Derste office anlatıyorum, tahtaya office kurabilir miyiz?

Kodla Büyü

haticeBöte

Aktif Üye
5. ve 6. sınıflara office anlatıyorum. Bu zamana kadar projeksiyonla anlattım. Fakat okullarımıza etkileşimli tahtalar kuruldu. Tahtayı kullanabilmem için Office, Movie Maker vb. programlar yüklemem gerekiyor. Ama tahtalara lisanssız program yüklemesi yasak diye biliyorum. Aslında bir Office 2003 cdsi var elimde. Bunun lisans anahtarıyla yükleme yapsam sorun olur mu? Cevabınız için teşekkür ederim.

kur hocam

Ayrıca 2003 cd si nedir? Hocam 2007 neden anlatmıyorsunuz. Bilgisayarlar kaldırmıyor demeyin. 2003 demode. 2003 kaldıran bir bilgisayar 2007 de kaldırır.

hocam office online kullanabilirsiniz.hotmail/outlok veya gmail'in bu hizmetlerini kullanabilirsiniz şayet internetiniz varsa

normalde tüm bilgisayarlarda korsan yazılım kullanmak yasaktır ve büyük bir cezası vardır. Ancak okullara kurulan korsan yazılımlar gözardı edilebiliyor. Çünkü eğitim için kullanılıyor. Bir öğretmenin kişisel bilgisayarına korsan yazılım kurmak suç olabilir ancak okuldaki bt sınıfı ve tahtalara kursanızda birşey olmaz. Kaldı ki çoğu öğretmenimiz bt sınıflarında ve tahtalarda işletim sistemi ve uygulama yazılımlarını lisanssız olarak kullanıyorlar.
Demem o ki; indirin bir office 2013 paketi yükleyin tümüne.. Anlatın dersinizi.. Sorun olmaz hiçbir şekilde..
Vicdanınız rahat olsun hocam. O kadar para verilip alınan tahtalara office paketi almayan Bakanlıklar utansın..

faz 2 ler 2016yı kaldırmıyor mu acaba. ben yüklemeye çalışıyorum ama kurulamaz uyarısı da gelmiyor. başarısız diyor direk yükleyeniniz var mı

zihnimize öyle işlemişki microsoft programları sanki windowstan başka işletim sistemi yok, microsoft office den başka ofis programı yok. sınırlardan kurtulun hocam öğrencileri de kurtarın

30 günlük deneme süresi ile süreyi arttırıp korsan kullanımından kurtulabilirsiniz :)
Trial-Reset dediğimiz küçük yazılımlarla bu proğramları deneme olarak aylarca senelerce kullanabilirsiniz.
Bu arada şu HDMI olayına dikkat etmek gerekiyor, zira ekran kartınız zamanla bu görüntü aktarımından çabuk yıpranabilir. özellikle de kablo mesafesi uzun ise bilgisayardan gelen fan sesi ısınma, ekran kartının isyan ettiğine işaret :)

dokmeefrail' Alıntı:
zihnimize öyle işlemişki microsoft programları sanki windowstan başka işletim sistemi yok, microsoft office den başka ofis programı yok. sınırlardan kurtulun hocam öğrencileri de kurtarın

libreoffice bir senemi heba etti... çocuklar için zor ve karışık, neyin nerede olduğu belli değil... office 2003 bile daha derli toplu, office 2010 dan sonrasıyla kıyaslamıyorum bile... okulların çoğunda office 2003 cdleri olması lazım, bizim okuldaki bütün bilgisayarlarda office 2003 yüklü...office 2003 windows xp ve windows vistanın artık satışı yok, windows bunlardan para kazanmıyor bu yüzden de korsan olarak değerlendirilmez diye de düşünüyorum artık..

Hocam bu lisans konusu geçtiğimiz hafta gündeme geldi. Ankara YEĞİTEK ten arkadaşlardan kurs aldık. Bilgisayarlara Microsoft ürünlerini kaçakta olsa kurmamızda sakınca olmadığı MEB in antlaşması olduğu ve her yıl zaten bir sürü lisans alındığı söylendi.

hakanotuken' Alıntı:
kur hocam

Ayrıca 2003 cd si nedir? Hocam 2007 neden anlatmıyorsunuz. Bilgisayarlar kaldırmıyor demeyin. 2003 demode. 2003 kaldıran bir bilgisayar 2007 de kaldırır.

Hocam ben ne yaptı isem 2007 yi kuramadım bilgisayarlara

Neden olduğunu biliyor musunuz?

Ben 2007 kurdum kullanıyorum. Eğitim amaçlı kullanıyoruz şirket değiliz nihayetinde.

Geri