dizel mi? lpg mi?

Kodla Büyü

cagdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dizel bir araba mı daha avantajlıdır, yoksa lpg sıralı sistemler mi?
kimi dizel, kimi lpg diyor karar veremedim. Siz nedersiniz?

hocam kesinlikle yeni nesil dizeller derim. 93 ten beri değişik modelde araba kullandım, bunlardan kimi lpg kimi benzinli idi. son 2 yıldır dizel linea kullanıyorum ve diyebilirimki en iyisi bu. hem yakıt bakımından hem konfor bakımından elindeki para ile alabilieceğim en iyi araba bu.
sana bi kaç avantaj ve dezavamtajarından bahsedim.
* dizelde yakıttan çok tasaruuf edersin ama arızası biraz tuzlu olur ( biraz zor arıza veriri ama)
* lpg li arabaların muayenesi baya bi zor oluyo , ilk taktırdığın zamanki emniyet önlemleri değiştiğinde mecburen sen de değiştirmek zorunda kalıysun.
* lpg tankını belirli peryotlarda değiştirmen lazım.
* lpg de bagajın küçülüyo.

hocama katılıyorum..
geçen gün köprüde lpg'li bir bmw yanıyorken gördüm..
akşam haberlerde gösterdiler sonra..
en ufak kaçak oldu mu tehlikeli..
önceden bende de lpg'li araç vardı..
şimdi dizel arabam var..
dizel tavsiye ederim..

Hocam ben Lpg li araç kullanıyorum muayene falan hiç sorun değil yeterki bi sızdırma olmasın, ki 2 yıldır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım, bende opel astra var memleketteki ustam dizel alma hocam arıza bi başlarsa bütü arabayı kaplıyor dedi.Yalnız lpg sisteminin iyi bir marka taktırmanı tavsiye ederim...

şimdi lpg :-1: li arabanın hiçbir esprisi yok. kesinlikle dizel :+1: tavsiyi ediyorum. (tecrübelerime dayanarak)

keyloger' Alıntı:
Hocam ben Lpg li araç kullanıyorum muayene falan hiç sorun değil yeterki bi sızdırma olmasın, ki 2 yıldır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım, bende opel astra var memleketteki ustam dizel alma hocam arıza bi başlarsa bütü arabayı kaplıyor dedi.Yalnız lpg sisteminin iyi bir marka taktırmanı tavsiye ederim...
tavsiye edebileceğin bir marka var mı hocam?

benimkisi Brc, kuzenimde golf var onunki Tattarini, diger kuzenimde Zavoli var. araştırırken karşılacaksınız size şunu diyecekler marka kadar takan ustada önemli ki haklı bişeydir bu...

orta sınıf arabalarda avensis, vectra , 407,passat ve daha üst segment mercedes c,audi a6, bmw 3 gibi araçlarda kesinlikle dizel ama kompakt sınıftaki araçlarda megane, focus, golf gibi araçlarda lpg derim. Çünkü üst model araçlara lpg yakışmıyor.

tavuk yumurta hesabı olacak burası...
Şu ana kadarki araba ile ilgili açılan konularda elle tutulur bir bilgi üretilmemiştir.

Paran varsa iyi bir dizel motora sahip araç...Tercihim her zaman DİZEL...

her açıdan tabiiki DİZEL... 2 yıl lpg'li kullandım,47.000 km yol yaptım. daha sonra 1 yıl 20.000 km dizel kullandım, iki yıl kullandığım lpg'ye acıdım...

Kesinlikle dizel.. Lpg li honda bile rampalarda can çekişiyorsa tartışmaya bile girmem..

lpg kullanan biri olarak herhangi bi sorun yaşamasamda kesinlikle dizel derim

Dizeller eski dizeller gibi değil. Hem ekonomik hem de araba at gibi oluyor. yokuşu 3 le çıkabiliyorsun. Hem kıvrak hemde çekişleri çok iyi. Benim arabada yalnızca ilk kalkışlar benzinliye göre seri değil.

Birde ses olayına dikkat et. Artık iyi yalıtım yapıyorlar. Benim arabada ses problemi var. içeri ses alıyor. :verymad:

Focus 2008 TDCI Collection.

imkan varsa kesinlikle dizel, ne gerek var arabanın çalışma sistemini değiştireceksin.

lpg 300 km =50 tl atıyorum. tabi uzun yol. 160-170 tl. dizel nedir bilemem, ama benzinliden fazla 5-10 a yakın fark veriyosun aracı alırken. sıfır aracın vergisi vs.

Geri