Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

dreamweaver lütfen yardım

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında dogan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. dogan

dogan Site Gezgini

bir okul web sitesi tasarlıyorum. sayfaya gizli bir tablo yaptım ve tüm öğeleri bunun içine yerleştirdim. solda bir menü bar olacak sağdaki büyük (birleştirilişi hücreler)hücrenin içine sayfa içeriğini yerleştirecem. yalnız soldaki menüden ilgili yerlere tıkladığım zaman sadece ortadaki çerik değişsin.sayfanın tamamı her seferinde tekrar yüklenmesin. gezdiğim bazı sitelerde böyle bir özelliğe rastladım. dreamweaver da böyle bir özellik var mı. çok kurcaladım ama bulamadım.
    lütfen çok acil yardım edin

2. ebfo45

ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

frame veya iframe ile yapabilirsin. ya da gelişmiş ajax tekniklerini kullanarak. cs3 sürümünde bazı ajax eklentileri var.

fakat frame ve iframe kullanımı pek tavsiye edilmez.

3. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

Kolay Gelsin.

Ekli Dosyalar:

4. okoyun

okoyun Aktif Üye

şu koda bak bi ben örnek olarak verdim. <span class="style8">&nbsp;<a target="orta" href="faaliyetlerimiz.html">Etkinlikler</a></span> burda target var ya işte ordan halledecen hocam. burdaki "orta" bir iframedir örnek:<iframe height="760" width="700" src="orta3.htm" name="orta"></iframe>

5. dogan

dogan Site Gezgini

cevaplarınız için teşekkürler
    evet bende frame kullanmayı pek doğru bulmuyorum. ama benim ziyaret ettiğm bazı sitelerde frame olmadan bu işin yapıldığını gördüm. ki o zaman daha cs3 yoktu piyasada bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımız yardımcı olursa çok sevinirim

6. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

Hocam o zaman ajaxrain.com takılıcan. Ajax üzerinde tabbing vardır onu biraz kurcalayıp yapacan bişeyler.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal