domain aldım, hosting de kurdum ama bi türlü SQL bağlantısı.

Kodla Büyü

ikuru

Aktif Üye
arkadaşlar isimtescil den domain ve hosting(linux standart) aldım, lâkin veritabanı ile bi türlü bağlanmı sağlayamadım.. bilgisayarımda APACHİ de gzl çalışıyo ama sitede çalışmıyo.
İlk defa bu giriştim acaba sıkıntı bende mi? yoksa Bilmediğim bişey mi var?

yardımcı olabilecek arkadaşalar HELP mi?
site adresi: http://www.sivaskatalog.com

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Hocam bilgisayarındaki apache ile satın almış olduğun sunucu arasında bir bağ yok sen işi karıştırma yada kendinizi sunucumu yapmak istiyorsunuz tam anlayamadım ama

siz ftp programı ile size verilen erişim bilgilerini yani kullanıcı adı ve şifre ile bağlanıp sitenize ait dosyalarınızı kopyalacaksınız linux sunucunuzda ki htdoc klasörüne yerleştireceksiniz ve düzenlemeleride oradan yapacaksınız
Bu arada size zaten mysql erişim şifreleride verilmiştir phpmyadmin sayesinde size ait veritabanına ulaşabilir ve veritabanınızı düzenleyebilirsiniz..

CMS mi kurmak istiyorsunuz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz

Root kullancı adı localhostta calışırken gecerlidir bu yüzden bağlanamadınız galiba sitenizdeki hata onu gösteriyor

satın aldığınız pakette size verilen kullanıcı adı ve şifreleri kullanın yoksa sunucuya bağlanamazsınız yani veritabanı erişim için kullanıcı adı şifresi

aşağıdakilerin verilmiş olması lazım size
dbhost: localhosttur genelde ama firmaya göre değişir oradan öğrenin
veritabanı adı, veritabanı kullanıcı adı ve veritabanı erişim şifresi
ftp erişimi için kullanıcı adı ve şifresi vede ftp erişim adresi

ÖRnek Okulumuz için
www.yusufelihalitpasa.k12.tr icin;

FTP Adresi ftp://ftp.ttidc.com.tr
FTP Kullanici adi : halitpasa
FTP Sifreniz : *******(123456 gibi)

Veritabani Sunusu: mysql.ttidc.com.tr (Ftp kullanıci adi ve sifrenizle
girebilirsiniz.)
Veritabani: halitpasa

Yonetim Paneli: http://idcman.ttidc.com.tr

hakan hocam ilginizden dolayı teşekür ederim ;
benim bilgisayarımda localhost olarak sitem çalışıyor; veritabanı bağlantıları sorunsuz..
AMA cut ftp programı ile httpdocs klasörü içersine attığımda veritabanına bağlantıda;
problem oluştuğunu fdarkettim; ayrıyeten vt kurmak mı gerekiyor; *.sql adında bii tablo mu olusturmak gerekiyo yoksa farklı bişi mi gerekiyo; onu anlayamadım..

böte 2006(selcuk üniv.)

Merhaba hocam sorunu tam olarak yazarsanız yardımcı olayım.

Bağlantı dosyanızda şunlar olacaktır.

########## Database Info ##########

$db_server = 'localhost';
$db_name = 'smf';
$db_user = 'root';
$db_passwd = 'şifreniz, yazın';

hocam sağolsın;
problemimin çözümünde kısmi olarak sona yaklaştığımı sanıyorum, eğer hala çözüme ulaşamazsam irtibata geçerim, teşekkürler..

hocam,
sitemin içersine(hosting'e) phpmyadmin de değil de NAVİCAT 2004 veya metin belgesi şeklinde veritabanımı atabilir miyim... neden böyle soruyorum çünkü hostuma okuldan baglanmaya çalışıyorum, ve okuldan TTNET engellemesine takılıyorum, bu şekilde yapablicegim bişi var mı, teşekkürler

Hocam okullardan cpanel giriş yok sanırım; bu yüzden okuldan nete bağlanıyorsanız phpmyadmine erişe bilmeniz nerede ise imkansız gibi; ulaşsanız bire işlem yapana dek hattan düşünüyorsunuz.

Bu tür durumlarda öncelikle sql dosyanıza uzakdan bağlanma hakkı verin "%" işareti ile ; daha sonra sql bağlantı programları ile bağlantı kurabilirsiniz.

hocam rahatsız olduğum için doktordayım anca netten girme imkanı bulabildim evimde değilim il dışındayım

sorunu çözmüşsünüzdür umarım sorunununz kesin olarak şuydu siz localden cute ftp ile gönderdiğiniz için dosyaları sitenizin localdeki konfigurasyonu diğer sitede yani sunucu üzerinde çalışmıyor yani

configurasyon dosyanız local hosta göre ayarlandığı için sunucuda çalışmaz

########## Database Info ##########

$db_server = 'localhost';
$db_name = 'smf';
$db_user = 'root';
$db_passwd = 'şifreniz, yazın';

bu bilgileri cute ftp kullanarak sunucudaki configurasyon dosyası üzerinde sağ tıklayıp edit deyin ve değiştirin

db_server = localhost yada mysql olabiliyor
db name niz sizin için o hostta ayrılmış vt adı
user : sunucu erişimi için kullanıcı adnız
pass : şifreniz

phpmyadmin erişim bilgilerinizde vardır okuldan ben rahtlıkla giriyorum sizde yapabiliyor olmaznı lazım tabiki c paneli kullanmanız şart değil sunucuyla iletişime gecin size direk php myadmin adreslerini vereceklerdir ozaman cpanerlsiz girersiniz

Re: Re:

azizerkut' Alıntı:
gizemkar' Alıntı:

ben bu yönetim panelinden bi şey yapamadım klasör açarken bir hata veriyor "550 create directory operation failed" diye yönetim panelinden halledilir sandım ama bir şey yok bu yönetim panelinde

hocam bu panel bizim ozamanki hostumuzu paneli herkesin aynı değildir..
bize erişim için o aDres verildiği için ben örnek teşkil etsin diye onu yazdım.

Re: Re:

gizemkar' Alıntı:
azizerkut' Alıntı:
gizemkar' Alıntı:

ben bu yönetim panelinden bi şey yapamadım klasör açarken bir hata veriyor "550 create directory operation failed" diye yönetim panelinden halledilir sandım ama bir şey yok bu yönetim panelinde

hocam bu panel yönetim panali değil bizim ozamanki hostumuzun kota BİLgilerimizi görmemiz için bize verdiği adres. herkesin aynı değildir..
bize erişim için o aDres verildiği için ben örnek teşkil etsin diye yazmışım ozaman.

Geri