Dizüstü bilgisayar göçürdüm Yardım!

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar bir öğretmen arkadaşın laptopunun sabitdiskini partition magic le ikiye böleyim dedim işlem hata vererek yarıda kaldı. windows cd sini takıyorum sabitdisk yok diyor içinde bayaaa bi bilgi varmış
arkadaşlar acil olaraktan yardım bekliyorum

aynı sorunu zamanında bende denedim CDden çalışan programlarla verileri kurtarmayı bile denedim ama olmadı malesef format atmak zorunda kalmıştım :cry: ama bende format atarken sorun çıkarmadı sizin sorununuz sabit diskin sata olmasından kaynaklanıyor olabilir BIOStan satayı devre dışı bırakın yada kurarken sata sürücülerini de kurun

khiren's boot cd ile açtım bilgisayarı sabitdiski görüyor ve sorun yok gibi gözüküyor

o zaman sorun büyük ihtimal sata sürücülerdedir bu laptop MEB'in öğretmenlere verdiği laptoplardan değil mi

hayır mebin verdiği değil arkadaşlar fujitsu siemens
peki flaşdikle dosyaları kurtarmam mümkün mü?

arkadaşlar iki partition da görünüyor 1. sinde sorun yok gibi görünüyor 2. de ise unallocated gibi bişey yazıyo 2. kısma format atsam ne dersiniz?

unallocated diye görünen bölüm ya partition manegerin kendisi için oluşturduğu bölüm yada parçalamaya çalışıp ta parçalayamadığı bölüm bence en garanti yol CDden başlatın verilerinizin yedeğini alın ondan sona istediğinizi yaparsınız

flaşdiske dosyaları atayım diyorum ama bi türlü beceremedim
hirens's boot cd ile açıyorum sabitdiski ve dosyaları görüyor ama flaşdiki bir türlü göremedim nasılyapabilirim?

arkadaşlar flaşdiski birtürlü görmedi
boot flaşdisk nasıl yapabilirim?
bunu yaparsam flaşdiskle bilgisayarı açıp dosyaları kurtarabilirim...

ben bir arkadaşın laptopuna flash disk ile xp yüklemiştim
onun dvd si bozuktu minik bir xp programı vardı adını şimdi hatırlamıyorum
flash boot yapılıyor ve açılıyor
hdd nin içindekileri görebiliyorsun
internette araştırısanız bulabilirsiniz

arkadaşlar biraz araştırma yaptım bootable flaşdisk yaptım
ancak fat, fat32 sistemleri görüyor ntfs yi görmüyor
inanın şimdi işim var ve yarın bunu yapmam gerekiyor...
bana bir link verir yada yöntem söylerseniz çok makbule geçecek...

arkadaşlar problemi çözdüm
cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum...

flaş bellekten çalışan windowsu denedim ama bir türlü bunu çalıştıramadım.
son çare olarak diskten 5 gb lık bir alanı biçimlendirip windows kurdum, bilgileri kurtardım ve sabitdiski baştan bölüp biçimlendirerek sistemi kurdum. ve kurtarılan bilgileri geri yükledim...

inşallah benim durumuma düşen arkadaşlara faydası olur...

Geri