Dikkatimi Çekti! Ya Sizin?

Kodla Büyü

Enddlesss

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bakıyorum da şöyle bir MEB Sertifikayla ilgili sürekli "SORUN" başlıkları açılmış ve sürekli sitemkar bir tavır söz konusu. Sonuna kadar destekliyorum bu arkadaşlarımı. Keşke MEB ya da bu sertifikayı yazan zatı muhteşem çok değil yahu bir iki öğretmene sorsa bu sorunların hiç biri yaşanmazdı. Son söz olarak hiç bir engel hiç bir zaman amacına ulaşamamıştır. Er yada geç bu zihniyet yerle yeksan oalcaktır.
Saygılarımla...

MEB bunu hep yapıyor. Ben şahsen duyarsızlaştım. Allah başka dert vermesin. :+1:

Çalışıyorlar işte bakanlıkta... boş durmuyorlar, kendilerine meşgale arıyorlar sağolsunlar... İş yaptılar gene!!!

Yerel Ağ dahil işlem yapamıyorum. Bu nasıl bir rezalet... :verymad: :verymad:

Hocam her kelimenize katılıyorum ama fatih bilgilendirme toplantılarında meb hattının e okul ve ebadan başka siteye girmemesini talep eden öğretmenler var. Bunu bilişim öğretmeni söylüyor. Şimdi bi tübitak projesi yürütüyorum youtube, torrent, kırık program vs bi çok şeye ihtiyacım var ama her şey kısıtlı. Sonrada proje yap diyorlar. Nası yapacaz her şey kısıtlı ama her şeye rağmen bi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ülkemin bu örümcek kafalı insanlardan temizlenmesi için aşkla şevkle bilimin ve özgürlüğün ilerlemek için en büyük etken olduğunu anlatıyorum. Ben umudumu kaybetmicem ülkem için.

@habibocak diye biri vardı? ortalıkta gözükmüyor.Bu sertifika işlerini takip eden.
Nerelerde? Bekliyoruz???

Arkadaşlar yanlış anlamayın söz meclisten dışarı ama hep karanlığa sövüyoruz hiç kalkıp mum yaktığımız yok :!:

okulda güvenli internet olmasını destekliyorum
ama google drive ı kapatıp EBA DOSYA kullanın şeklinde bize akıl veren arkadaşım; EBA DOSYA açılmıyor şuan, bu konuda bir açıklama yapabilir mi?

kafkas' Alıntı:
Arkadaşlar yanlış anlamayın söz meclisten dışarı ama hep karanlığa sövüyoruz hiç kalkıp mum yaktığımız yok :!:
karanlığa sövmek değil bu, yapılan işlemin yanlış olduğunu belirtiyor çoğu kişi.
Yanlışa yapana da , arkadaş bak yol yanlış , bu böyle olmaz demeyeceksek neye diyeceğiz. o zaman.
bence bu da birşeydir. Zaten kibritler MEB'in elinde mum yakma şansımız yok ki.

uysal_rockci' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
karanlığa sövmek değil bu, yapılan işlemin yanlış olduğunu belirtiyor çoğu kişi.
Yanlışa yapana da , arkadaş bak yol yanlış , bu böyle olmaz demeyeceksek neye diyeceğiz. o zaman.
bence bu da birşeydir. Zaten kibritler MEB'in elinde mum yakma şansımız yok ki.
Aynen katılıyorum @rockci . Bizim elimizden gelen birşey yok ki şu durumda. Adamlar kafalarına göre takılıyor. Bıktım bu işlerden yemin ediyorum. Bu yıl içinde sürekli internet problemleriyle uğraşıp durdum. Tam herşey yoluna girdi diyorsun, başımızdakiler bozuyorlar sağolsunlar. Şimdi de 2 gündür bilgisayar sınıfında internet yok. Kimi bilgisayarda var kiminde yok. Sınırlı bağlantı uyarısı veriyor. Sertifikalar yüklü. Çalışan müdür yardımcısı yazıcısı (ağdan bağlı) bağlantısı gitmiş; yazdırmıyor.

Ben genel anlamda söylemiştim arkadaşlar. Örneğin: Çok değil 8-10 sene önce Bilişim öğretmeni olan birçok arkadaş idarecilik görevlerine geldi. Bende geldim ve okulumdaki bilgisayar öğretmenine asla toz kondurmadım. Hala da çalıştığım yerdeki bilişim öğretmenlerini ayrı tutuyorum. (Hak edenleri tabi ki)

Bakanlıkta bu işlere bakan kişilerin yerini bizim almamız gerekiyor. Söz sahibi olmamız gerekiyor.

Bugün Sn. Habib OCAK hocamızı tr de tanımayan var mı? Yok. Neden? Çalışmaları ve aktifliği ile... Bilişim Öğretmeni değil kendisi. (Kötü anlamda söylemiyorum)

10 senedir bakanlık bana hiçbirşey sormadı bunu nasıl yapalım diye. Ki böyle giderse sormayacak gibi :)

Anlatmak istediğim buydu sn. hocalarım. Yoksa direk konu ile alakası yok.

Saygılar selamlar

Şuan gece yarısı 4:43 gündüz okulda youtube vb. açılmadığı için yapamadığım video sunumu hazırlamaya çalışıyorum. Evdeki kotamdanda 5-10 gb harcadım. şuana kadar indirdiğim lazım olabileceğini düşündüğüm video ses müzik fotograf program vb. hepsini harddiske kaydettim. sabah erkendende dersim var. resmen dökme suyla değirmen döndermeye çalışıyorum. yarın 1mb'lık bir dosya lazım olsa dahi ortada kalıyorum. saat 4:47 olmuş.. mahvoldum ya..

Akşama kadar okey ,batak oynayan devlet dairesi memurlarına da bi engel yokmu. Hepmi öğretmene bu :) Acil yapılacak bir iş olunca telefonu bağlıyoruz tahtaya ne yapalım.

Bakanlık ne yapsam da öğretmenlerin çalışmalarını sekteye uğratsam diye sabah akşam uğraşıyor...resmen bir savaş halindeyiz...Bakanlığı Beyaz'ın eski programlarındaki piskopata benzetiyorum... proje yapmanı istiyorum ama google drive'a girmeni istemiyorum....video bulmanı istiyorum ama youtube'a girmeni istemiyorum.

Dün google.com açılmadı hımmm dedim sonra ebada açılmadı yuh dedim en sonunda cern ile sanal gezi yapacaktık bağlanmadı ohaa dedim artık daha da bişey demiyorum Allah telefon operatörlerimize zeval vermesin her işimizi hotspot açıp halletmeye çalışıyoruz. Ama bu iş engellemekle olmaz bunu bakanlıktaki zatı muhterem abilerimize anlatmak gerekiyor. (Küfür ettim ama siz duymadınız)

Geri