Dil çubuğu EN'yi TR yapamıyorum

Kodla Büyü

samimi 75

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar pc'nin sağ alt tarafındaki dil çubuğu genelde EN. olarak gözüküyor.Onu TR yapıyorum.Kısa süre sonra tekrar EN oluyor.Buda yazı yazarke sıkıntılı oluyor.Düzeltmeye çalıştım muvaffak olamadım.Yardım eder misiniz?

Büyük ihtimal bir kısayol tuşu bu geçisi sağlıyordur. Örneğin benim bilgisayarda şift+alt tuşu bu geçişi yapıyor. Denetim masası / Bölgesel Dil ve Seçenekler / Diller / Ayrıntılar/tuş ayarlarında kısayol tuşunu kaldırabilirsin yada ingilizce klavyeyi kaldırırsan sorun düzelir.

Hocam CTRL+Shift tuşu F ile Q klavye geçici değil mi? benim bilgisayarda öle oluyorda..

arkadaşlar çok güzel söylüyorsunuzda tuş ayarları ile dil çubuğu aktif değil.Söylediklerinizi yaptığımızda düzelir mi?Bunlardan başka çözüm yolları var mıdır?Teşekkür ederim.

Tek bir dil ve klavye ayarlıysa tuş ayarları aktif olmaz. Bu şekildeyse diğer dillere geçiş yapmaz zaten.

Varsayılan dil ne ise yeni açılan pencerelerde o aktif olur. Kalıcı olarak TR olmasını isteiyorsanız, varsayılan dili de Türkçe yapmanız lazım.

Geri