Doğum sonrası ücretsiz izin...

Kodla Büyü

murat_alb

Site Gezgini
Sayın hocalarım.
Eşimin doğum sonrası izni 24/01/2012 tarihinde bitiyor. 4 aylık ücretsiz izin almak istiyoruz.
Merak ettiğim husus dilekçe tarihinin nasıl olması gerektiği. Çünkü, 23/01/2012-06/02/2012 tarihleri arası 15 tatil oluyor. O süre içerisinde maaş almak istiyoruz. 2. dönemin başından itibaren 4 aylık izine çıkmak istiyoruz (06/02/2012-06/06/2012). İdarenin de zor durumda kalmaması adına dilekçenin öğretmen ayarlanabilmesi için önden verilmesi faydalı olacaktır. Fakat yarın tarihli bir dilekçe versem saçma olur değil mi?

* Dilekçeyi 25/01/2012 tarihli mi yazmalıyım veya hangi tarihli?
* Ayrıca bu şekilde 15 tatilde çalışarak ardından 2. dönem başında doğum sonrası izni alabilme hakkımız var değil mi?
* Son olarak 25/01/2012 tarihinde yani doğum sonrası 8 haftalık izin bitiminin ardından idare tarafından göreve başlama gibi bir işlem yapılması gerekiyor mu? Yoksa hiçbir girişimde bulunmaz isek direkt olarak 25/01/2012 tarihinde göreve başlamış mı sayılır?

Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim...

Aylıksız izin alacağınızı okul idaresine bildirin, okulun açıldığı pazartesi günü dilekçenizi verin. Dilekçeyi verdiğiniz gün izne ayrılabilirsiniz, istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla böyle. Diğer soruları tam olarak bilmiyorum. Benim de benzer durumum var, öğreneceğim bakalım.

dilekçeyi istediğin tarihli yazabilirsin hocam.zaten 15 tatile giriyoz.15 tatilden sonra izne ayrılsın eşin bence.bu senin kanuni hakkın.idare zor durumda kalmaz.şimdiden söylersin onlarda araştırsınlar.yazık 15 günlük maaşınıza.sağolsun devletimiz yeri geldiğinde kuruşunu heba etmiyor bizden alırken.idare dersen yeterki düşmeye gör.fazla ince düşünmemek lazım.

bazı kaynaklar diyor ki ücretsiz izine doğumdan sonra hemen ayrılman lazım 15 tatili kullanıp yada doğumdan sonra örneğin 1 ay rapor kullanıp sonra ücretsiz izne ayrılamıyor muşsunuz? Siz ne diyorsunuz bu konuda?

Doğumdan sonraki yasal izin hakkınızdan sonra normal sağlık izinleriniz varsa yıl içinde kullanmadığınız onları bitirmeniz tabi ki daha iyi olur ama ne zaman döneceğinize de bağlı bir tavsiye bu, biliyorsunuz sağlık izni sene sonunda sıfırlanır, yeni seneye yani Ocak 2014'e yeni izin haklarınızla başlarsınız!

Ben ilk kızımda doğumdan sonraki yasal izin hakkım bitince 20+20'i kullanmıştım, onlar bitince de seminer dönemine gitmiştim Haziran'da, yaz tatilinde maaşımı aldım, Eylül seminer dönemine de gittikten sonra okulun açıldığı gün tarihli ücretsiz yıllık izne ayrıldım (doğum izni bittikten sonra 1 seneydi o zamanlar ücretsiz izni, maksimum onu yazdım ki böyle yapmak faydanıza, çünkü uzun süreli de yazsanız, istediğiniz an geri dönebiliyorsunuz!)

Geri