Dokunmatik panel sorunu

Kodla Büyü

ugur23

Site Gezgini
Merhabalar. yaklaşık 4 -5 gün önce tabletler bizlere dağıtıldı (öğrenciyiz) , benim anlamadığım bir nokta var
mesala bir oyun oynuyorsunuz yada internette geziniyorsunuz , benim ellerim çok terler , bir anda dokunmatik kafayı yemeye başlıyor ve ekranı silip ve ekranı kapatıp açınca düzeliyor
bazen şifremi giriyorum 4-5 hane yazdıktan sonra panel çalışmayı durduruyor yani hiçbirşeye dokunamıyorum
internetten 2 adet ekran koruyucu aldım hem ekranı korur hemde bu sorunu çözer diye. ama donanımsal mı bilmiyorum
sizlerde de aynı sorun varmı ? yoksa tableti garantiye mi göndersem ve garanti kapsamına girer mi
şarjdayken bu sorun olmuyor.
yardımınızı bekliyorum değerli hocalarım ve değerli arkadaşlar

hayır olmuyor
ekranın anakarta bağlanan flex kablosunda sorun var gibi geldi bana. bazen tepki vermemesinden yola çıkarak. şu an wipe data yaptım ancak deneyemedim çünkü eba ağı açılmıyor.

ellerin terlediği için oluyor ve sürekli oyun oynamaktan dolayı tablet kasılıyor biraz daha böyle kullanırsan tabletini perte çıkartırsın....

ne dediğinizi anlamadım
perte çıkartmak ne ya :?:
dokunmatik sensörleri ekranın arkasındadır önünde değil. tam olarak ne dediğinizi anlamasamda tahmin ediyorum
ayrıca o kadar özensiz kullansam gidip ekran koruyucu sipariş etmezdim.. xperia tipo isimli telefonu kullanıyorum 1 yıl oldu elimden hiç düşürmedim demek doğrudur ve ona rağmen sağlam ve hala ekran koruyucu kullanıyorum.

@evliyacelebi
aynı sorun sizdede varmı ?

az önce üstünde gelen etab 4 yazılı kağıtla denedim ve ekrana üfleyip buhar olsa bile takılma yapmıyor. sanırım hassasiyetten kaynaklanıyor.
yarın arkadaşlarınkini alacağım eğer onlarda sorun olmuyorsa garantiye göndereceğiz artık :-1:

Geri