Dersi seçilmeyen formatörün durumu...

Kodla Büyü

seferzafer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar aşağıdaki maddeye göre eğer okulunuzda ders seçilmemiş ise yani dersiniz yoksa ekders alabilecek misiniz?

Yani,
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 0914-1.htm

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA
KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME
Karar Sayısı: KHK/652

Sözleşmeli personel ve ek ödeme
MADDE 42

(4) Öğretmen kadrolarında bulunan ve fiilen öğretmenlik yapanlar (örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen yöneticilik yapanlar dâhil) haricindeki Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı personeline, fiilen yapılmayan ders karşılığı ek ders ücreti ödenmez.

Maddesi bu kapsamda (Dersi seçilmeyen, derse girmeyen okul formatörü) nasıl yorumlanır sizce?

O zaman 10 yada 6 saat girip de 18 saatte vermemeleri lazım. Sonuçta fiilen o derslere girmiyorsunuz. Bu ek ders görevlendirmeden dolayı veriliyor. Valilik gorevlendirmesi. Bence verilmeli. Aslında formatorluk kalkmalı ya neyse

Fiilen öğretmenlik yapmıyormuyuz biz? Hademelik mi yapıyoruz? Öğretmenlik yapmıyorsak ne yapyoruz? Yaptığımız işin ne olduğu nerede yazıyor.

İşgüzar bazı Mem'ler okulunda ders seçilmemiş formatörlere ekders verilmez olarak youmlamışlar bunu. Türkçe dersleri ömür boyu devam etse iyi olur. Adı üstünde "formatör ÖĞRETMEN".Hatta tam adı "BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ FORMATÖR ÖĞRETMENİ" Formatör öğretmenler öğetmenlik yapmıyor, X mesleğini yapıyor dye yazı çıkarsınlar o zaman. :mrgreen: Adımıza kocaman Öğretmen yazmışlar, tamam Türkçe anlamayan il yöneticileri varda gözleri de mi görmüyor anlamıyorumki.

Milletin 3 kuruş parasını kesince mutlu olan yöneticiler var.Bu onların altından çıkmıştır.

hocam benim yeni atandığım okulda müdür hocam sizin iş yükünüz çok fazla diyerek beni ders seçmemeye yönlendirdi, ben de başka bazı sebeplerden dolayı birşey dememiştim. Ama benim de aldığım bazı duyumlara göre ekders verilmemesi gibi bir durum olabilirmiş. Ama tabiki yine yoruma kalmış bir durum. Hayırlısı bakalım...

yok böyle bir durum arkadaşlar

biz formatörlük görevlendirmemiz gereği yerine getirdiğimiz işlerden dolayı

fiilen derse girmiş kabul ediliyoruz

aynı durum müdür ve müdür yardımcıları içinde geçerli olurdu dediğiniz gibi düşünüldüğünde

nasıl ki onlarda hiç derse girmedikleri zaman bile 20 yada 18 saat ek derslerini alıyorlarsa

bizim içinde aynı durum söz konusu

seferzafer' Alıntı:
Arkadaşlar aşağıdaki maddeye göre eğer okulunuzda ders seçilmemiş ise yani dersiniz yoksa ekders alabilecek misiniz?

Yani,
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 0914-1.htm

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA
KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME
Karar Sayısı: KHK/652

Sözleşmeli personel ve ek ödeme
MADDE 42

(4) Öğretmen kadrolarında bulunan ve fiilen öğretmenlik yapanlar (örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen yöneticilik yapanlar dâhil) haricindeki Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı personeline, fiilen yapılmayan ders karşılığı ek ders ücreti ödenmez.

Maddesi bu kapsamda (Dersi seçilmeyen, derse girmeyen okul formatörü) nasıl yorumlanır sizce?

haricindeki ibare bu öncesinde saydıklarının dışındakiler için geçerli bu madde

Rehberlik öğretmenleri kaç saat derse giriyor diye sormak lazım bunu söyleyene.

delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkartamamaış... :lol: ...

gereksiz bir konu... eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek için söylenmiş bir uydurma...

Arkadaşım ben böyle durumda olduğumdan ve tedirgin olduğumdan dolayı durumu sizinle paylaşıyorum. Ben de sizin gibi düşünüyorum ama malum bizim idareilerimiz herbiri farklı uygulama yaptıklarından acaba dedim. Kafa karıştırma gibi bir niyetim yok. PArdon. Bekleyip görelim.

arkadaşım formatör çalışma esasları ve görevlerini incele ve formatör öğretmene ek dersin nasıl verilecegi aynen orda yazıyor bilmem bakanlık ek ders yönetmeligini kaçıncı maddesiydi...sonuçta valilik oluruyla bu işi yapıyorsun vali bilişim öğretmenlerini formatör olarak görevlendiriyor....

kendini ogretmen sanmayanlarin burda isi ne??? hala kendinizin ne oldugunu bilmiyosaniz, yazik size :)

Geri