istedğimiz bilgisayara programı kurmadan bu dosyayı çalıştırarak istediğimiz sürücüyü yükleyebiliyoruz. Ben hergangi bir bilgisayara format atmadan önce muhakkak exe dosyasını çıkarıyorum. Sonradan driver arama derdine girmiyorum.

Ben lablarda ilk iş olarak hiçbir sorunsuz çalışan herhangi bir bilgisayardan install dosyası oluşturuyorum. Ondan sonra hep rahat ediyorum. Umarım sizede yardımcı olur.

Hocam eger bts de kullanacaksan ve tum makinaların konfigirasyonu aynı ise tek bir makina ya kur, driverleri bul ve yedegini al, diger makinalarda problem oldugunda aldigin yedekle isini halledebilirsin.

Önemli deil adnan arkadaşım anlatmış zaten. Bir bilgisayardan exe oluşturuyorsun sonra
istediğin bilgisayarda exe yi programı kurmadan çalıştırabiliyorsun. Kolay gelsin

Geri