Dreamweaver flaş butona link verme sorunu

Kodla Büyü

mevlana

Site Gezgini
arkadaşlar dreamweaverda flaş butonlar oluşturdum sayfalara verilen linkler çalışıyo (index okul personel gibi )ama web sitelerine verilenler çalışmıyo yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler

flas butonlar gayet ii çalışıyor sorun linklerde
web sayfalarına link veremiyorum mesela atatürk ve meb diye buton oluşturdum ama ve
butonlar sayfada görüntüleniyo ama tıklandığında istediği adrese gitmiyo

hocam butona hangi kodu yazdın flashta eğer aşağıdaki gibi değilse düzeltip tekrar deneyiniz
butona eklenecek action;

on (release) {
get URL ("link verilecek adresi buraya yazılacak");
}

arkadaşım butonu dreamweaver daki hazır butonlardan kullandım
ayrıca bu kodu denedim ama kodu yazdığımda butonun yerine kod çıkıyo

iki gözüm yada arkadaşım, buton seçili iken f9 tusuna bas(butonu çift tıklayarak içine girme sadece sahnede iken seç butonu ) orada kodu yapıştır, yada yapıştırma orada get url yibul oraya adresi ekle tercih senin.

dosyayı kaydettiğin yolda Türkçe karakter varsa flash butonlar çalışmaz yani adresi acmaz. aynı sorunu ben yaşadım. en sonunda medyasoft'a(macromedia nın Türkiye temsilciliği) mail attım. onlarda bana bunu söylediler. ve sorun ortadan kalktı.

KILIÇARSLAN HOCAM kod bu ben burada get url bulamadım veya nereye yapıştıracaz bu kodu oldu oldu olmadı resim koyup link verecem

<object>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<param>
<embed></embed></object>

sevgili mevlana bir yanlış anlama olmuş, benim söylediğim flash içindi flashda buton oluşturruken linki de flash programı içersinde veriyorsunuz siz verdiğim kodu, dreamweaver de kullanırsanız tabiki hata verir o kod flashda oluşturulan butonlar içindi butonun davranışını linkini v.s düzneledikten sonra dreamweaverde yolunu gösteren çalışır. eywallah.

mevlana kardes sana problemin nereden kaynaklandığını ve çözüm yolunu yazdım. bi dene istersen........

Geri