Diyarbakır'da Tercih Edilebilecek Okullar

Kodla Büyü

egebt

Site Gezgini
Arkadaşlar Diyarbakır'da tercih edebileceğm okullar hakkında yardım istiyorum

BAĞLAR Alatosun Ortaokulu
BAĞLAR Atatürk Ortaokulu
BAĞLAR Celal Güzelses İlkokulu
BAĞLAR Çelebi Eser Ortaokulu
BAĞLAR Eczacılar Ortaokulu
BAĞLAR Faik Ali Ortaokulu
BAĞLAR Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi
BAĞLAR Fatih Ortaokulu
BAĞLAR Gömmetaş Ortaokulu
BAĞLAR Halk Eğitim Merkezi
BAĞLAR Hüseyin Uluğ İlkokulu
BAĞLAR Kazım Karabekir Ortaokulu
BAĞLAR Kırkkoyun Köyü Karacadağ Ortaokulu
BAĞLAR Koşuyolu Ortaokulu
BAĞLAR Mesut Yılmaz Ortaokulu
BAĞLAR Nuri Zekiye Has Ortaokulu
BAĞLAR Övündüler Tokaçlı Mezrası Ortaokulu
BAĞLAR Vehbi Koç İlkokulu
BAĞLAR Yiğityolu Dr.İlhan Koçtürk Ortaokulu
BAĞLAR 700.Yıl Ortaokulu
KAYAPINAR Güleçoba Aşikan Ortaokulu
KAYAPINAR Halk Eğitim Merkezi
KAYAPINAR Pirinçlik Ortaokulu
KAYAPINAR Süleyman ve Muazzez Ersönmez Ortaokulu
KAYAPINAR Vali Ahmet Cemil Serhadlı Ortaokulu
KAYAPINAR Vehbi Koç İlkokulu
SUR Alipaşa Ortaokulu
SUR Alpaslan İmam Hatip Ortaokulu
SUR Cemil Özgür Ortaokulu
SUR Çarıklı Milli Egemenlik Ortaokulu
SUR Halk Eğitim Merkezi
SUR Kavaklıbağ Ortaokulu
SUR Köprübaşı Ortaokulu
SUR Küçükakören Şehit Pilot Cengiz Oruç Ortaokulu
SUR Mermer Bucağı Ortaokulu
SUR Özekli Ortaokulu
SUR Soğanlı Ortaokulu
SUR Sungur Ortaokulu
SUR Şefik Alakuş Ortaokulu
SUR Şehit Üsteğmen Fehmi Taşkın Ortaokulu
SUR Tevfik Fikret Ortaokulu
SUR Yavuz Selım Ortaokulu
SUR Ziya Gökalp Ortaokulu
SUR Ziyaret Ortaokulu
YENİŞEHİR Gaffar Okkan Anadolu Lisesi
YENİŞEHİR Güvendere Ortaokulu
YENİŞEHİR Güzel Ortaokulu
YENİŞEHİR Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu
YENİŞEHİR Hamravat Ortaokulu
YENİŞEHİR Hülya Tugay Ortaokulu
YENİŞEHİR İMKB 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu
YENİŞEHİR İstiklal Ortaokulu
YENİŞEHİR Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
YENİŞEHİR Şehit Başkomiser Fatih Özdil Ortaokulu
YENİŞEHİR Şehit Hazım Sahın Ortaokulu
YENİŞEHİR Şehit Öğretmen Nuriye Ak Ortaokulu
YENİŞEHİR Toplu Konut Anadolu Lisesi

bağlardan hiçbir okul yazılmaz bir kere onları atalım kesinlikle.Kayapınar ve yeni şehir iyi semtler bu okulkları araştırın sur hakıkında bir sey diyemeyeceğim daha iyi bilen arkadaslara bırakıyorum.

egebt' Alıntı:
ashax' Alıntı:
En rahat edebileceğin yerler halkeğitim merkezleri.

