Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

dil tazminatının A dan B ye düşürülmemesi

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında hll_bilisim tarafından paylaşıldı.

1. hll_bilisim

hll_bilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar eşim dil tazminatı alıyordu mayıs 2009 daki kpds den 93 almış ve 5 yıl A seviyesinden bu ücreti aldıktan sonra tekrar dil sınavına girmediği için B seviyesine düşmesi gerekiyormuş. ama idare düşürmemiş.
    Yani mayıs 2014 ten bu yana aylık ortalama 25 tl fazla yatmış bu durumda ne olur başına böyle bir olay gelen var mı

2. bedera

bedera Aktif Üye

geriye dönük alırlar

3. dehencan

dehencan Seçkin Üye Seçkin Üye

hiç çaktırma.

4. computing

computing Seçkin Üye Seçkin Üye

faizi ile geri alacaklar durumu dilekçe ile bildirin, ben de A seviyesinden alıyordum geçen mayıs ayında süre dolduğunda dilekçe ile durumu bildirdim. Aslında otomatik olarak sistemin tarihe bakıp düşmesi gerek ama öyle olmuyor bizim söylememiz gerekiyor.

5. hll_bilisim

Biim bildirmemiz gerekiyor diye yazmiyor hicbir yerde sayin hocam

6. computing

computing Seçkin Üye Seçkin Üye

Bende ilk başta bunu saçma buldum onlar bakıp düşsünler diye söyledim ama geçen sene bizim okulda bir arkadaş geri ödeme yapmak durumunda kalmıştı, yani yapılan ödemeleri geri alıyorlar haberin olsun bu nedenle ileride daha fazla sıkıntı yaşamamak için okulunuza dilekçe verin.

7. hll_bilisim

ergen müsveddesi müdür yardımcısının cezasını biz çekeceğiz anlaşılan
    yanlış anlaşılmasın fazla ödenen parayı vereceğim zaten ama faiz maiz çıkartmazlar başımıza İnşallah

8. tuncay_o45

tuncay_o45 Üye

hocam noldu sonuç geri ödeme yaptınız mı tazminatı??faiz aldılar mı? benimde başımda var aynı olay .. dikkatsizlik işte

9. ziyaunal

ziyaunal Seçkin Üye Seçkin Üye

Benzer bir durum bende de oldu. yaklaşık bit yıl fazladan dil tazminatı ödenmiş bana. fazla ödenen tutarı faiziyle iade ettim. diyeceksinizki benim hatam değil ben niye ödeyeyim, ancak yaklaşım şu şekilde memur her ay bordrosundaki değişiklikleri takip etmek varsa yanlışlık bildirmek zorundadır. ezcümle geri ödeme çıkaracaklar ve maaşınızdan kesecekler ya da elden ödeyeceksiniz sayın hocam.

10. hll_bilisim

müdür uğraşıyor bakalım bi kademe indirmek için sonra dageri ödeme kısmıyla ilgileneceğim dedi henüz bir gelişme yok ama nette araştırırken aşağıdaki yazıyı buldum paranın hepsini isterlerse bu yazıyla itiraz edeceğim

Alınan kararda;
    - İdarenin, hatalı terfi veya intibak işlemine dayanarak ödediği meblağın geri istenmesine
    bir mahkeme kararına lüzum olmadan işlem tesis edebileceği ve bu işleme karşı açılacak
    davaların çözümünün Danıştay’ın görevi içinde olduğu,
    - İdarenin, yokluk, açık hata, memurun gerçek dışı beyanı veya hilesi hallerinde, süre aranmaksızın
    kanunsuz terfi veya intibaka dayanarak ödediği meblağı her zaman geri alabileceği,
    - Yukarıda belirtilen istisnalar dışında kalan hatalı ödemelerin geri alınmasının, hatalı
    ödemenin yapıldığı tarihten başlamak üzere 60 gün içinde mümkün olduğu, 60 günlük süre
    geçtikten sonra geri istenmesinin mümkün olamayacağı,
    belirtilmiştir.” denilmektedir.

11. tuncay_o45

tuncay_o45 Üye

kesinlikle haklısınız hocam bazı şeyleri ihmal edince yararından fazla zarar görüyoruz:(..geri ödeyeceğimiz mikatarın faizini nasıl hesaplarız bilginiz var mı??

12. tuncay_o45

tuncay_o45 Üye

13. adadeniz

adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

Güzel ülkem

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal