Dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum.

Kodla Büyü

munsal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Sİzlerde bana önerilerinizle yardımcı olursanız sevinirim.

asus f3jc serisi

core duo 1.83 mhz
100 gb hdd
1 gb ram
15.4 ekran
.......
.....

Kullanıyorum Memnunum

Bir tane buldum özellikleri aşağıdaki gibi. Eğer dezavantajları varsa yazarsanız iyi olur. Fiyatı ise: 979,00 USD + KDV--- 1.524,89 YTL
AMD Turion2 TL52 (31W 1.6 GHz 2x512 KB)
Ekran : 15.4" WXGA TFT - 1280x800 GLARE EKRAN
RAM : 1 GB DDR2 667 MHz (Max 2GB)
HDD : 100 GB 5400 RPM
Ekran Kartı : NVGF FO 7300 128 MB EKRAN KARTI
Genişleme Yuvaları : Wifi 802.11g, 1 x IEEE1394, 4x USB 2.0,
Optik Sürücü : 8 x DVD-WR -- KAMERA -- BLUETOOTH
Audio : AC97 S/W, Audio DJ
İşletim Sistemi : Microsoft Windows XP Home TR
Ebatlar : 354mm x 284mm x 35.2 mm
Pil ve Pil Ömrü : Li-Ion 8 cell .3,5 saat
Klavye : Q Turkçe 85 Tuş
Bonus : Taşıma Çantası , Mouse
Ağırlık : 2,85 Kg

ekran kartı ii değil oyunlarda ve 3 boyutlu uygulamalarda çok kasılır ses de ii değil bence, diğerleri standart, fiyatına göre uygun olabilir.

Bende laptop araştırıyorum, almışken düzgün bişey almak gerek...

Araştırdığım kadarıyla Asus 'un diğerlerine göre pil ömrü daha fazla...

İşlemci konusunda karasızım ben de... AMD nin ısınma problemi çözüldü ama INTEL bana daha güvenli geliyor hep.. Bu konuda daha bilgili hocalarımız varsa fikirlerini bekliyorum...

tavsiyem intel core2 ürünlerini almanız ..intel en son atağıyla amd uçurum boyu fark atmıştır..bunu yapılmış test karşılaştırmalarıyla görebilirsiniz.

http://www.thgtr.com/cpu/charts/index.html

daha sonrasında ise önemli olan donanım ve tabiki sağlamlık
( SORUN ÇIKARMAMASI ANLAMINDA) .. sağlamlık ve donanım olark en çok bilinen ürünler
tamamen kendi sıramdır
SONY , IBM , HP, DELL, TOSHIBA, ASUS,

Bu sıraya göre bu ürünlerin core 2 5400 ve üstü olanlarından uygun fiyat ve donanıma sahip olanını gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Bence laptoplarda ihtiyacı iyi belirlemek gerekiyor eğer fazla taşımak gerekiyorsa yani masaüstü yerine alınıyorsa büyük ekran alıp ağırlığa önem vermemek gerekiyor.

Hatta bu durumda pil ömrü de çok önemli değil. Ama her gün yanımızda taşınacaksa ağırlık çok önemli.

Burada ekran boyu devreye giriyor bence ideali 13 inç. 1 inç başına yarım kilodan fazla ağırlığı fark ediyor.

Diğer özelliklerse her iki durum da da aynı olmalı bence en az 1gb ram olmazsa olmaz. hatta mümkünse 2gb. ekran kartı da mutalaka paylaşımsız olmalı performansı çok etkiliyor
benim favorim Sony Vaio VGN-SZ5XTN/C

ama fiyatını göz önüne alırsam uzaktan seyretmekle kalıcam galiba :(

Geri