ashax hocam halk eğitim merkezleri hakkında hiçbir bilgim yok yazıp yazmama konusunda emin değilim

halk eğitim merkezlerinde bilgisayr kursaları sadece açılıyor öğrenci felan yok. kursiyerler olur il içinde halk eğitim merkezlerini açmadılar özür grubuna açmışlar.

benim puanım 68. ben de ilk sıraya nereyi yazacağıma tam karar veremedim. evime yakın 3 okul var onları yazıcam olursa olur olmazsa ücretsiz izne ayrılacam. 3 küçük bebeğim var. 2-3 gün ya da uygun saatlerde olursa bu okullar gidicem. teyzemden biraz öğrendim okulları ama sizin önceliğinizi bilemediğim için şu okul iyi diyemiyorum.

arkadaşım kayapınar daki okulları yazmanı tavsiye ederim bağlar ve sur ilçesini kesinlikle yazma derim.
kayapınarlar ilk tercihlerin yenişehir ikinci tercihin olsun

hocam kayapınar diyorsun da benim evim kayapınarda yenişehirle aramızı tren rayları ayırıyor. yani yenişehir o kadar geniş bir alan ki veya kayapınar. arkadaşın özrünü bilsek yani eşi nerde çalışıyor nerde oturucak falan. surda bir okul var mesela üniversitenin içinde sanırım. yani hepsi iyi veya kötü değil...
bu arada belki aradaş tercih yapmıştır da...

YENİŞEHİR Gaffar Okkan Anadolu Lisesi -------------> ÇARŞI MERKEZİNDE ULAŞIM PROBLEMİ YOK. ÖNÜNDEN BÜTÜN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI GEÇER
KAYAPINAR Vehbi Koç İlkokulu------------>> YENİ BİR OKUL İMKANLARI İYİ
YENİŞEHİR Toplu Konut Anadolu Lisesi>>>>>>>>>>TOKİ
YENİŞEHİR Şehit Başkomiser Fatih Özdil Ortaokulu>>TOKİ
YENİŞEHİR Hamravat Ortaokulu>>>>>>>>><TOKİ

YENİŞEHİR İMKB 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu>>>>>>>>>ELAZIĞ CADDESİ ÜZERİNDE EĞİTİM KAMPÜSÜ BAKIMSIZ BİR OKUL AMA İDARE EDER ULAŞIM BİRAZ SIKINTI YARATABİLİR.
KAYAPINAR Vali Ahmet Cemil Serhadlı Ortaokulu>>>>><HUZUREVLERİ SEMTİNDE ÖĞRENCİ PROFİLİ İYİ DEĞİL

DİĞER HİÇBİR OKULU TAVSİYE ETMEM..

anafor01' Alıntı:
hocam kayapınar diyorsun da benim evim kayapınarda yenişehirle aramızı tren rayları ayırıyor. yani yenişehir o kadar geniş bir alan ki veya kayapınar. arkadaşın özrünü bilsek yani eşi nerde çalışıyor nerde oturucak falan. surda bir okul var mesela üniversitenin içinde sanırım. yani hepsi iyi veya kötü değil...

malesef hocam daha tercih yapmadım hala araştırma aşamasındayım bugün okulları arayıp konuştum biraz fikir edindim. eşim asker büyük ihtimal ofiste kurtoğlu lojmanları var orada oturacağız.
okulların hepsi iyi veya kötü değil ama geneli de pek iç açıcı değil.

nemesis' Alıntı:
YENİŞEHİR Gaffar Okkan Anadolu Lisesi -------------> ÇARŞI MERKEZİNDE ULAŞIM PROBLEMİ YOK. ÖNÜNDEN BÜTÜN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI GEÇER

YENİŞEHİR İMKB 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu>>>>>>>>>ELAZIĞ CADDESİ ÜZERİNDE EĞİTİM KAMPÜSÜ BAKIMSIZ BİR OKUL AMA İDARE EDER ULAŞIM BİRAZ SIKINTI YARATABİLİR.
KAYAPINAR Vali Ahmet Cemil Serhadlı Ortaokulu>>>>><HUZUREVLERİ SEMTİNDE ÖĞRENCİ PROFİLİ İYİ DEĞİL

nemesis hocam bu söylediğiniz okulların hemen hemen hepsini yazdım ama 25 tercihi de doldurmak adına bağlar ve surdan da okul yazdım atanmamak gibi bir lüksüm yok malesef :(

bu arada ilkokullardan birini aradım ve seneye büyük ihtimal norm fazlası olacağımı söylediler o yüzden onları direk eledim

ha bir de hocam anadolu liselerinde de ders seçilmezse norm fazlası olmaz mıyız?

