dreamweaver lütfen yardım

Kodla Büyü

dogan

Site Gezgini
bir okul web sitesi tasarlıyorum. sayfaya gizli bir tablo yaptım ve tüm öğeleri bunun içine yerleştirdim. solda bir menü bar olacak sağdaki büyük (birleştirilişi hücreler)hücrenin içine sayfa içeriğini yerleştirecem. yalnız soldaki menüden ilgili yerlere tıkladığım zaman sadece ortadaki çerik değişsin.sayfanın tamamı her seferinde tekrar yüklenmesin. gezdiğim bazı sitelerde böyle bir özelliğe rastladım. dreamweaver da böyle bir özellik var mı. çok kurcaladım ama bulamadım.
lütfen çok acil yardım edin

frame veya iframe ile yapabilirsin. ya da gelişmiş ajax tekniklerini kullanarak. cs3 sürümünde bazı ajax eklentileri var.

fakat frame ve iframe kullanımı pek tavsiye edilmez.

şu koda bak bi ben örnek olarak verdim. <span class="style8">&nbsp;<a target="orta" href="faaliyetlerimiz.html">Etkinlikler</a></span> burda target var ya işte ordan halledecen hocam. burdaki "orta" bir iframedir örnek:<iframe height="760" width="700" src="orta3.htm" name="orta"></iframe>

cevaplarınız için teşekkürler
evet bende frame kullanmayı pek doğru bulmuyorum. ama benim ziyaret ettiğm bazı sitelerde frame olmadan bu işin yapıldığını gördüm. ki o zaman daha cs3 yoktu piyasada bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımız yardımcı olursa çok sevinirim

Hocam o zaman ajaxrain.com takılıcan. Ajax üzerinde tabbing vardır onu biraz kurcalayıp yapacan bişeyler.

Geri