Dreamweaver da açılır menü

Kodla Büyü

zerdem

Site Gezgini
Arkadaşlar Dreamweaver da açılır menüyü nasıl yaparım. veya daha kolay bir yolu varmı bu işin anlatana minnettar olurum

öncelikle menü başlığını link yapmak gerekir.Bunun için menü başlığını seçip,alt kısımdaki properties panelindeki link kutucuğuna # işareti koyulur.eğer sağ tarafta behaviors paneli gözükmüyorsa Window panelinden onaylanarak ekrana getirilir.link yapılan menü başlığı üzerine gelinir.behaviors panelinin altındaki + yı tıklandığında bir menü açılır.bu menüden show popup menü tklatıldığında , karşımıza açılır menüde bulunacak bölümleri ve bu bölümlere ait linkleri belirtmemizi isteyen pencere gelir.Bu pencereden açılır menü ile ilgili bir çok ayarlama yapabilirsiniz hocam . iyi çalışmalar.

slm arkadaşlar ben logonun altına menü koymak istiyorum sayfa açıldığında direk çıksın yardımcı olursanız çok makbul geçer tşk

herkese merhaba.ben açılır menü yapmak istiyordum beceremedim yardım alayım dedim rainman hcamın dediğini deneyeyim dedim ama bende show popup menü silik görüüyo:( ne yapmalıyım lütfen yrdımmm:(

internette çokça örneğini bulursun.
dreamweaver'a ihtiyacın yok illa ki, bende dreamweaver yüklü bile değil :D

emineli' Alıntı:
herkese merhaba.ben açılır menü yapmak istiyordum beceremedim yardım alayım dedim rainman hcamın dediğini deneyeyim dedim ama bende show popup menü silik görüüyo:( ne yapmalıyım lütfen yrdımmm:(
Hocam menünün görünmesini istediğin resmi seçili hale getirip tekrar denersen aktif hale gelecektir.

OZGUREL HOCAM DEDİĞİNİZ GİBİ YAPTIM AMA OLMADI. HOCA YA SORDUM DYNAMİC DİYE Bİ SİTEDEN AL DİYO AMA BEN YİNE SAYFAYA YAPIŞTIRAMADIM. YAA UFFF::(

emineli' Alıntı:
hocam menü başlığını seçip link haline getirmeniz gerekiyo.Silik gözükmesinin nedeni bu olabilir.Menü başlığınızı seçip propertiesten link kısmına # işareti koyup boş bir link haline getirmeyi deneyin.MX 2004 te popup menü özelliği var.Fakat cs3 teki aynı değil buna benzer bir menü.

dw açılır menü yapmak istiyorsanız resim üzerine çözüm dw cs4 yanına dw8 kuracan dw8 acalır menü yaacan artık dw cs4 devam....olaay bu bence kendim yaptım :+1:

mervecan' Alıntı:
ya ben dreamwear da html ile site yapmak istiyorum nasıl yapabilirim? açık bi şekilde yazarsınız sevinirim
yazarlikyazilimi.meb.gov.tr/egitim/
bu linkte birkaç programla ilgili görsel eğitimler mevcut hocam..kolay gelsin..

ARKADAŞLAR ŞU AÇILIR MENÜ YAPMAK İÇİN LÜTFEN YARDIM EDİN DREAMVEAWER CS 8 KULLANIYORUM KAFAYI YİCEM ACİL SİTE YETİŞTİRMEM LAZIM YA LÜTFEN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
MAİL DE ATABİLİRSİNİZ :gcglery@hotmail.com

CS4 ingilizce sürümünde aktif görünüyor. CS4 Türkçe sürümünde pasifleştirmişler. DW CS4 meb in dağıttığı dvd lerde kurulumdan sonra güncelleştirme yapınca aktifleşebilir. Ama bu dvd ler ve seriali o kadar çok yere dağıldı ki adobe bunu karalisteye almış olma ihtimali yüksek. Macromedia 8 iken olan özellik sonra adobe cs4 olunca neden kapatılır anlamak zor. Pencere / davranışlar menüsünde eklenti denetimi sekmesinde + ya tıklayınca en altta başka davranışlar al seçeneği var. İnternete bağlıyken burayı tıklayınca adobe sitesi açılıyor. Buna benzer eklentiler ya parayla satılıyor ya da adobe ıd ve password istiyor. DW kurunca kayıt oldum bakalım maile ıd ve pass gelecek mi gelirse buraya yazarım.

Geri