malesef hocam daha tercih yapmadım hala araştırma aşamasındayım bugün okulları arayıp konuştum biraz fikir edindim. eşim asker büyük ihtimal ofiste kurtoğlu lojmanları var orada oturacağız.
okulların hepsi iyi veya kötü değil ama geneli de pek iç açıcı değil.[/quote]

hocam sadece 2 kişiyiz galiba diyarbakırı isteyen...hakkımızda hayırlısı olsun..
benim tercihler
1. imkb yatılı bölge okulu
2. istiklal ortaokulu
3. hülya tugay ortaokulu

hocam 3 tercih yapıp 26.seçeneği de seçsem olur mu bir bilginiz var mı? kayserideyim şu an diyarbakıra geçecem ama bunlar dışında neresi gelirse çok önemli değil.26. tercihi seçmek için 25 ini de doldurmak gerekir mi?

bağları hiç yazmayın aman aman..eşimden dolayı diyarbakıra sık sık gidiyorum.Yenişehir zaten Amedin merkezi hocam.Mehmet Akif Ersoy de eşimin abisi müdür yrd..çok rahat ve güzel bir okul tamda merkezde..

nermin_böte' Alıntı:
bağları hiç yazmayın aman aman..eşimden dolayı diyarbakıra sık sık gidiyorum.Yenişehir zaten Amedin merkezi hocam.Mehmet Akif Ersoy de eşimin abisi müdür yrd..çok rahat ve güzel bir okul tamda merkezde..

Bağlarda Doğmuş büyümüş ve bağlarda öğretmen olarak görev biriyim yazdıklarınızı öncelikle kınıyorum. Her bölgenin kendine has sorunları olabilir bağlar dediğiniz ilçe nüfusu 500 bin civarı sosyo ekonomik düzeyi düşük insanların yaşadığı bir ilçe,evet durumu kötü okullar olabilir ama iyi olan okullarda mevcut. Arkadaşında söylediği Diyarbakır'a atanmak gerektiğni söylüyor, ondan dolayı rahatlıkla yazabilirsiniz artık doğuda sorun olay çıkmıyor çözüm süreciyle birlikte artık olaylar batıda çıkmaya başladı gezi olayındaki gibi...

egebt' Alıntı:
nemesis' Alıntı:

nemesis hocam bu söylediğiniz okulların hemen hemen hepsini yazdım ama 25 tercihi de doldurmak adına bağlar ve surdan da okul yazdım atanmamak gibi bir lüksüm yok malesef :(

bu arada ilkokullardan birini aradım ve seneye büyük ihtimal norm fazlası olacağımı söylediler o yüzden onları direk eledim

ha bir de hocam anadolu liselerinde de ders seçilmezse norm fazlası olmaz mıyız?
Bence tercihlerinizi yaparken ilkokul ve ortaokul ayırımını düşünün.Ayrıca En önemlisi Bir Bilgisayarcı için Lab. olması çok önemli.Labı olmayan okulları bence eleyin.Kayapınar Halk eğitim Merkezinde Lab. yok.Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Lab var.

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim kafamda baya bi şekillendi okullar internet araştırmaları, telefon görüşmeleri ve sizlerin sayeside bir sıralama yaptım ilkokulları eledim, liseleri eleyemedim güzel okullar hepsi de. bir çok okulun labı yok zaten bakalım artık hayırlısı olsun

Hocam köy okullarına gidecekseniz internetten köyün merkeze kaç km olduğuna da bakın bence. Ben Sur ilçesindekilerden bildiğim kadarını paylaşayım:

Sur Sungur köyü taşıma merkezi değil.bu sebepden dolayı şuberler 1er şubedir ve sınflar mevcutları da azdır. köy okulu.Dbakıra 45km vardır. bu okulu yazabilirsiniz.H. Puanıda 28di sanırım.

