Devamsızlık Mektubundaki Adres Yanlışlığı

Kodla Büyü

..LysimakhoS..

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Velilere gönderilmesi gereken devamsızlık mektubunda (I., II., III. ve IV.) öğrenci velisinin adresi çıkması gerekmekte. Fakat farklı iki ilden gelen ve okulumuzun bulunduğu bölgedeki yetiştirme yurdunda ikamet etmeye başlayan 2 öğrencinin velisi bölümünden diğer seçeneğini seçerek yetiştirme yurdu idarecisinin T.C. kimlik nosu girerek velisi olarak kaydettim. T.C. kimlik numarası girildiğinde yetiştirme yurdu idarecisinin tüm kimlik bilgileri geldi ve velisi olarak sistemde o kişi görünüyor.

Fakat iki öğrenci içinde devamsızlık mektubunun çıktısını aldığımız da Sayın …. ….. kısmında aynı yurt idarecinin ismi görünürken altında bulunan adres kısmında 2 öğrencinin geldiği farklı 2 ilin adresi yazmakta. Öğrencilerin ikameti bulunduğumuz yere alındı, fakat neden hala velileri aynı kişi olmuşken veli isminin altında yazan adresler farklı? Bu konunun nüfus müdürlüğüne mi, il milli eğitim müdürlüğüne mi bildirilmesi gerekiyor?

hocam İL mebe bilgi ver onlarda gerekli yazışmayı yapıp nüfus müdürlüğünü haberdar etsinler.nüfustan düzelttirsinler.

önceden il milli eğitimlerin sitelerinde e-okul, mebbis sorumluları vardı. milli eğitim müdürlüklerinin web siteleri değişti iletişim bölümleri dağıldı gitti. bu e-okul görevlileri bunlara bir çözüm getirebilir mi acaba ?

Geri