donanım yardım!!!

Kodla Büyü

mabel

Aktif Üye
slm arkadaşlar.pc açılırken şöyle bir uyarı mesajı geliyo ekrana:
windows açılırken hata oluştu.lütfen gerekli modlardan birini seçin diyo.güvenli mod felan var.birini seçiyorum ama gene başa dönüyo açılmıyo pc.bütün seçenekleri denedim.ne olmuş olabilir.bir fikri olan varsa yardım edebilir mi lütfen??teşekkürler şimdiden.

hocam kabloları kontrol et.sabitdiske giden kablolar gevşemiş olabilir.eğer imkanın varsa sabit diskini başka birkasaya takıp çalıştırmayı dene.kolay gelsin

arkadaşım benimde başıma öyle bir hata mesajı gelmişti..onun üzerine bilgisayarım hiç çalışmadı..daha sonra bana çekirdek dosyalarda eksiklik var dedi..onun üzerine format attım artık sende nasıl bir msj gelir bilmiyorum

Güvenli modda açmayı dene.
Ondan sonra;
Başlat-programlar-donatılar-sistem araçları-sistem geri yükle'yi kullanabilirsin.

unlem hocam naptın sen, hardisk kablosu çıksa oraya kadar gelirmi bilgisayar :)...system boot failure diye mesaj alırsın en azından.
ct442002 hocamı takip et.olmazsa arkadaşlarında dediği gibi format, yapcak bişe yok..

formatlamadan önce hocam,xp kurulum cdsi tak kurulum dosyalarını yükle.snra tekrar başlatmayı dene eğer yine olmassa formatlarsın.
c de önemli belgelerin varsa onları da bir recovery programı kullanarak kurtarabilirsin,kolay gelsin

sistem göçmüş gibi,xp cdsiyle onarma deniyebilirsiniz yemezse, bilgileriniz varsa dostan yada hddnizi başka bir diske takıp aldıktan sonra komple format atmanızı tavsiye ederim,, kolay gelsin,

sorundan anladığım kadarıyla ciddi bir virüs çökertmesi. bi kaç kez başıma geldi bu sorun ve her seferinde format attım. ilk olarak pcni güvenli modda açıp geri yükleme yapmayı dene. resetlerse yapacak bişe yk format at ama formatlarken onarmayı dene. önemli bilgiler varsa bi kurtarma prgramı dene. diskinde soun olduğunu sanmam, olsa hiç açmazdı.

bencxe en önemlisi güvenli moddan açıp önemli belgeleri flash diske almakl :D
başıma gelmişti
gerisi format :D

Geri