Sur Küçükakören yeni bina yapıldı. taşıma merkezlidir. normal bi okuldur. dbakıra 50km vardır. Hizmet puanı 30.

Sur köprübaşı silvan yolu üzerindedir ve yolu çok güzeldir.20km civarıdır. büyük bir okuldur ve taşıma merkezidir.

Sur özekli sorunlu olmasıyla meşhurdur.yolu 55kmdir. taşıma merkezidir. BT sınıfı var. ortaokul 3er şubedir. HP30.

Sur soğanlı taşıma merkeziydi sanırım. ama yolu çok yok. 30km civarıdır. HP 28sanırım

Sur Cemil Özgür yanlış hatırlamıyorsam kampüsün içindeki lojmanlarda.

Sur Ali paşa Suriçi mahallesinde. Suriçi mah. varoşlardır. Ama bi arkadaşımın okuluda o mahalledeydi, okula sıknıtısı yok. ama okul merkezde olsa da köy çocuklarından farkı olmaz.

bir de köy okullarında servis sıkıntıdır. Gidebiliyorsanız bence 5 arkadaş birleşin kendi otomobilinizle gitmeye çalışın. :+1: kimseye bağlı kalmazsınız. çünkü servisçiler mafyavari çalışıyorlar ya da küçük okullarda müdürler kendine transit alıp yolunu bulmaya çalışırlar. çok sıkıcı bir ortamdır. onlardın dediklerini yapmaya mecburmuşsun gibi davranırlar :verymad:

bayos' Alıntı:
Hocam köy okullarına gidecekseniz internetten köyün merkeze kaç km olduğuna da bakın bence. Ben Sur ilçesindekilerden bildiğim kadarını paylaşayım:

Sur Sungur köyü taşıma merkezi değil.bu sebepden dolayı şuberler 1er şubedir ve sınflar mevcutları da azdır. köy okulu.Dbakıra 45km vardır. bu okulu yazabilirsiniz.H. Puanıda 28di sanırım.

Sur Küçükakören yeni bina yapıldı. taşıma merkezlidir. normal bi okuldur. dbakıra 50km vardır. Hizmet puanı 30.

Sur köprübaşı silvan yolu üzerindedir ve yolu çok güzeldir.20km civarıdır. büyük bir okuldur ve taşıma merkezidir.

Sur özekli sorunlu olmasıyla meşhurdur.yolu 55kmdir. taşıma merkezidir. BT sınıfı var. ortaokul 3er şubedir. HP30.

Sur soğanlı taşıma merkeziydi sanırım. ama yolu çok yok. 30km civarıdır. HP 28sanırım

Sur Cemil Özgür yanlış hatırlamıyorsam kampüsün içindeki lojmanlarda.

Sur Ali paşa Suriçi mahallesinde. Suriçi mah. varoşlardır. Ama bi arkadaşımın okuluda o mahalledeydi, okula sıknıtısı yok. ama okul merkezde olsa da köy çocuklarından farkı olmaz.

teşekkür ederim bayos hocam köy okullarına hiç bakmadım onları da direk eledim mesafe olunca hep sıkıntı oluyor

hocam ben de isticem ama dediğiniz gibi hiç iç açıcı değil okullar, bu saat olmuş hala karar vermiş değilim, benim puanım 73 en yüksek benim mi bilmiyorum, ilk tercih önemli, ben de kayapınar ve Yenişehir dışında yazmam, halk eğitim müdür yard. yaz dedi ama karar veremedim

eyLuLL' Alıntı:
hocam ben de isticem ama dediğiniz gibi hiç iç açıcı değil okullar, bu saat olmuş hala karar vermiş değilim, benim puanım 73 en yüksek benim mi bilmiyorum, ilk tercih önemli, ben de kayapınar ve Yenişehir dışında yazmam, halk eğitim müdür yard. yaz dedi ama karar veremedim

eyLuLL hocam benim lk tercihm halk eğitim oldu ben konuşmadım ama eşim görüştü ona da sıkıntı olmaz yazsın demş müdür yrd. artık sonuçları bekleyeceğiz hakkımızda hayırlısı

ashax' Alıntı:
nermin_böte' Alıntı:

