doğum izni problem

Kodla Büyü

ozcankurucu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 24 şubatta bir kızımız oldu ellerinizden öper.

10 şubatta 3 doğuma 3 hafta kalma iznimizi aldık.

15 tatilde çalışmadık tabii okullar tatildi. ara tatilden sonra 1 hafta okula gittik.

şimdi doğum iznini yazacaklar ama diyorlarki 15 tatilde çalışmadığınız için bu 2 haftalık süre izninizden düşülecek. bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar acep bu konuya ne derler. ne yapmalıyım? teşekkürler...

şimdi gelecem oraya onu diyenin ağzını burnunu dağıtacam. ne kadar emmesil insanlar var bu hayatta. ders defterini göster girdiğine dair hocam. onlarada kapak olsun. bendende selam söyle onlar anlarlar.

Vallahi hocam benim çocuk da 30 ağustosta dünyaya geldi.Doğumdan önceki süreleri doğum sonrasına aktaramadık, tatile girdiği için.Bununla ilgili bir il mem de resmi yazıda internetten bulup okumuştum, hatırlıyorum.Tatil zamanlarınızı büyük ihtimalle doğumdan sonrasına ekleyemezsiniz hocam.

fatihflies hocam eğer doğum tatil içine denk geldiyse evet ekleyemiyorsunuz, ama hocam 15 tatilden sonra çalışmış, eğer arada çılşmadığı gün olsaydı ekleyemezdi, sonuçta 3 hafta kala doktorun verdiği raporun tarihi önemli olan.

merhaba

ekim başı doğum yapacak ve doktordan 18 Eylül'e kadar çalışabilir raporu alan birisi bu duruma göre doğum sonrasına sadece eylülde çalıştığı gün sayısını mı aktarabiliyor? yani 8+5 hafta izinli olamıyor mu?

eğer 3 hafta kalana kadar çalışabilir dediyse doktor ve memur çalışmışsa; doğumdan sonra 8+5=13 hafta izin yapar zaten doğum sonrasında doktor bize ne zaman işe başlanacağını belirten bir rapor vermişti sorun olmadı. ister tatil olsun ister olmasın farketmez, çalışmayı bitirdiği andan itibaren izinli sayılır ve doğumdan sonraki 8 haftaya doğum öncesi kullanmadığı izin hakkı eklenir.

ziyaunal' Alıntı:
eğer 3 hafta kalana kadar çalışabilir dediyse doktor ve memur çalışmışsa; doğumdan sonra 8+5=13 hafta izin yapar zaten doğum sonrasında doktor bize ne zaman işe başlanacağını belirten bir rapor vermişti sorun olmadı. ister tatil olsun ister olmasın farketmez, çalışmayı bitirdiği andan itibaren izinli sayılır ve doğumdan sonraki 8 haftaya doğum öncesi kullanmadığı izin hakkı eklenir.
bende sizin dediğiniz gibi biliyorum ama güya öğretmen 1 eylülde görece başladığı için doğumdan sonra 5 haftayı değil de bu 18 günü aktarabilirmiş diyor müdür yardımcısı..

poet' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:
bende sizin dediğiniz gibi biliyorum ama güya öğretmen 1 eylülde görece başladığı için doğumdan sonra 5 haftayı değil de bu 18 günü aktarabilirmiş diyor müdür yardımcısı..
Nerde yazıyormuş o. İzin yönergesinde öğretmenlere özel bir düzenleme görmedim ben

Geri