Dilekçe formatı konusunda yardım...

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, ilçe milli eğitim müdürlüğüne dilekçe vereceğim ama dilekçemin eksik veya hatalı olmasını istemiyorum. Dilekçemde ad-soyad, tarih ve formatta bir sorun var mı?
İlçe milli eğitim müdürlüğüne elden teslim edeceğim, dilekçemde okulumun adını veya ekstra başka bir bilgi(TC,Tel gibi) yazmam gerekir mi, gerekirse ad-soyadın altına mı yazmalıyım?
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 2020-07-26_170840.jpg
    2020-07-26_170840.jpg
    124.5 KB · Görüntüleme: 178
Böyle dilekçe olmaz sayın hocam, öncelikle neye istinaden böyle bir yazı yazdınız biraz bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Böyle dilekçe olmaz sayın hocam, öncelikle neye istinaden böyle bir yazı yazdınız biraz bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
Hocam yanlış anlamayın, içerik özel bir konu olduğu için alakasız yazılar var içerikte. Benim öğrenmek istediğim şey dilekçenin formatı yani ad-soyad, tarih gibi şeylerin doğru yerde kullanıp kullanılmadığı ya da ad-soyad tarih dışında yazmam gereken başka kişisel bilgiler var mı?

Hocam yanlış anlamayın, içerik özel bir konu olduğu için alakasız yazılar var içerikte. Benim öğrenmek istediğim şey dilekçenin formatı yani ad-soyad, tarih gibi şeylerin doğru yerde kullanıp kullanılmadığı ya da ad-soyad tarih dışında yazmam gereken başka kişisel bilgiler var mı?
Sol tarafa da TC telefon adres ekleyin hocam

Hocam anladığım kadarıyla birileri bir word de bir şeylerin nasıl yapılacağını size sormuş, sizde cevap için bir yazı kaleme almışsınız. Öncelikle şunu belirteyim bu yazdığınız yazıyı dilekçenize ek olarak vermeniz daha doğru olacaktır. Sizden resmî yazı ile talep edildiyse öncelikle ilgi tutmanız gerekir. Daha sonra istenen belge ekte sunulmuştur tarzında bir dilekçe yazmanız yeterli olacaktır.

Arkadaşlar kurum atlayarak dilekçe olmaz.Öğretmen dilekçesini okula verir.İletmek istediğiniz yer ,ilçe milli eğitim müdürlüğü ise ekteki matbu örneğe ...... İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne iletilmek üzere ......okul müdürlüğüne başlığı ile iletebilirsiniz.Kurum atlayarak dilekçe vermek cezai sonuçlar doğurur.

Ekli dosyalar

• dilekçe örnek.rar
    6.7 KB · Görüntüleme: 49
Arkadaşlar kurum atlayarak dilekçe olmaz.Öğretmen dilekçesini okula verir.İletmek istediğiniz yer ,ilçe milli eğitim müdürlüğü ise ekteki matbu örneğe ...... İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne iletilmek üzere ......okul müdürlüğüne başlığı ile iletebilirsiniz.Kurum atlayarak dilekçe vermek cezai sonuçlar doğurur.
Hocam ilçe milli eğitim ile görüştüm, direk ilçeye elden getirebilirsiniz dediler, o yüzden yoksa kafama göre hareket etmiyorum tabiki de.

Hocam ilçe milli eğitim ile görüştüm, direk ilçeye elden getirebilirsiniz dediler, o yüzden yoksa kafama göre hareket etmiyorum tabiki de.
Söz uçar yazı kalır, konuyu bilmemekle beraber resmi bir belge söz konusu ise, okulunuza yazmanız doğru olacaktır. Sorduğunuz soruya gelecek olursak sol tarafa iletişim bilgileri telefon adres, sağ tarafa tarih, TC kimlik No, ad soyad, imza olması gerekir.

Başlıklı dilekçe en iyisi ilçeler onu daha çok seviyor başlıklı bi dilekçe bulun netten üstte bütün bilgiler oluyor zaten altada dilekçe özünü yazarsınız

Hocalarım, dilekçe verirken kurum atlanıp atlanmayacağı dilekçenin içeriği ile ilgilidir. İçeriğin durumuna göre kurum gayet güzel atlanır.

Geri