Bağlarda Doğmuş büyümüş ve bağlarda öğretmen olarak görev biriyim yazdıklarınızı öncelikle kınıyorum. Her bölgenin kendine has sorunları olabilir bağlar dediğiniz ilçe nüfusu 500 bin civarı sosyo ekonomik düzeyi düşük insanların yaşadığı bir ilçe,evet durumu kötü okullar olabilir ama iyi olan okullarda mevcut. Arkadaşında söylediği Diyarbakır'a atanmak gerektiğni söylüyor, ondan dolayı rahatlıkla yazabilirsiniz artık doğuda sorun olay çıkmıyor çözüm süreciyle birlikte artık olaylar batıda çıkmaya başladı gezi olayındaki gibi...

Hocam öncelikle her yer memleketim derim ben...
arkadaşa katılıyorum doğuda çok şükür bu tür olaylar azaldı önceden olanlar da öyle her yerde, halkı rahatsız edecek kadar değildi. ben de batmanlıyım. inanın medyanın abarttığı kadar kötü değil buralar. hele diyarbakır çok güzel bir şehir.Bazı eksiklikleri illa ki vardır. ben kayseriden eşdurumuyla diyarbakıra tayin istedim şu an. 2,5 sene kaldım zor dayandım oraya. şöyle ki çok güzel bir şehir kayseri ama bana göre de insani ilişkiler pek gelişmiş değil. demek istediğim her yerin iyi kötü özellikleri var. Ama diyarbakır öyle korkulacak bir yer değil.gelip görünce ve yaşayınca ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız...

bazısı atamam çıksında hakkarin dağına bile giderim diyor atanıyor sonra ağlamaya başlıyo yoksa tercihlerinizi başkasımı yapıyo :puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha:

anafor01' Alıntı:
Hocam büyük ihtimalle eviniz ya tes-iş konutları sunrise tarafta ya da Hatipoglu selale evleri metrople bakan taraf..sececeginiz o üç okulda Huzurevleri tarafında ve gecekondu tarafında..çevresi ve ogrenci profili iyi olmayan okullar.kayapinarda yazabileceginiz en iyi okul vehbi koç..ggazilerde ve tek vesayitle on dk da okuldasiniz.bagalri ve suru kesinlikle yazmayin cok kotu okullar.yeni sehir diyede aldanmayin bi kismi kötü..gerçi çok köy okulu açmışlar.cok sapa yerleri açmışlar..

Bu arada diyarbakirliyim ve burda gorev yapiyorum diyen arkadaslarin kompleksli tavirlarinada aldirma.rahatini düşün..diyarbakirli hocalarin cogu milli egitimin onunde yatiyor torpil bulabilmek icin .gorevlendirmeyle iyi okullara gidiyorlar.bi kere sunu kabul edin arkadasim sorunlu bi insaniniz sorunlu bi ahlakiniz ve sorunlu bi sosyo psikilojik yasaminiz var.ve bolgenizin cogu yeri hala yaka silkdiren cinsten.kurtulun artik şu aşşağılık kompleksinizden ve kendinizi küçük görmelerinizden.sorunlarinizla yüzleşin kendi halkınıza faydanız olsun.sorunlarinizi gormezlikten gelmeyin.olaylar olmayabilir kısmen bittiğinide düşünebilirsiniz fakat insanınızın ahlakını düzeltmediginiz sürece bedavacılığı unuturmadiıgğınız sürece bağlar sur ve cevresi sizin her zaman kamburunuz olacak.insanları kullandıkları fakirleştirdikleri ve bağları özellikle gelişime acmadıklari yetmedimi çok bilmiş büyüklerinizin?? Dısardan gelenlere çemkirmek yerine biraz eğitiminizi öğretiminizi kaliteli hale getirin.

