Doğuda çalışan öğretmene 2 yıla 1 kademe hakkında?

Kodla Büyü

Deadpool

Aktif Üye
Arkadaşlar 10 Eylül 2013 yılında Erzurum da göreve başladım. Daha sonra bu yıl özür grubundan Düzceye tayinim gerçekleşti. Düzcede göreve başlama tarihim ise 1 Eylül 2015. Şimdi sorum şu 2 yıla 1 kademe hakkından yararlanabilir miyim ? Yoksa bu 10 günlük kaymadan dolayı bu hakkımı yitirir miyim ?

hocam ben doğuda 4. yılımı bitirince ancak 2 yıla bir kademe aldım sadece bir kere.. şuan 6. yılım ve batıya geldim hala geçmiş yılınkini alamadım

SensizTutsak' Alıntı:
Arkadaşlar 10 Eylül 2013 yılında Erzurum da göreve başladım. Daha sonra bu yıl özür grubundan Düzceye tayinim gerçekleşti. Düzcede göreve başlama tarihim ise 1 Eylül 2015. Şimdi sorum şu 2 yıla 1 kademe hakkından yararlanabilir miyim ? Yoksa bu 10 günlük kaymadan dolayı bu hakkımı yitirir miyim ?

hocam 10 günlük kaynama mevzusundan ziyade başka durum var. Aynı durum bende de oldu 2011-2013 arası ağrıda görev yaptım sonra ankaraya tayin oldum.

buraya gelince 2 yıla 1 kademe mevzusu için dilekçe yazdım. Valilikten gelen cevaba göre 2 yıla 1 kademe alabilmemiz için orda 3 yıl görev yapmış olmamız gerekiyormuş. Galiba adaylıktan dolayı

Aday öğretmenlik kalktiktan sonra iki yıla bir kademe alınır yani aday öğretmenlikte geçen süre sayılmıyor

SensizTutsak' Alıntı:
Öncelikle adaylık sayılmıyor ondan sonra 2 yıl doğuda geçecek. Tayin istediğiniz için alamazsınız hocam

zorunlu hizmet yükümlülüğünüzü yerine getirmek için gittiyseniz yararlanırsınız. örneğin ben 6 yıldır doğuda görev yapmama rağmen eş durumundan geldiğim için (zorunlu hizmet durumu yok) yararlanamıyorum.

Peki ben 4.5 yıl doğuda çalıştıktan sonra batıya geldim ve okulum yine zorunlu hizmet olarak geçiyor.. burdada iki yıla bir kademe devam eder mi?

Bu kanunun doguda çalışma ile alakası yok. 51 tane kalkınma il verilmiş kanunda açık açık yazıyor. Ve 2010 atamalarından sonraki atananlar yararlanıyor ( zorunlu hizmet muafiyetinden ). Bunn hakkında mebden cok türlü cevap var. Adaylık bu süreye sayılmıyor diye ama memden meme farklılık var. Ben bu sene dilekçe ile başvurdum. 2 sene 4 ay görev sürem ama yinede kademe verdiler.

Ben 2 günden dolayı alamadım. Dilekçelerime red cevabı geldi.

esim 2011 eylulde goreve basladi bugun mebbiste derece kademesi 8 1 gozukuyor bu iste bir yanlislik yok mu 8 2 olmasi gerekiyor ben mi yanlis hesapliyorum

2007 yılında meb tarafından yayınlanan 64. maddenin uygulanması konulu yazıda şu ifade yer almaktadır;
"Zorunlu bölge hizmeti ile yükümlü olan personelin atama şekli veya türü (kura,
rotasyon, istek, özür hali, ilk atama, yeniden atama) her ne olursa olsun kalkınmada birinci
derecede öncelikli yörelerde geçen başarılı her iki yılına bir kademe ilerlemesinin uygulaması
gerekecektir."

Buna göre adaylık süresi iki yıla dahildir. Ayrıca madem adaylık süresi bu haktan sayılmıyor, adaylık sonrasında bir kademe neden veriliyor? emekli sandığı neden o bir yılı işliyor? emsali olan iller var arkadaşlar. Gerekli araştırmanızı yaparak ilgili yerlerde hakkınızı arayın. Meb uygulama farklılığı yapmaktadır.

Hocalarım herkese teşekkür ederim. En güzeli galiba bir dilekçe yazarak kademe istemek ve beklemek.

Geri