Ben bu sene kurtuldum çok sükür darısı kurtulmak isteyenlerin başına:) çok güzel seneler geçirdim asla unutmayacagım ve özel bi yer olarak kalacak hayatımda diyarbakır.iyiki gitmişim yasamışım..fakat böyle insanlik desi vermeye kalkanları gördükçe tepem atıyor.rahatsız olan diğer arkadaşlar kusuruma bakmasın..Allah herkesi bulunduğu yerde huzurlu etsin.ama herkesin memleketinde gözü bu yatsınamaz:)

bahhele' Alıntı:
anafor01' Alıntı:
Hocam büyük ihtimalle eviniz ya tes-iş konutları sunrise tarafta ya da Hatipoglu selale evleri metrople bakan taraf..sececeginiz o üç okulda Huzurevleri tarafında ve gecekondu tarafında..çevresi ve ogrenci profili iyi olmayan okullar.kayapinarda yazabileceginiz en iyi okul vehbi koç..ggazilerde ve tek vesayitle on dk da okuldasiniz.bagalri ve suru kesinlikle yazmayin cok kotu okullar.yeni sehir diyede aldanmayin bi kismi kötü..gerçi çok köy okulu açmışlar.cok sapa yerleri açmışlar..

Bu arada diyarbakirliyim ve burda gorev yapiyorum diyen arkadaslarin kompleksli tavirlarinada aldirma.rahatini düşün..diyarbakirli hocalarin cogu milli egitimin onunde yatiyor torpil bulabilmek icin .gorevlendirmeyle iyi okullara gidiyorlar.bi kere sunu kabul edin arkadasim sorunlu bi insaniniz sorunlu bi ahlakiniz ve sorunlu bi sosyo psikilojik yasaminiz var.ve bolgenizin cogu yeri hala yaka silkdiren cinsten.kurtulun artik şu aşşağılık kompleksinizden ve kendinizi küçük görmelerinizden.sorunlarinizla yüzleşin kendi halkınıza faydanız olsun.sorunlarinizi gormezlikten gelmeyin.olaylar olmayabilir kısmen bittiğinide düşünebilirsiniz fakat insanınızın ahlakını düzeltmediginiz sürece bedavacılığı unuturmadiıgğınız sürece bağlar sur ve cevresi sizin her zaman kamburunuz olacak.insanları kullandıkları fakirleştirdikleri ve bağları özellikle gelişime acmadıklari yetmedimi çok bilmiş büyüklerinizin?? Dısardan gelenlere çemkirmek yerine biraz eğitiminizi öğretiminizi kaliteli hale getirin.

Ben bu sene kurtuldum çok sükür darısı kurtulmak isteyenlerin başına:) çok güzel seneler geçirdim asla unutmayacagım ve özel bi yer olarak kalacak hayatımda diyarbakır.iyiki gitmişim yasamışım..fakat böyle insanlik desi vermeye kalkanları gördükçe tepem atıyor.rahatsız olan diğer arkadaşlar kusuruma bakmasın..Allah herkesi bulunduğu yerde huzurlu etsin.ama herkesin memleketinde gözü bu yatsınamaz:)
ş

öğretmen denen zat herif bu ile yatırım yapılmıyosa şuanki hiükümet sayesinde yapılmıyor nedeni ise halkın kendisne oy vermediğindendir. o yalaka dediğin , milli eğtim önünde sıraya geçenlrin hepsi sen gibi yalakacı eğitimbirsenliler sen nerelisn merak ettim senin memlektin hepsi mülayim her şeyi dört dörtlük değilmi hiç üçkağıtcı adam yok neresi bu türkiyenin merak ediyorum. açık ve net söylüyorum silah zoruyla tayin istetmiyolar batıdada zorunlu okullar var hesabınıza gelmiyosa gelmeyin. Geldiğinzde vır vır etmeyin
tayin istemtmiyoar batıda zorunlu okullar var çekin oraya gidin.

Geri